Шестокласници 2023/2024

  • 26 403
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 841
Има ли някакви разлики между личните карти от 22 и 23? Имам останала една от миналата година, чудя се дали да ходя да търся нова.
При нас от първия ден започнаха с простотиите, елементарно възпитание липсва на някои деца. Много се ядосвам.

# 706
  • Русе
  • Мнения: 5 353
Никаква - ползвай си я, личната карта.

# 707
  • Мнения: 254
На мен в книжарницата ми казаха, че трябва всяка година нова- пишело било отзад годината и видиш ли от училищата ги връщали за нови. Възможно е някъде да минават старите, но аз не исках да рискувам двойна работа. Купих нова и видях отзад- пише МОН.2023г. А на старата е само с дата 2015г.
С подвързиите се сборихме, старите обаче почти всички са фирА, обаче сложих някакви. Ще потърся днес този размер- всички учебници са ни един размер, а наличните подвързии са всякакви...ако има по- малки помагала или подобни, ако не ги засилвам, че те и от стоенето се бъгват.
И аз очаквам вход за РС, даже над 100лв. Worried

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 16 354
Уфф,като се зачекнат с тез ученически лични карти....толкова ги и гледат, ама на,хиляди изисквания.
Понеже моя си беше загубил картата миналатс година,снимки не намерих никакви, тя ходихме да правим нови...
Ами то 4 снимки - две паспортна големина и две малки за картата, 15 лв ! Ако искаш 😔😡

# 709
  • Мнения: 6 373
В моловете има самоснимачки, последно май беше 8лв.

# 710
  • Русе
  • Мнения: 5 353
Аз дадох за снимки 9 лв. - 5 броя с различни размери. В случая попълних новата карта от фотото.
Но имам "по-нова" л.к. МОН 2021 резерва, миналата година пак стара ползвах, защото и във фотото бяха свършили. В нито една книжарница или магазин преди 2 години не можеше да се намери и се чакаше седмица и повече. И е нещо, което никой не гледа и не ползва, стои в раницата - това с проверка на датата отзад е малоумно. Вътре пише коя учебна година и кой клас - няма грешка.
Имитиране на дейност му викам аз на това и стрес и съспенс за контрол на диваците пардон учениците. Ненужно.
Личи си колко харесвам българската образователна система. Добре, че има някои бели врани сред учителите все пак да не се обезверим напълно.

# 711
  • Мнения: 29 761
На моя миналата година му я бях снимала на телефона да си я има, ако му потрябва. Иначе не я носи всеки ден. Сега мисля пак така.

# 712
  • София
  • Мнения: 741
Личната карта я ползваме само за подновяването на картата за градски транспорт и ако участва в някое ученическо състезание...т.е почти не се ползва....затова и снимката й е от първи клас, отлепям и залепям всяка година...
На баткото, обаче вече не минава снимката от седми клас, тъй като вече в 11 изглежда доста по-голям ...та ще се наложи да се снима Simple Smile

# 713
  • София
  • Мнения: 1 641
За първи път чувам, че изобщо има някаква дата на тази карта и честно казано освен, ако няма някакви разлики в полетата не вярвам, че тази дата има някакво значение.
В картата се попълва година на обучение и клас - това според мен е достатъчно.
Телефони и кръвна група не давам да се попълват там.

За какво се ползват в момента тези 100лв, които събирате?

# 714
  • Мнения: 29 761
Щели да се ползват за почерпки на децата през годината и букети/подаръци за госпожите общо от класа.
На мен ми е ок така, де...да не се занимавам и с това. Като има някой инициативен, нека събира, купува. Вероятно и някой лев за канцеларски материали за класа, ако са необходими.

# 715
  • Русе
  • Мнения: 5 353
При нас малко над 100 лв. е цената за учебните тетрадки, Атласите и Книга за ученика по Математика.

# 716
  • Мнения: 69 051
Уч.карти да, са различни всяка година..пише си на тях някакъв номер на МОН.
Кръвната група си я пиша в нея, че е рядка и да не стане фал. Картата си е в него.

100 лв са за помагала и уч.тетрадки, много ясно.

# 717
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
До този момент никога не са имали лични карти при нас, нито в началното училище, нито в пети клас. И за сега не съм чула да искат.
Добавям отговор тук, защото форумът упорито не ми дава да публикувам, уж последното мнение било мое, а очевидно не е. 🙄
За нито едно състезание не му е трябвала лична карта, включително за финалите на МБГ. ГТ няма при нас, в сравнително малко населено място сме.

Последна редакция: вт, 19 сеп 2023, 12:58 от elleni

# 718
  • Мнения: 29 761
За карта за ГТ трябва или при явяване на състезания.

# 719
  • София
  • Мнения: 13 216
Ей заради това от 3г ходя в близката книжарница и ми правят опаковки по размер на машина, с много по-дълбоки джобове за кориците, които не мърдат и не се вадят. Не лепнат една за друга и не се късат учебниците. Цената ми излиза същата.
И аз благодарение на теб и тази година подвързах на Рали учебниците с тия подвързии. Една не беше мръднала от миналогодишните, а моята не е от най-прилежните в пазенето.
Ние в нашия клас не събираме така пари. Купихме си миналата година етажерка и вместо по 5 лв. събрахме по 10. Реално за цялата година сме събирали само по 10 лв на дете и за щори също, ама не помня колко. Повече от 30 лв не сме събрали за цялата година и останаха пари. Да ви кажа честно нито в градина, нито някога в училище съм давала повече от 20-30 лв за година, без помагалата разбира се.

Последна редакция: ср, 20 сеп 2023, 09:02 от Vache

Общи условия

Активация на акаунт