Предстои ми инсеминация - тема 33

  • 31 036
  • 792
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 104
Правила съм инсеминация на 12ти ден и на 17ти и двете успешни. Зависи от нивото на хормоните, при мен много изкъсо ги следяха.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 718
Моята успешна беше на ден 14-ти, но при стимулацията може да имаш и по-ранна овулация, около ден 11-ти. 10-ти ми се вижда рано, но зависи и какви са нивата на хормоните и колко голям/ големи са фоликулите. На спукани имаш много по-голям шанс!

# 47
  • София
  • Мнения: 1 718
Да, оздравях, мерси 🤗 Лекичко мина, имам само малко остатъчна хрема, иначе всичко е наред.
Дано, Maze_girl и скоро и ти да се похвалиш, както и останалите момичета! Стартирах темичката преди да знам, така че е на късмет 🍀 хайде, да повлече крак и при вас! ❤❣
Дано! Да я напълним с хубави новини. Ти оздравя ли?

# 48
  • Мнения: 87
Благодаря… Надявам се да са достатъчно високи хормоните и достатъчно пораснали фоликулчетата, въпреки че ще е 10-11ти ден от цикъла. Този месец имам две 😇 - едно задържано и едно ново 😇. Ще видим… ако се получи, ще се похваля Simple Smile.

# 49
  • Мнения: 10
Здравейт и от мен, гласяхме се за втора инсеминация, но този месец най-големият ми фолику е 11 мм Sad пусканхме Естрадиол - 27  и прогестерон < 5 , та... момичета, Вие всеки месец ли имате фоликул подходящ за процедурата?

ЛейдиРоуз - честито, мило момиче Heart , yanamm - Успееехх

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 52
Здравейт и от мен, гласяхме се за втора инсеминация, но този месец най-големият ми фолику е 11 мм Sad пусканхме Естрадиол - 27  и прогестерон < 5 , та... момичета, Вие всеки месец ли имате фоликул подходящ за процедурата?

ЛейдиРоуз - честито, мило момиче Heart , yanamm - Успееехх

Аз бях със задържан фоликул след неуспешно инсе с лека стимулация и съответно пропуснахме заради задържането. Следващият цикъл ми дойде 10 дни по-рано , а днес за капак установихме, че нямаме доминантен фоликул този цикъл (в 7 ден). Не съм приемала противозачатъчни.
Докторът каза, че този месец най-вероятно няма да правим нищо, но в понеделник отново ще отида да ме погледне.

Така че, със сигурност всяка жена има няколко цикъла в годината, в които няма подходящи условия - дали ще е липса на развит фоликул, липса на яйцеклетка в този фоликул, или други проблеми.

Последна редакция: пт, 07 апр 2023, 14:01 от elysia

# 51
  • Мнения: 86
Здравейт и от мен, гласяхме се за втора инсеминация, но този месец най-големият ми фолику е 11 мм Sad пусканхме Естрадиол - 27  и прогестерон < 5 , та... момичета, Вие всеки месец ли имате фоликул подходящ за процедурата?

ЛейдиРоуз - честито, мило момиче Heart , yanamm - Успееехх

Аз бях със задържан фоликул след неуспешно инсе с лека стимулация и съответно пропуснахме заради задържането. Следващият цикъл ми дойде 10 дни по-рано , а днес за капак установихме, че нямаме доминантен фоликул този цикъл (в 7 ден). Не съм приемала противозачатъчни.
Докторът каза, че този месец най-вероятно няма да правим нищо, но в понеделник отново ще отида да ме погледне.

Така че, със сигурност всяка жена има няколко цикъла в годината, в които няма подходящи условия - дали ще е липса на развит фоликул, липса на яйцеклетка в този фоликул, или други проблеми.

