Проблемна ранна бременност!??!

  • 783
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте, мили хора… Имам нужда от вашето мнение, съдействие и прочие.
Като цяло съм с нередовна менструация, именно- продължителност / 37-41 дни. ( по 5дни)
Първи ден от последната ми менструация беше на 27.07.2023 година. Като съответно
менструацията трябваше да ми дойде на 02.09.2023г. След 5 дни закъснение направих тест /surecheck/ като излезна положителен, отидох при АГ, като същата потвърди бремеността и направихме кръвен тест(общ бета чхг)  като резултат е - 571.500. След (2)два дни направих по нейни препоръки още един тест и като стойност излезна 596.800.  На видеозона се вижда само плодното сакче, като мнението на АГ е че няма развитие на плода. Според мен просто е твърде рано, при положение, че съм с късна овулация. По мой данни, и почти сигурна овулацията ми е била около 18/19/20 Август, съответно от тогава до момента са минали едва 4г.с.
А АГ смята от първи ден от последния цикъл, т.е бремеността я отчита като 7г.с
Може би за това се вижда само сакче и тя си мисли че няма развиване?

Последна редакция: пт, 15 сеп 2023, 21:03 от Hristiyana03

# 1
  • Мнения: 2 352
Изобщо не смятам дни и други сметки.
Теста в една и съща лаборатория ли е правен? На приблизително 48ч ли е пуснат?
Ако и на двата въпроса отговора е да, бременността не се развива нормално.
ЧХГ трябва да се удвоява на всеки 48ч, при теб не е дори близо до удвояване.
Съжалявам, но вероятно докторката е права.

# 2
  • Мнения: 8
отговорите и на двата въпроса са да..  Благодаря Ви за отговора.

# 3
  • Мнения: 1 177
За Ваше спокойствие, потърсете още едно независимо мнение!

# 4
  • София
  • Мнения: 13 400
Има вероятност бременността да не се развива. За всеки случай пусни още един тест след 48 часа. Ако пак няма покачване, вземи мерки.

# 5
  • Мнения: 8
В понеделник правя последни надежди с теста и второ мнение.. благодаря ви от сърце!

# 6
  • Мнения: 8
Като единици  mU/mL или IU/L каква е разликата?  Понеже нямах в възможност в една и съща лаборатория да си пусна ЧХГ-то
На 15.09.2023г. - 596.800 (  IU/L  )
Днес, 18.09.2023 - 585.4.  ( mU/mL )

# 7
  • Мнения: 1 372
Като единици  mU/mL или IU/L каква е разликата? 

Почти еднакви са мерните единици. Съжалявам, но според мен също не се развива. За 48 часа резултатът трябваше да е към 1000.

# 8
  • Мнения: 23
Здравейте, моля за съвет !
Имам лека болка ниско долу в корема и кръста. Преди два дни имах подобни леки болки ниско в корема. Нямам кървене.
ПМЦ : 16.08.2023
По мои изчисления съм в 5 г.с.
Пуснах си два теста ЧХГ през 48ч. съответно 242 и 581.
Имам два спонтанни аборта и биохимична бременност. 
Бих искала да попитам дали тези болки и неразположение са нормални или има опасност от извънматочна бременност ?
Нямам възможност за гинекологичен преглед в следващите 15 дни.
Благодаря предварително

# 9
  • Мнения: 1 372
kdm081 , леките болки са нормални за ранна бременност, защото матката започва да расте. Аз имах такива почти през цялото време до раждането с двете си бременности.Ако има кървене, много силни болки и гадене/повръщане тогава е сигнал за проблем. Кръвните ви показатели са добри, засега мисля, че всичко е наред щом се е удвоил резултата. Успех, желая ви лека бременност и здраво бебе на финала.

# 10
  • Мнения: 23
Привет ! Искам да попитам дали някоя от вас е приемала Ношпа 3х1 и Бусколизин 3х1 при болки ?
Бременна съм в 6 г.с. и от няколко дни имам болки ниско долу, отляво или отдясно , или в таза и кръста. Понякога са като менструални болки, понякога като изтръпване или леки, търпими болки. Нямам кървене.
Посъветвах се с лекуващия ми лекар и ми каза към досегашния прием на Ношпа да добавя и Бусколизин 3х1, но в листовката пише, че не се препоръчва приемът в първия триместър.
Притеснявам се толкова много обезболяващи да не повлият на бебето ?!
Благодаря предварително !

# 11
  • София
  • Мнения: 13 400
Нищо му няма на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт