Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 23

  • 27 672
  • 760
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 147
Именно,защото и аз така знам,че с напредване на бременността дозата се вдига. С хематолог също съм правила консултация, но сега отново ще запазя час. Досега всичко с изследванията беше наред и днес като ми каза това АГ и ми стана странно, но не исках да споря с нея.
А относно това,че и след бременност се бият ,също го знам и се определя кога ще се спрат на база изследвания...
Благодаря Ви , момичета.

# 46
  • Мнения: 1 324
Именно,защото и аз така знам,че с напредване на бременността дозата се вдига. С хематолог също съм правила консултация, но сега отново ще запазя час. Досега всичко с изследванията беше наред и днес като ми каза това АГ и ми стана странно, но не исках да споря с нея.
А относно това,че и след бременност се бият ,също го знам и се определя кога ще се спрат на база изследвания...
Благодаря Ви , момичета.

Просто кажи на АГ си, че Хематолога не иска да ти спира инжекциите и готово. Аз не знам как така с лека ръка спират инжекциите на жени в напреднала бременност... Това е адски безотговорно. Успех ти желая! Добре, че ти си запозната, защото като нищо щяха да ти направят злото.. Ю

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 5 947
Моята АГ изобщо не се бъркаше в терапията ми с НМХ.

# 48
  • Мнения: 2 122
Аз съм с мутации по Фактор 5, ПАИ, АСЕ и за фолиевата киселина.
Имам две неуспешни бременности, приключили рано преди да се установи тромбофилията.
Третата бременност беше успешна. Но през цялото време (втори и трети триместър) имах завишен д-димер. Терапията ми беше от овулация аспирин 75/100мг, а от + тест включване и на НМХ 0.4мл. В първото тримесечие съм пила и натаспин освен другото.
След това (през второто тримесечие) се наложи минаване на аспирин 150мг. И НМХ 0.6мл.  Включиха ми и флебодия 3*1. (Изписаха ми и компресивен чорап за десния крак. С този чорап бях и в родилното).
С тази терапия бях до осмия месец, когато прокървих и ми спряха аспирина. Продължих на НМХ 0.6 мл до деня на раждането и след това биех малко повече от 40 дни. Биех 0.6мл и след раждането повечето дни, след това намалих на 0.4мл, а последната седмица - десетина дни биех през ден последните инжекции. Така спрях НМХ.
Сега съм бременна отново в 22+г.с. и същото нещо с високия д-димер се повтаря. Само че с тази бременност дори е по-висок.
Предишния път бях веднъж на триместър при проф. Паскалева. Този път отидох чак сега, защото преди 2 седмици на изследванията в бодимед излезе завишения д-димер. (Около 1.5, а аз съм във втори триместър, скоро ще вляза в 6 месец).
Ето резултатите от НКБ. Тук дори д-димера е още по-висок.


Аспиринът остава 100мг. НМХ увеличи на 0.6мл., но чак след като ме изслуша. По нейни думи, ако разчиташе само на кръвните, нямаше да ми увеличи дозата все още, нищо че д-димера беше завишен, а анти ха на долна граница...
Обръща внимание и пита как е кръвотока в маточните артерии. Обясни отново, че обезводняване, застояване, залежаване, качване на килограми и др.фактори влияят на кръвосъсирването. Каза също така, че според нея доц. Карагьозова се презастрахова като изписва и аспирин (тя ме следи всеки месец на прегледи).

П.с. каза да изследваме децата си за мутация във фактор 5 след като станат на 10 години, защото е хубаво да знаем наследили ли са мутацията от мен. Другите мутации не били нищо 😀 Ние в тази група си знаем, че тя гледа протромбин и фактор 5.

Последна редакция: чт, 13 апр 2023, 20:39 от Jupiter sea

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 5 947
Да, и мен доц. Русев ме посъветва да си изследвам дъщерите дали не са наследили моя Протромбин.
Синът ми е на 10г и преди година го изследвахме - слава Богу няма мутация в протромбиновия ген. Предстои да видим какво е положението и при девойките, но ще е по-нататък.

