Шестокласници 2023/2024

  • 26 427
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Русе
  • Мнения: 5 354
Божкееей ... Simple Smile дай втората бутилка с вино.

# 691
  • Мнения: 72
Всичките ни учебници са с един размер, с изключение на едно-две от допълнителните помагала. Подвързии от Джъмбо - имат един размер, малко по-малък от а4, пасва идеално.
След първия учебен ден вчера, наборът заяви, че има чувството, че не е бил ваканция. Яко са ги подкарали от ден едно. Имаме две нови учителки и две нови деца в класа, а едно се е преместило.
Сега търся алтернатива на униформата, защото фирмата, която ги шие е вдигнала цените доста, а качеството е плачевно. Мислех си ако намеря тениска в същия или много близък цвят и да дом на шивач да ми пришие само емблемата от старите униформи, дали ще е ок?

# 692
  • Бургас
  • Мнения: 6 573
И при нас от първия ден са ги настъпали, вчера имаше сериозна домашна по всеки един от предметите по програма и естествено половината не я написа, защото вятър я вее още, че и по прицип Joy Имаме и насрочени дати за входни по география и история.

# 693
  • Бургас
  • Мнения: 16 414
От първият ден и вече са с домашна по математика.
Започна се....

# 694
  • Мнения: 29 815
Снощи обиколих 5 книжарници. При нас 5 учебника са 290, 5 са 285, и 2 са 300 мм. Как пък не ги направиха всичките един размер?!? Значиииии, нервичките си изпилих.
В една от книжарниците продавачката ми вика - Е, кво толкова, нямаме точния размер, ама ще дам по-големи.... Обяснявам, че не искам по-големи, понеже се измъкват от подвързията, а и ръбовете, които стърчат се мачкат и късат в раницата.... Така ме изгледа, все едно откривам топлата вода.

Домашно имаха само по математика, ама днес вече сигурно и по други предмети ще имат. Тази вечер е родителската, вход 100 лв.

# 695
  • София
  • Мнения: 1 642
Ей заради това от 3г ходя в близката книжарница и ми правят опаковки по размер на машина, с много по-дълбоки джобове за кориците, които не мърдат и не се вадят. Не лепнат една за друга и не се късат учебниците. Цената ми излиза същата.

# 696
  • Мнения: 69 089
Отказала съм се да се ядосвам за тази откровена малоумщина с размерите на учебници и помагала. Стандарт нЕма. Всичко е направено така тъпо заради пари...толкоз.
Аз имам картони,  но ние няма да обличаме учебници, с 2 комплекта са.
Найлонки по 70ст бройката няма да дам. Точка.

Вход 100 лв и при нас.

Снощи задницата на чисто новото долнище, купено за 30 лв, приличаше на г@з. Остъргано, все едно носено 5 години. Столовете са сменили гледам на снимките от 15ти, явно са грапави ли?, ще проверя на РС. Това долнище ще е скъсано до края на септември...Flushed
Ще ви го снимам довечера...
Ще говоря с класната вероятно...не знам какви варианти имам...

# 697
  • Мнения: 29 815
Ей заради това от 3г ходя в близката книжарница и ми правят опаковки по размер на машина, с много по-дълбоки джобове за кориците, които не мърдат и не се вадят. Не лепнат една за друга и не се късат учебниците. Цената ми излиза същата.

Знам ги тези, обаче при нас в тези книжарници с машинно подвързване работят едва ли не със записване - оставяш си учебниците и стават говори след една седмица. Няма начин това. Дадоха им ги вчера, днес вече учат по тях. Нагласихме ги, де.... Тетрадките няма да ги подвързвам.

# 698
  • София
  • Мнения: 28 804
При нас миналата година не искаха никакви пари освен някакви стотинки за личните карти. Шокът от това ме държа дълго Joy Ще видим тази как ще бъде. Ползваме найлоновите подвързии от мин. година, само 2-3 нови ще трябват.

# 699
  • Мнения: 1 826
Аз пък бях накупила от К на някаква примоция подвързии стандартни А4 и А5 за 1лв - по 10 броя - шарени и едноцветни. Тази година само 5-6  регулиращи допълних. На малката в 1-ви клас , и паснаха почти всички шаренки ( те нали са с папки и цветово кодиране ). А за учебниците на големия , миналогодишните подвързии ( само една черта сложих за 6-цата ) и 2-3 нови. За нестандартните помагала , имах с лепене,които изрязах за точен размер.Тази година се справих много бързо , хем по 2.
Сега поръчах едни допълнителни помагала от srore.bg - похвалвам ги много - вчера сутринта ги поръчах , днес сутринта ги взех от BOX NoW , с безплатна доставка .

# 700
  • Мнения: 29 815
За помагалата, които купуваме, ми е лесно - едни подлепващи, по-тънки от Джъмбо, много ги харесвам, а и не тежат толкова. Обаче учебниците няма как със залепване да са, все пак трябва да ги връщаме.

Вече са обявили зеленото училище - 4 дни, 345 лв. Моят вече се е нагласил, че ще ходи, ама да видим.....

# 701
  • Русе
  • Мнения: 5 354
Добро утро!
С учебници и помагала е чудо подвързването -едно с едно няма еднакво, а за едно не намерих точен или някакъв размер. Ще го ламинирам сигурно - Атлас с карти.
С домашните айляк е работата още, обаче с униформите е инквизиция от ден 1 - стои се и се проверява на входа, от днес и ще ги връщат. Едно време с мантите и връзките беше същата работа ... Но тук повечето училища са така, включително и за часовете по физическо (бяла тениска и черни шорти). Започнаха офертите за екскурзии.
Поне личната карта не я мисля - като се снима, във фотото раздават към снимките като подарък.
Качеството на униформите е наистина лошо и не от сега, след няколко изпирания цвета и размера стават други. Не кроят плата правилно според мен и отделно ползват евтина суровина.
А бе страшен кеф ви казвам Simple Smile

# 702
  • Мнения: 6 387
И аз ги харесвам тия от джъмбо, които са тънки и се лепят от задната страна.
Останалите рециклирах от миналата година. Оказа се че тази година всичко е на просвета и всичко влиза в един размер. Чудо!

# 703
  • Мнения: 29 815
Точно за тези става дума - лепят се отзад. Ама за учебниците няма как.....

# 704
  • София
  • Мнения: 741
Родителската е днес, но нямаме промяна нито в ученици, нито в учители, което е добре.
Входното по БЕЛ е вече насрочено за другия вторник, почнаха и с домашните...така, че вече влизаме в ритъм.
Униформата уж е задължителна, но от няколко години нещо не държат много на нея и е борба да я накарам да я облече, слага суитчъра и после предполагам, че го съблича в училище. Жалко, защото за мен униформите са голямо удобство и начин да се по-укроти кифлеенето, поне малко...

Общи условия

Активация на акаунт