Страсти - ясли и градини в София, кампания 2023/2024 - Тема 1

  • 23 659
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Всяка година организаторите са различни, обикновено засегнати от проблема родители. С тази жена вчера не се запознах, говорих с две други млади майки. За критерии не е ставало въпрос. Недостигът на места е ясен, решението му също. Резултат няма и не се очаква да има.
От ФБ групата ме баннаха още при създаването й, не съм единствена. Там не търпят различно мнение и предложения.

# 736
  • Мнения: 1 401
Въпреки, че съм майка на малко дете, годините са ми далеч от млада майка. През годините видях, че протестите не водят до нищо. Голи обещания, евентуално и след това се намират причини обещанията да не се изпълнят.
При нас няма загриженост за другия. Решението е лесно щом разрешаваш строителство на голям комплекс сложи условие - трябва ДГ и училище, лесно, но няма желание.юВ първи клас децата са обвързани с едно училище, но за ДГ няма такова изискване. Според мен критериите в момента са максимално точни, единствено този за месторабота, който е удобен за работещи родители, беше лошо, че го махнаха.мтака и не мога да разбера кой дискриминирам, по тази логика дискриминирам хората, които не живеят в моя квартал и не получават точка...
Не знам и с двете деца минах направо през ада, дано доживея времето, в което нещо ще се промени.

# 737
  • Мнения: X
Съгласна съм с Лорена относно въпросната жена, която се изявяваше във Фейсбук. Относно протестите, също мисля, че трябва да са насочени към строеж на детски градини. Всичко останало е лично разочарование или неразбиране на същността на проблема. И колкото и гадно да звучи, да, има хора, които нямат и не желаят да влагат енергия в протести и си имат достатъчно лични трудности, към които да я насочат. Имам приятелка с неприето дете - като цяло е приела, че може да се случи такъв вариант, но работят с мъжа й, намират друг вариант за гледане и това е, т.е. просто продължават напред. Друга приятелка, на която след частна градина детето е прието в държавна и е голямо разочарование от страна на градина и персонал. Т.е. за нея кауза държавна градина също не е на всяка цена вече. Разочарованието е толкова голямо, че се чуди изобщо да пробва ли с второ дете за друга различна градина или да търси частна отново. В нейните очи проблемът е и с това, че има градини, които на практика не може да се брои просто че ги има. Промяна на манталитета на персонала не е нейната битка и като цяло не би искала да се сблъсква с подобни хора в живота камо ли да ги променя.

Та да, не всички имат енергията и ресурса или искат да се припознаят в тази кауза и мисля, че нежеланието да се борят с вятърни мелници също не трябва да се осъжда чак толкова. Ето едно различно мнение.

# 738
  • Мнения: 1 396
gigi-gagi, с всичко съм съгласна, а точката за месторабота я махнаха, защото някой хора злоупотребяваха с хоумофис и получаваха просто допълнителна точка за района, в който живеят. Може би трябва да я върнат тази точка, но да не важи за района, в който е адреса ти.
По отношение на строителството е точно така. Живея близо до Зона Б5, ами прави ми впечатление как навремето този гигантски комплекс е построен с училище и две детски градини с ясли в него. Сега застрояват цели квартали без една детска градина и училище, след това ги приобщават към други райони и така и за никой няма място. Хората купуват и не мислят за това.  Справка 73-то училище имам чувство, че се води прилежащо на една четвърт от София и дори децата от първа прилежаща група остават неприети.

# 739
  • Мнения: 3 915
Добра идея е да я върнат и да не важи за района с адреса или е вариант да се използва само една от точките - адрес или месторабота. Така човек би имал два избора.

# 740
  • Мнения: 1 401
И аз си мисля, че е добре да се използва точка или за адрес, или за работа. Обаче, когато я махнаха причината беше, че е дискриминация.
За мен е абсурдно сегашното положение, в което родителите са реално с четири различни адреса и спрямо това, където имат шанс там кандидатстват. Според мен трябва да се гледа адресът на семейството - един и настоящ, другото е прикрита злоупотреба.

# 741
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
Местим се в НОВАТА ТЕМА.

Общи условия

Активация на акаунт