# 50
  • София
  • Мнения: 5 476
Да, и мен доц. Русев ме посъветва да си изследвам дъщерите дали не са наследили моя Протромбин.
Синът ми е на 10г и преди година го изследвахме - слава Богу няма мутация в протромбиновия ген. Предстои да видим какво е положението и при девойките, но ще е по-нататък.
Доцента на мен също ми каза един ден да пусна на детето си, независимо от пола е добре да се знаят тези неща.Тогава още не знаехме ,че чакам момче.
 Брин,извинявай,ама съм изкуфяла напоследък,знам че и преди съм те питала,ама кой хематолог те следи теб?
Паскалева ли беше,или от Вита ?

Последна редакция: чт, 13 апр 2023, 21:10 от *Bubble*

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 5 947
😊
Преди да забременея отидох веднъж при Лисичков и веднъж при Паскалева. Смятам, че двете консултации се допълваха.
След като забременях се следих при Паскалева.
Иначе АГ ми е от Вита. Консултирала съм се и с хематоложката от Вита, но не по време на бременност, а за тромбофилия + Ковид.

# 52
  • Мнения: 9
Здравейте, момичета! Пуснах си изследвания за тромбофилия на своя глава, ще може ли малко помощ с резултатите, ако при някоя от вас има същите мутации. В 10та гс съм, след седмица имам час при АГ. Също ако може да ми препоръчате хематолог, който провежда консултации онлайн. Благодаря😊

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 5 947
Здравейте, момичета! Пуснах си изследвания за тромбофилия на своя глава, ще може ли малко помощ с резултатите, ако при някоя от вас има същите мутации. В 10та гс съм, след седмица имам час при АГ. Също ако може да ми препоръчате хематолог, който провежда консултации онлайн. Благодаря😊

Самоцитирам се от миналата тема :
"Вече се цитираха поне четири имена на хематолози, които работят онлайн:
др. Георги Тончев (чрез medrec)
др. Галя Кондева (Healee)
др. Веселина Иванова (Healee)
др. Миглена Стайкова (Healee)"

Имаш една високорискова мутация (фактор 5 Лайден) - генетична предразположеност към повишено кръвосъсирване. Възможно е по време на бременността да си на профилактика с НМХ/Аспирин протект/Натаспин. Лекарят ще прецени каква точно да е профилактиката според коагулацията ти, медицинската и фамилната ти анамнеза.

PAI е предразположеност към нарушения в системата на фибринолизата (процесът, който по естествен път разбива микротромбчетата в организма ни и позволява на кръвта да остане течна).

Също така не усвояваш синтетичните форми на Б витамините (фолиева киселина за Б9 и цианкобаламин за Б12). Трябва да приемаш техните метилирани форми (фолат за Б9 и метилкобаламин за Б12). Неусвояването на тези витамини може да доведе до понижените им нива, което от своя страна може да доведе до повишен хомоцистеин, който пък повишва риска от ССИ. Хубаво е да си изследваш тези витамини и хомоцистеина.

# 54
  • Мнения: 2 510
medrec приложение ли е? 😊

# 55
  • София
  • Мнения: 5 476
medrec приложение ли е? 😊
Да,като Healee

# 56
  • Мнения: 27
Здравейте, след спиране на НМХ и поради завишен Д димер (2.18 в края на 2ри тримерстър) от 3 дни слагам клексан 0.4 и днес пуснах Анти ха. Нямам идея как да интерпретирам резултата, а консултация ще мога да направя чак следващата седмица. Моля за мнение, ако има по-запознати. Благодаря!

# 57
  • Мнения: 2 122
kuniochi, няколко поста над твоя писах скоро. И при мен има завишен д-димер. Точно влязох в 6 месец. Анти Ха също ми е като твоя на долна граница. Биех 0.4мг в деня на изследването. В НКБ терапевтичната област е 0.2-0.4. Ако резултатът е под норма, значи терапията е недостатъчна и се преминава на по-висока доза НМХ. Ако е над норма, обратното. Но се гледат и другите изследвания, взема се в предвид кръвотока, както и зависи каква история с тромбофилията имаш.
Нека и другите момичета да се включат.

# 58
  • Мнения: 33
Здравейте, може ли някой да ми помогне с разчитането на резултата. Имам ли тромбофилия и трябва ли да приемам фраксепарин

# 59
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 434
Здравейте, може ли някой да ми помогне с разчитането на резултата. Имам ли тромбофилия и трябва ли да приемам фраксепарин
намери  хематолог

Общи условия

Активация на акаунт