Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 23

  • 27 673
  • 760
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 615
Момичета, много се стреснах... Ще ходя днес при Хематолога ми, но моля ви кажете какво мислите. В 16 седмица съм, с Клексан 0,4 и Натаспин.



Ето тук можеш да провериш за всяка стойност по семестри: http://www.perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/Referen … 20for%20Serum.htm

    Фибриноген- между 2.9-5.4, в твоят случай е малко в извън нормата и все пк е начало на втори семестър, а не към края
      АПТТ го дава за втори семестър между 23.2-38.1 (в твоите мерни единици)
        Ддимер - между  0.32-1.29

        Свържи се със Стайкова онлайн, ако не се лъжа тя те следеше. Може да предложи лека корекция, или пък просто по-често да се следиш. Не се притеснявай, с бърза реакция и навременно лечение всичко ще е наред! 🍀

        # 16
        • Мнения: 1 324
        Момичета, много се стреснах... Ще ходя днес при Хематолога ми, но моля ви кажете какво мислите. В 16 седмица съм, с Клексан 0,4 и Натаспин.



        Ето тук можеш да провериш за всяка стойност по семестри: http://www.perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/Referen … 20for%20Serum.htm

          Фибриноген- между 2.9-5.4, в твоят случай е малко в извън нормата и все пк е начало на втори семестър, а не към края
            АПТТ го дава за втори семестър между 23.2-38.1 (в твоите мерни единици)
              Ддимер - между  0.32-1.29

              Свържи се със Стайкова онлайн, ако не се лъжа тя те следеше. Може да предложи лека корекция, или пък просто по-често да се следиш. Не се притеснявай, с бърза реакция и навременно лечение всичко ще е наред! 🍀

              Ходих при нея, звъннах й и веднага отидох. Смени ми Натаспина, защото го повръщам - ще пия вече НотроКлот 2 по 1. Ще бия 0,6 на всеки трети ден. АПТТ на 4 дни, защото да не стана пък да преразредя кръвта...

              Много ми е неудобно да споделя тук, но последните 4 дни имах диария и то много сериозна. Четох и реших, че може да е жлъчка - пусках днес изследвания за жлъчката и са много добре - всичко е в норма. Мислите ли, че може да имам такива стойностти заради тази диария?

              # 17
              • Мнения: 615
              Момичета, много се стреснах... Ще ходя днес при Хематолога ми, но моля ви кажете какво мислите. В 16 седмица съм, с Клексан 0,4 и Натаспин.



              Ето тук можеш да провериш за всяка стойност по семестри: http://www.perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/Referen … 20for%20Serum.htm

                Фибриноген- между 2.9-5.4, в твоят случай е малко в извън нормата и все пк е начало на втори семестър, а не към края
                  АПТТ го дава за втори семестър между 23.2-38.1 (в твоите мерни единици)
                    Ддимер - между  0.32-1.29

                    Свържи се със Стайкова онлайн, ако не се лъжа тя те следеше. Може да предложи лека корекция, или пък просто по-често да се следиш. Не се притеснявай, с бърза реакция и навременно лечение всичко ще е наред! 🍀

                    Ходих при нея, звъннах й и веднага отидох. Смени ми Натаспина, защото го повръщам - ще пия вече НотроКлот 2 по 1. Ще бия 0,6 на всеки трети ден. АПТТ на 4 дни, защото да не стана пък да преразредя кръвта...

                    Много ми е неудобно да споделя тук, но последните 4 дни имах диария и то много сериозна. Четох и реших, че може да е жлъчка - пусках днес изследвания за жлъчката и са много добре - всичко е в норма. Мислите ли, че може да имам такива стойностти заради тази диария?

                    Обикновено следят на 3-4 седмици, малко се учудвам за тези 4 дни (ако е само временна мярка окей, но в дългосрочен план ми се струва пресилено). Ходила ли си при АГ и какво ти казаха от там за кръвопотока към бебето? Иначе редуването с инжекции ми изглежда като стандартна мярка. Тя също ми бе споменала, че така процедира, ако се налага вдигане на дозата.
                    Относно диарията - не мисля, че има отношение към разреждането на кръвта. Да не би да си поставила инжекцията непосредствено преди взимането на кръв? На мен ми бяха казали да има поне 4ч разлика и затова винаги ходя рано сутрин, понеже обичайно я поставям в 08:00ч. Също така на гладно.

                    # 18
                    • Мнения: 1 324
                    Не, бия в 11 сутринта Хепарина, а правя изследванията в 8 - 8 и 30.
                    С АПТТ е единствено в норма и просто се притеснява да не преразредим кръвта - аз така си обяснявам това мерене на 4 дни. Защото лежах и в болница три пъти.. с кървене. Презастрахова се според мен, а аз нямам против. Дано бебче да е наред.. Ще ходя и на АГ днес... Благодаря ви, нямам с кого друг да споделя, тук е единственият ми отдушник и подкрепа.

                    # 19
                    • Мнения: 75
                    Привет, момичета!

                    Сигурно е коментирано някъде назад, но не успях да намеря..

