Страсти - ясли и градини в София, кампания 2023/2024 - Тема 1

  • 23 660
  • 741
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
Добре дошли в новата тема!

Наредба за прием на деца в общинските СДЯ, ДГ и в ПГ в общинските у-ща

Информационна система за обслужване на детските заведения

Въпроси и отговори

Класиране - квоти

Свободни места

Списък на самостоятелни частни детски ясли, регистрирани в СРЗИ - дават 1т. при кандидатстване за 1-ва градинска група (при посещение на яслата най-малко 6 месеца от последните 12 месеца към датата на класиране):
Скрит текст:


Календар 2023 :
27-ми март : Обявяване на свободните места
11-ти май : Заключване на системата в 12ч!
12-ти май : Първо класиране, срок за записване до 26-ти май
26-ти май : Заключване на системата в 17ч, Второ класиране, срок за записване до 9-ти юни
9-ти юни : Заключване на системата в 17ч, Трето класиране
23-ти юни : Край на записването на класираните деца до 16ч
24-ти юни : Период без класирания

25-ти август : Край на актуализациите на профилите, Заключване на системата в 17ч, Първо текущо класиране
Следващи текущи класирания :
01.09; 08.09; 21.09;
06.10; 20.10;
03.11; 17.11;
01.12;
02-ри декември : Период без класирания

Работна група
В Столична община е образувана Работна група от представители на партньори в сферата на образованието от: Столична община, родителски и други неправителствени организации, директори на детски градини, професионални съюзи и разработчиците на системата. Към работната група може да се обърнете официално, депозирайки лично, по куриер или чрез Български пощи Вашето предложение, молба или жалба в деловодството на Столична община, ул. "Московска" № 33 или през контактния център на Столична община (за функцията  с червения плик "Писма, жалби, ЗДОИ и др." се изисква регистрация в платформата).

Протоколите на заседанията на двете РГ

За връзка и въпроси към РГ: ЛС до мама САННЯ и Kinder AG
При информация за неправомерен прием на дете: ЛС до мама САННЯ с име на детето, детска градина, група.

Стари теми за Кампания 2020/2021:
Страсти – градините в София, кампания 2020/2021 - тема 1
Страсти – градините в София, кампания 2020/2021 - тема 2

Стари теми за Кампания 2021/2022;
Страсти – градините в София, кампания 2021/2022 - тема 1
Страсти – градините в София, кампания 2021/2022 - тема 2

Кампания 2022/2023:
Страсти – градините в София, кампания 2022/2023 - тема 1

Успех на всички кандидатстващи!

Последна редакция: вт, 11 апр 2023, 18:22 от Brin de muguet

# 1
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Благодаря за бързата реакция Брин!
РГ са две, едната е за прием.
ДО вече не са на Оборище, а на края на града. Може да махнеш адрес. Нито една от тези 2 РГ не е имала заседание повече от половин година.  Все още не е ясно къде и как /дали и онлайн/ ще се случи.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
А това нали мога да го запазя ? - "Към работната група може да се обърнете официално, депозирайки лично, по куриер или чрез Български пощи Вашето предложение, молба или жалба в деловодството на Столична община, ул. "Московска" № 33."

# 3
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Да. По-скоро добави и линк към виртуалното деловодството на СО. Съжалявам че не съм особено полезна, но което не го мога е излишно да се пъна, разбираш.

# 4
  • София
  • Мнения: 22 948
Благодаря за темата. Синът ми имаше огромен късмет да е приет януари, но продължаваме да кандидастваме с евентуалната надежда да го приемат някъде по-близо до вкъщи.

# 5
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Отново с уважение към Брин за новата тема и усилията й!
Не виждам как да се сложи линк към протоколите на заседанията на двете РГ. В системата и заповедите не са актуални, има от 2023 г. Също и за решенията на СОС за увеличаване на броя деца, съгласно наредбата за финансиране

# 6
  • Мнения: X
Благодаря за темата, Brin! Записвам се в чакане на Великото майско класиране Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 442
Благодаря за темата, Брин 🤗 И аз се записвам да чакам майското класиране 🤞 И да попитам, тези които си спомнят миналата година как е било, наистина ли в последния ден всичко се размества? Сега следя всеки ден и горе-долу нищо не се променя. Плюс минус едно/две дечица, но ако изведнъж се появят 10  нови на опашката ще трябва и аз да си променя желанията....

# 8
  • Мнения: 3 915
Да, наистина. Аз кандидатствам 5 години покрай голямото дете и след това с малкото, всяка година едно и също. До последния ден е едно, в последните един-два дни всичко се променя.

# 9
  • София
  • Мнения: 22 948
Чак в последния ден едва ли, но все пак има още един месец, дотогава още кандидатури ще има добавени. Също така точките на някои деца могат да се увеличат и да минат напред в класирането.

# 10
  • Мнения: 3 915
В градината до нас винаги за яслени пускат по 5-6 до макс. 8 места. И винаги отначало 4-5 са с повече точки - дали заради породено  или брат сестра в групата, но все остава някое друго място за "томболата". Вече 5-та година уж остава и буквално в последния ден всичко се запълва с деца с повече точки. Така че моят опит това показва, за съжаление. Последният ден, че и в последните часове.

# 11
  • Мнения: X
Чак грандиозно разместване, едва ли. Но се добавя по още някой, някое дете решава да си смени желанието и изчезва от опашката, друго дете пък идва на вашата опашка. По-големите размествания са при 15 т., те се струпват там, където ще има жребий за тях. Не разчитайте някой от 16 т да се откаже или смени желание или да не се запише. Това са братчета и сестричета и ще се запишат, ако ги приемат, че в някои райони и 16 т. са на жребий. Ако на дадена опашка има 8 места примерно и 6 деца с 16 т., аз не бих разчитала на останлите две места за 15 т. Първо може да се появи още някой с 16 т., второ шанса е малък. Ако има градина с повече места на жребий за 15 т., смятате какъв е шанса там спрямо опашката и ако е по-голям от градината с 2-те места, отивате там.

# 12
  • Мнения: 1 110
Пускала съм се на лотарията два пъти за ясла. При двете кандидатствания имаше разместване в последния момент, такива са впечатленията и на моите приятелки. Дори едно дете в повече със същия брой точки може да промени сметката ако се стигне до жребий. Бяха ми попаднали твърдения на родители, че след уж затварянето на системата е имало достъп до нея и възможност за нареждане на желания, но лично не съм наблюдавала такова явление, защото при мен системата блокира обичайно Animal See No Evil
За мен е важно детето да се закачи някъде и до последно ще следя дали в градина от района ще може да бъде приет без жребий с точката от яслата. Естествено в района ни ( предполагам навсякъде) най - лютата битка е за определена градина, която наистина изглежда чудесно, но шансът за деца с по-малко от 17 точки е нисък.

# 13
  • Мнения: 872
Мами, моля за разяснение за критерия - самоосигуряващо се лице. За какви видове застраховки трябва да се осигурява това лице, за да отговаря на критериите? Колко време назад трябва да докаже - брой месеци, че се е самоосигурявал?
Казуса е следният: Мъжът ми беше на трудов договор до началото на февруари 2023 г и по този критерий доказвахме двете му точки. От тогава си остана само самоосигуряващо се лице (има от години собствена фирма с реална дейност - ЕООД) и сега за класирането през май ще посоча за него това - самоосигуряващо се лице. Ако не се осигурява за болничен, проблем ли е?
Аз цял живот съм на държавна работа и това със самоосигуряването не го разбирам😒

Последна редакция: вт, 11 апр 2023, 12:15 от Vi_To

# 14
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
В наредбата пише това за ОК 3 За самоосигуряващи се родители - платежни документи за внесени осигурителни вноски, издадени за месеца, предхождащ месеца на съответното класиране - заверени копия на хартиен носител или електронни документи.

Общи условия

Активация на акаунт