Шестокласници 2023/2024

  • 26 354
  • 749
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 13 206

Полезни връзки:
Сдружение на българските начални учители - тестове
Електронно четими учебници
Сайт "Уча се"
Състезания "Таралеж"
https://easymath.bg/
Календар на учебната 2022/23 година

Предишни теми:
Предучилищна:  1,
Първи клас: 1, 2
Втори клас: 1
Трети клас: 1
Четвърти клас: 1, 2
Пети клас: 1, 2

Последна редакция: пт, 01 сеп 2023, 13:30 от Фран

# 1
  • София
  • Мнения: 2 049
Благодарим за новата тема! Нека я напълним с много хубави споделени моменти! Purple Heart
О мариана, добре дошла сред нас!
И нашите нямат да учат хайдути наизуст.
И аз съм на мнение, че ваканцията и отпуската е за почивка. Иначе по-добре да я няма.
За матурите не смея и да мисля засега, че каката още не се е отърсила от нейната и догодина й предстои следващата.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 604
Ние пък имаме Хайдути на изуст. Изпитала го, бил за 5, днес ще го изпитва за 6. Вчера пак доучва.

# 3
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Благодаря за новата тема.

Хайдути няма да е единственото за учене наизуст до 7 клас, но поне за 5 клас е само то.

# 4
  • София
  • Мнения: 723
Благодаря и аз за новата тема!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 604
Ооо, миналата година с каката се борихме със 7ми клас и матури. Да, там поне още 4 произведения учиха и ги изпитваха.

# 6
  • Мнения: 1 186
При дето ми Хайдути имат по-желание за учене на изуст, цялото. Ще ги изпитва в края на учебната година за шестица.

# 7
  • Русе
  • Мнения: 5 349
Благодаря за новата тема!
Щом се стига до там учител да казва, ама ние в клас и за домашно трябва да даваме повече неща, защото имало деца, които ходели и на уроци и им било скучно. Много хубаво и похвално, но в училище има установено средно ниво за всички. Никой не го интересува например тези, които спортуват колко се натоварват извън училище - всички имат общ норматив и не им се правят занимание по 20 спорта в часовете, че на някой му е скучно.
Примера е общ, но в крайна сметка по-изявените в определени области си добавят занимания извън общообразователната система.
Не смятам, че са много претоварени в 5 -ти клас, но подхода следва малко да се смени и някои неща да се осъвременят. Имам някаква надежда в гимназията да е мааалко по-добре.

# 8
  • Мнения: 29 451
Благодаря за новата тема!



При моя домашните са доста, но не са невъзможни за справяне, ако работи бързо, ама той се мотае по сто часа.

# 9
  • Мнения: 1 825
И аз се виждам в чудо с моя хубостник. Научи Хайдути без проблем , но голямо мрънкане беше и за това. Сега от 1 месец не може да си намери в училище, географията и ЧП-то и всеки ден меля ,да ходи да ги търси ...той футбол играе , домашни дописва ,къде не разбрал /чул, ходи да хапва боклуци( картофи,хапки или дюнер) и всеки ден едно и също.
Днес ,най-нагло си преписа отговорите на 3 задачи отзад на учебника и вика : Готов съм. Питам го и  как стигна до този отговор?  Той си бил умен и наум ги решавал тия задачи с пускането на височини...
Викам като ти обърша аз няколко височини, не умен,а гениален ще станеш ......Сега не мога да се преборя с тезата,че той можел да разписва, и щял да разписва на контролните , ама сега бързал и за това само отговорите пляска Cry
Вече започва да отговаря: Няма,не ,не можеш, не искам, бъъъ, ъхъъъ, остави ме , махай се , Ей сега , след малко , ..комуникацията е изключително едностранна, като от негова страна ,речникът се изчерпва с по-горните отговори:( Ако може цял ден да лежи и гледа /играе .....Не знам, какво ще правим ,като наистина влезе в пубертета..не ми се мисли.

# 10
  • Мнения: 2 622
Не знам, какво ще правим ,като наистина влезе в пубертета..не ми се мисли.
Успокояват ме, че като влезели рано в пубертета, по-рано свършвал, но аз някак нямам вяра на тази теза.
Напоследък след всеки разговор с щерката си перифразирам рекламата на Сникърс - Не си ти, когато си в пубертета.

# 11
  • Мнения: 29 451
Изразът, който ме изкарва от равновесие е: "Какъв ти е проблемът?" Използва го за всичко, отправено към него - от напиши си домашното, през защо дрехите ти са по земята, защо ядеш само боклуци и шоколади, та чак до мий си добре зъбите.....

# 12
  • Мнения: 1 241
Леле, леле, все едно за едно и също дете говорим JoyJoyJoy
На мен любимото ми е, след като съм приложила абсолютно всички медоти, измислени от педагози, психолози и психиатри до момента, и накрая истерясам и се развикам, да ми каже с наглярски спокоен тон: "Добре де, сега що викаш?" ScreamTriumphImp

# 13
  • Мнения: 29 451
Установих, че при нас нищо не се случва докато не викна. Без преувеличение. Винаги започвам с любезно подканяне, през "Моля те направи еди какво си....", "Няма ли да го направиш вече...?!?" и така няколко пъти, докато не викна. Чак тогава се случват нещата. И става въпрос дори и за най-обикновени неща като миене на зъби, обличане на пижама или каквото се сетите.... Кога ли някой комшия ще викне социални?!?

# 14
  • Мнения: 2 622
И като викна, аз съм виновна, че все викам, а не тя, с нейното поведение 😡

Общи условия

Активация на акаунт