Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 23

  • 27 670
  • 760
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6
Здравейте, мили дами. В много начална бременност съм (4 г.с и 3 дни) след инвитро и разбира се притесненията  ми са много големи. Искам да попитам дали тези изследвания на кръвта според вас са в норма? Виждам, че фибрионогенът е извън норма.
 Не взимам никакви кръворазреждащи, пиех аспирин до преди няколко дни, но заради прокървяване го спряха. Според доктор Тончев не трябва да взимам нищо в момента. Мутациите ми са нискорискови, но приемам 300 мл прогестерон на ден (100 мускулна инжекция и 100 вагинално) и знам, че тези препарати сгъстяват кръвта много. Знам че докторите си знаят работата, затова просто се надявам да чуя някакво успокоение или мнение от вас Heart
 

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 5 947
Според реф. стойности на Националната кардиологичната болница фибриногенът ти си е в норма. Горната граница на фибриноген в НКБ е 5,4.

Можеш да погледнеш и тук :
http://www.perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/Fibrinogen.htm
Тук горната граница за първото тримесечие е 5,1 (и според тези стойности все още си в граници).

# 32
  • Мнения: 65
Здравейте,

Бременна съм в 21-ва г.с. и следя всеки месец коагулацията (предразположена съм към тромбофилия заради хетерозиготни гени). Това са резултатите ми от днес и според референтните стойности за триместъра би трябвало да са в норма. АГ-то каза, че няма нужда от терапия, но препоръча да започна НатАспин хранителна добавка 2x1. Видях сега, че то е почти изцяло съставено от соя, а аз заради Хашимотото избягвам соя от мноооого години. Някоя дама с Хашимото приема ли НатАспин и как се чувства, влияе ли на хормоните? Аз тъкмо спрях Еутирокс-а, защото за първи път от години TSH-то ми пада около и под 0.5, явно при мен бременността вместо да покачва TSH, го понижава без да съм вдигала дозата хормон. Grinning Благодаря за споделения опит. Simple Smile

# 33
  • Мнения: 320
Здравейте момичета,към коагулационния статус ,моята АГ ми каза да пусна и анти ха , сега видях, че са ми излезли резултатите ... нямам представа какво означават и защо поиска да ги пусна след като съм на аспирин... май се оказва, че тая патица в лабораторията дори си няма да идея какво е анти ха, тъй като това изследване което ми е пуснала  като чета в интернет няма нищо общо с реалността.Но все пак някоя от Вас ака може да помогне с ориентир ще се радвам и ще бъда много благодарна,може и да греша. 🌹

Последна редакция: ср, 12 апр 2023, 21:42 от Бонбон911

# 34
  • София
  • Мнения: 7 491
Бонбон, АнтиХа се пуска само когато си на терапия с НМХ. За аспирин се пуска аспи тест.
И АГ, и лаборантката са за смяна.

# 35
  • Мнения: 320
Бонбон, АнтиХа се пуска само когато си на терапия с НМХ. За аспирин се пуска аспи тест.
И АГ, и лаборантката са за смяна.


Определено си много права 🤣 благодаря за коментара.🌹

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 5 947
Здравейте момичета,към коагулационния статус ,моята АГ ми каза да пусна и анти ха , сега видях, че са ми излезли резултатите ... нямам представа какво означават и защо поиска да ги пусна след като съм на аспирин... май се оказва, че тая патица в лабораторията дори си няма да идея какво е анти ха, тъй като това изследване което ми е пуснала  като чета в интернет няма нищо общо с реалността.Но все пак някоя от Вас ака може да помогне с ориентир ще се радвам и ще бъда много благодарна,може и да греша. 🌹
Това не ми прилича на анти Ха.
При мен пише :
LMWH - anti Xa : тер. обл. (0,5-1,20), нис. проф. обл. (0,2-0,4), вис. проф. обл. (0,2-0,6)

А при теб пише Анти - гладкомускулни антитела (АГМА) :
https://www.synevo.bg/asma/

В коя лаборатория си го пуснала? Не всяка лаборатория изследва анти Ха. И може би затова не е наясно.