                    Как сте процедирали, когато трябва да си правите изследвания сутрин, а вечерта преди това сте поставяли НМХ(0,4)?

                    Искам да си пусна коагулация, АГ-то ми каза, че след две седмици трябва да изследвам анти-ха, а гледах, че трбява да е след 4 часа от поставянето?

                    Вторият ми въпрос е, миналата година ноември имах завишени антифосфолипидни антитела, сега искам отново да пусна, но инжектирането на хепарин предполагам повлиява, та и тук ми идва проблем.. Някой изследвал ли е?

                    # 20
                    • Мнения: 70
                    Здравейте,  имам един малко глупав въпрос,но ще го задам: Когато се прави контрола на артт,фибриноген, дидимер и протромбиново време, трябва ли да не съм си поставяла нмх инжекцията?

                    # 21
                    • Мнения: 78
                    Здравейте,  имам един малко глупав въпрос,но ще го задам: Когато се прави контрола на артт,фибриноген, дидимер и протромбиново време, трябва ли да не съм си поставяла нмх инжекцията?

                    да трябва,на мен ми казаха биеш в 11 часа нискомускулния хепарин(фраксипарин или клексан) и идваш на изследвания след 3-4 часа след апликацията за да се прецени дозата,дали е достатъчна.
                    На мен ми пуснаха изследвания след това за
                    Д-димер
                    фибриноген,
                    ПКК,
                    анти-ха терапия с LMWH ,
                    казаха ми че попринцип тромбозите,както и ражданията тръгват през ноща,затова е хубаво да се бие вечер,за да те предпази цялата нощ,но никоя лаборатория не работи през ноща,затова изследването в 11 и след това в 14ч,дано да ти е от полза Gift Heart

                    # 22
                    • Мнения: 70
                    Аз я поставям в 7ч сутринта , а през вечер съм на натаспин.

                    # 23
                    • Sofia
                    • Мнения: 5 948
                    ... АПТТ е единствено в норма...
                    Не само. Д-димерът ти също е в реф. граници за бременни във второто тримесечие. За 12г.с.-24г.с. реф. граници на НКБ са 0,3 - 1,2. А твоят д-димер е 0,94 (все още в норма).
                    Горната реф. граница на фибриноген в НКБ е 5,4 (твоят е 5,74). Когато аз бях в 13гс, моят фибриноген беше 5,93 и Паскалева написа, че нивото ми е гранично.

                    # 24
                    • Мнения: 1 324
                    Преди 20 дни всичко беше в референтните стойности от лабораторията.. аз съм в 16 - 17седмица, рано е май да съм на Горна граница...
                    Хематолога ми смени натаспина, защото ми дразни стомаха. Нотроклот/д не съм сигурна  как беше.. ще пия вече - 2 по 1. И всеки трети ден ще бия 0,6. Имат съмнения и тя й АГ ми, че съм пипнала вирусче с диария ( факт) и заради него ми се е вдигнал фибриногена. Според вас има ли логика в това?

                    # 25
                    • Sofia
                    • Мнения: 5 948
                    На мен са ми обяснявали моя завишен д-димер с инфекция. Сигурно същото важи и за фибриногена.

                    # 26
                    • София
                    • Мнения: 1 162
                    Здравейте!
                    Преди около 2 седмици си пуснах разширен панел тромбофилии, който публикувах в предходната тема, а сега добавям и готов ACE I/D. Прилагам скрийншот на изследвания, оставих само отклоненията, защото се получи ферман. (Другата седмица съм записала час за консултация със хематолог.)


                    Допълвам, че няма бременност. Имаме едно неуспешно ин витро, предстои ни второ. Как ви изглеждат тези резултати?

                    Последна редакция: вт, 11 апр 2023, 16:16 от NadezhdaML

                    # 27
                    • Мнения: 27
                    Здравейте, дами. Бременна съм в 26+2 г.с., след консултация с проф. Паскалева и доказана тромбофилия след мисед в 16 г с. Имах изписана терапия фраксипарин 0.4 сутрин и вечер аспирин. Всички изследвания на колагулацията ми бяха в норма. Направих алергична реакция от фраксито обаче и преди 2 седмици професорката каза да махна фраксито и да остана само на аспирин вечер до 28-30 г.с., а тогава да включа клексан 0.4. Днес пуснах изследвания и д димерите ми бяха 2.18 (от 0.65 преди 2 седмици). Много се притесних, не знам това до колко е високо и фатално. Има ли друга мама, при която терапията е прекратявана така и как се е отразило на резултатите?

                    # 28
                    • Мнения: 70
                    Здравейте,бременна съм в 6г.с почти 7г.с, на терапия съм с фракси 0.3 всеки ден и натаспин през ден. Моля Ви за мнение от резултатите ми за кръвосъсирването, защото много се притесних. Благодаря Ви предварително!

                    # 29
                    • София
                    • Мнения: 7 491
                    Изследванията са абсолютно в норма. Успех!

                    Общи условия

                    Активация на акаунт