Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 23

  • 27 815
  • 760
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 7 505
Kuniochi,

Ако само от 3 дни си на Клексан, а преди това не си слагала НМХ или не е било всеки ден, може още да е рано за измерване на антиХа. Аз бих повторила изследването след поне седмица. Иначе изглежда ок, в референтните стойности си засега.

# 61
  • Мнения: 24
Здравейте момичета. Бременна съм след инвитро в 5.г.с.Така насочила съм се към др Паскалева за тромбофилията. Но тепърва търся Аг което да е на ясно с тромбофилия. Моля препоръчайте ми.Не съм от София.

# 62
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 593
Здравейте момичета. Бременна съм след инвитро в 5.г.с.Така насочила съм се към др Паскалева за тромбофилията. Но тепърва търся Аг което да е на ясно с тромбофилия. Моля препоръчайте ми.Не съм от София.
ми от кой глад си

# 63
  • Мнения: 2 130
Влизам да споделя, че си намерих клексан 0.6мл на 39лв кутията (6.50лв едната инжекция), ако на някой му е полезно инфото.
Става въпрос за гр.Пловдив. Купих си от склада на Марешки (зад хипермаркет Рила на Южен)

# 64
  • Мнения: 75
Момичета, получих огромна синина след поставянето на поредната инжекция. До сега вече месец случвало се е да стане леко синьо, но сега е брутално. Вече 4ти ден от тогава и е с размери около 3/4см в диаметър.
Боднала съм кръвоносен съд, беше и по-бързо самото слагане ии да..
Как сте се справяли с такива красоти?
Другия ми въпрос е дали това би повлияло на изследвания кръвните изследвания? Д-Димер си мисля, че би било завишено или бъркам Confused

# 65
  • София
  • Мнения: 7 505
Случва се, слагай следващите инжекции по-далече от синьото, че иначе се разширява 😂

Не мисля че влияе на изследванията.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 6 074
На мен ми се получиха две синини около 10-14 см! Нищо не съм ги правила. Слагахме инжекциите далече от синините и с времето минаха. Добре че не се получаваха при всяка инжекция.

И аз не мисля, че се отразяваха по някакъв начин на коагулацията.

# 67
  • София
  • Мнения: 5 497
Синките с Хепароид ги мажех.Получавали са ми се и на мен.

# 68
  • Мнения: 138
Здравейте, момичета, включвам се с въпрос, защото съм объркана. Накратко - втора бременност, първа успешна след включена терапия с фракси 0,4 в 27 г.с. Сега с тази съм от началото на клексан 0.4, прикачвам и изследванията за тромбофилия. На последния преглед АГ ми включи акард 75, защото нещо не й харесвал кръвотока от дясно. 5 дни преди това бях на ФМ при друг лекар и ми казаха, че всичко е супер. По принцип си вярвам на АГ-то, но ми е странно да ми предпише акард без никакви изследвания - вече съм в 14 г.с. И не сме пускали нищо тип анти ха и тн. Чудя се да й се доверя ли, да си пусна ли на моя глава изследвания, какво бихте ме посъветвали?
В амбулаторния е написала: доплер- двустранно висок индекс на резистентност, повече изразен в дясно, без инцизури.. но не ми го обясни особено.

# 69
  • София
  • Мнения: 7 505
Щом не й е харесал кръвотока (резистентност двустранно), аспирин в малки количества се изписва точно затова - да го оправи. Ако не подейства може и да вдигне дозата му до 150мкг.

Последна редакция: пн, 17 апр 2023, 22:39 от delisardeli

# 70
  • Мнения: 97
Здравейте, момичета. Бременна съм в 5г.с и 5 дена, имам 2 предишни загуби в 7г.с. Имам правени изследвания за вродена тромбофилия основен пакет, от тях единствено хомозигот по MTHFR C677T. Лекарката преди ми беше казала да пия натаспин, друг лекар директно инжекции, но аз не съм сигурна, че загубите се дължаха на това, затова пуснах няколко показателя. Какво ви е мнението?

# 71
  • Мнения: 1 324
Здравейте, момичета. Бременна съм в 5г.с и 5 дена, имам 2 предишни загуби в 7г.с. Имам правени изследвания за вродена тромбофилия основен пакет, от тях единствено хомозигот по MTHFR C677T. Лекарката преди ми беше казала да пия натаспин, друг лекар директно инжекции, но аз не съм сигурна, че загубите се дължаха на това, затова пуснах няколко показателя. Какво ви е мнението?

Здравей, разбирам те напълно. Ако си изследвала само 4 основни фактора има голям шанс да си пропуснала нещо, затова в момента ще ти дам съвет, който е единственият адекватен за мен... пускай същите тези изследования на всеки 7 дни. Тоест през седмица. Ако имаш финансова възможност пусни си целият пакет за тромбофилия. В Геника е около 900 лева, във всички други лаборатории е доста по - евтино. Прецени си според джоба.

Също доста честа причина за ранни спонтанни аборти са и завишени нуклеинови клетки, но вече бременна не мисля, че има смисъл да ги изследваш ( но нека се изкажат и други мами).
Финално да кажа, че дори да имаш тромбофилия - следейки коагулацията достатъчно често - ще имаш време за реакция. Пускай и тук изследванията, понякога сме по - добри лекари от лекарите... Патили сме си... и аз съм с два аборта в 6 седмица. Оказа се, че имам Фактор 13. Нискорисков се води, но двете ми бебенца ги няма.

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 6 074
Аз не бих съветвала да се следи коагулация на 7 дни. Ако това е нещо, което се проточва във времето (следене), има риск вените да се калцират от толкова бодене.

FBID... 5601, нещо не ми се връзва да ти предписват директно НМХ само заради мутация MTHFR. Сигурна ли си, че нямаш други мутации от основния панел (някой хетерозигот например)? Ако наистина нямаш други мутации, нямаш и АФА (придобита тромбофилия), най-вероятно АГ се презастрахова заради миналите два аборта. Може и нещо в медицинската ти или фамилна история (ССИ в семейството) да го е наклонило в тази посока.
Иначе в изследванията засега всичко ти е в норма. Но кръвосъсирването се повишава с напредването на бременността, а ти си съвсем в началото.

От моя гледна точка - при наличие на вече две загуби, бих се замислила дали в семейството ми има случаи на тромботични инциденти, ССИ и т.н. и бих изследвала и други фактори за тромбофилия. Защото там може да има някоя мутация, която също да влияе на кръвосъсирването. Аз съм изследвала общо 14 фактора. Разбира се не е задължително да се изследва всичко. Но при наличие на две загиби и нищо в основен панел, аз бих поровила още в тази насока, за да съм сигурна, че не тромбофилията е бил проблемът.

# 73
  • Мнения: 97
Благодаря много за коментарите, подкрепата е нещо велико! Да, забравих да спомена, че съм от Русе и тук, с цялото ми уважение към лекарите, не са май много наясно какво да правят. Определено се презастраховат.

За придобита тромбофилия не съм правила изследвания. Какво би било добре да изследвам още? Тези показатели от предния пост ще ги пусна пак, но определено всяка седмица ми се струва страшничко.

# 74
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 593
Аз имам няколко аборта.  Изледвала съм няколко неща по препоръка на Русев.  Нямам придобита ,но имам наследствена слагах инжекции през ден.... Ще ходя на хематолог.
Майка ми също има няколко аборта. Тя е на 70 и не е добре с кръвното. Скоро й изписаха хапчета за разреждане на кръвта. Та правилно за семейството.

Общи условия

Активация на акаунт