# 37
  • Мнения: 320
Здравейте момичета,към коагулационния статус ,моята АГ ми каза да пусна и анти ха , сега видях, че са ми излезли резултатите ... нямам представа какво означават и защо поиска да ги пусна след като съм на аспирин... май се оказва, че тая патица в лабораторията дори си няма да идея какво е анти ха, тъй като това изследване което ми е пуснала  като чета в интернет няма нищо общо с реалността.Но все пак някоя от Вас ака може да помогне с ориентир ще се радвам и ще бъда много благодарна,може и да греша. 🌹
Това не ми прилича на анти Ха.
При мен пише :
LMWH - anti Xa : тер. обл. (0,5-1,20), нис. проф. обл. (0,2-0,4), вис. проф. обл. (0,2-0,6)

А при теб пише Анти - гладкомускулни антитела (АГМА) :
https://www.synevo.bg/asma/

В коя лаборатория си го пуснала? Не всяка лаборатория изследва анти Ха. И може би затова не е наясно.

Да вече ми стана ясно, грешното изследване е. Просто лаборантката беше адски убедена в това ,че изследването което ми пуска е същото което искам аз,а аз от своя страна преди 10 дни не бях чак така добре осведомена кое какво е,за да се усетя ,че не са едно и също 🤣 в лина го пуснах 😁

# 38
  • Мнения: 33
Здравейте, момичета. Може  ли помощ в разчитане на резултатите   

# 39
  • Мнения: 69
Здравейте, може ли мнение за изследванията ми, според АГ при бременност няма нужда от терапия, но аз имам притеснения. Имали ли сте същите мутации и каква е била терапията ви?

Срещала съм се и с доц. Русев, който смята, че трябва да поставям фраксипарин. Може би, ще е редно да направя и консултация с хематолог.



Благодаря!

# 40
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 434
Идете ва хематолог.  И най -добре сражайте инжекции. Аг не разбират.
Здравейте, може ли мнение за изследванията ми, според АГ при бременност няма нужда от терапия, но аз имам притеснения. Имали ли сте същите мутации и каква е била терапията ви?

Срещала съм се и с доц. Русев, който смята, че трябва да поставям фраксипарин. Може би, ще е редно да направя и консултация с хематолог.



Благодаря!

# 41
  • Мнения: 147
Здравейте, момичета!
В 32 г.с.  съм и при преглед при АГ-то, това , което ме притесни е , че аз в момента съм на инжекции клексан 0,4 всеки ден и АГ-то каза, че иска до началото на май месец да почвам да ги разреждам като прием през ден през два-три и последните 45 дни да не си слагам инжекции..../терминът ми е за средата на юни месец/.
 Аз малко се притеснявам/ да не кажа много....инжекции през ден, все едно няма да имам терапия последните два месеца от бременността/, защото предната бременност приключи точно, защото не знаех, че имам тромбофилия     / фактор 5 на Лайден и неусвояване на витамините от група Б/ и се налага да съм на инжекции. То е ясно , че ще правя още консултации, но все пак да почерпя опит и от вас.

И искам да ви пожелая весели празници !

# 42
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 434
Че защо ще ги разреждаш ? Някой срогат инжекции и след раждането.

# 43
  • Мнения: 1 324
Здравейте, момичета!
В 32 г.с.  съм и при преглед при АГ-то, това , което ме притесни е , че аз в момента съм на инжекции клексан 0,4 всеки ден и АГ-то каза, че иска до началото на май месец да почвам да ги разреждам като прием през ден през два-три и последните 45 дни да не си слагам инжекции..../терминът ми е за средата на юни месец/.
 Аз малко се притеснявам/ да не кажа много....инжекции през ден, все едно няма да имам терапия последните два месеца от бременността/, защото предната бременност приключи точно, защото не знаех, че имам тромбофилия     / фактор 5 на Лайден и неусвояване на витамините от група Б/ и се налага да съм на инжекции. То е ясно , че ще правя още консултации, но все пак да почерпя опит и от вас.

И искам да ви пожелая весели празници !

Точно в края на бременността кръвта е най - сгъстена и даже обикновено тогава се вдига дозата, а не да се спират инжекциите. Явно само с АГ се консултираш. Наорави си консултация с Хематолог. И от мен да знаеш, не си спирай терапията. Инжекциите даже се бият и 2 седмици след раждане.

Последна редакция: чт, 13 апр 2023, 17:02 от svetlozara98

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 5 947
След раждане рискът е даже по-висок.
Колко време ще се бият след раждане е индивидуално и трябва да се прецени от хематолог. Едни бият 5 дена след раждане, други 6 седмици. Аз ги слагах един месец и не беше достатъчно, та пак ми ги включиха за още месец.

Общи условия

Активация на акаунт