Ух, наистина неприятно.  Реално на мен също ми беше 1 инсеминация мин.месец, без стимулация(само дуфастон след нея), закъсня ми след спиране на дуфастон, дойде ми седмица по-късно. При мен овулацията като цяло е по-късна, но явно …, надявам се, че този месец след като ми дойде ще направиме стимулация и ще се зарадвам с фоликули 😍

А, по отношение на задържането на фоликули..не съм много наясно, какво значи “задържан”? Не се пука или…

# 52
  • Мнения: 85
Здравейте момичета!

Минавам да кажа резултата за мартенската ми инсеминация - ХГТ - B HCG (бременност)    94.4.
Надявам се за всички да бъде на късмет и скоро да се похвалите с положителни резултати!

# 53
  • Мнения: 927
Здравейте момичета!

Минавам да кажа резултата за мартенската ми инсеминация - ХГТ - B HCG (бременност)    94.4.
Надявам се за всички да бъде на късмет и скоро да се похвалите с положителни резултати!

Ей такива новини искам да виждам на всяко влизане! Лека бременност и пухкав финал и на теб! С ЛейдиРоуз да сте ни на късмет на всички 😊
Марш в отчетните теми, момичета😅❤️

# 54
  • Мнения: 87
Здравейт и от мен, гласяхме се за втора инсеминация, но този месец най-големият ми фолику е 11 мм Sad пусканхме Естрадиол - 27  и прогестерон < 5 , та... момичета, Вие всеки месец ли имате фоликул подходящ за процедурата?

ЛейдиРоуз - честито, мило момиче Heart , yanamm - Успееехх

Аз бях със задържан фоликул след неуспешно инсе с лека стимулация и съответно пропуснахме заради задържането. Следващият цикъл ми дойде 10 дни по-рано , а днес за капак установихме, че нямаме доминантен фоликул този цикъл (в 7 ден). Не съм приемала противозачатъчни.
Докторът каза, че този месец най-вероятно няма да правим нищо, но в понеделник отново ще отида да ме погледне.

Така че, със сигурност всяка жена има няколко цикъла в годината, в които няма подходящи условия - дали ще е липса на развит фоликул, липса на яйцеклетка в този фоликул, или други проблеми.

Понякога се чудя ти лекари дали една и съща медицина са учили 😇. Моят опит до момента е:
- винаги, когато съм ходила на преглед съм имала фоликули
- преди първата инсеминация си имах един нормален фоликул, който съзря и няколко по-малки, които не станаха доминиращи
- правила съм общо три инсеминации - при всяка съм взимала допълнителен прогестерон; след всяка от първите две се е задържал фоликул. Сега съм на третата и чакам тест за бременност.
- Два месеца подред съм имала задържани фоликули са ми правили инсеминации с тях. Не бяха спукани в началото на цикъла, но се пукаха на овулация.

Всички изследвания са си ми иначе наред. Нямам някакви диагностицирани здравословни проблеми (само “диагностицирана” 40г. възраст 😋🙈)

🤷♀🤷♀🤷♀

@usergirl: честитооооооо Simple Smile!!! Лека, успешна и приятна бременност Simple Smile!!!! Каква прекрасна новина, браво!!!

# 55
  • София
  • Мнения: 49
Тихичко честито и безоблачен път до пухкавия финал!!!

Прекрасна новина, само такива да срещаме в тази тема! Да ни орисате и нас с късмет  и в края на тази тема всички момичета да се похвалят с "+"-чета! Flowers Four Leaf Clover

Здравейте момичета!

Минавам да кажа резултата за мартенската ми инсеминация - ХГТ - B HCG (бременност)    94.4.
Надявам се за всички да бъде на късмет и скоро да се похвалите с положителни резултати!

Ей такива новини искам да виждам на всяко влизане! Лека бременност и пухкав финал и на теб! С ЛейдиРоуз да сте ни на късмет на всички 😊
Марш в отчетните теми, момичета😅❤️
Flowers Four Leaf Clover

# 56
  • София
  • Мнения: 1 718
Usergirl, честито мила! Лека бременност и пухкав финал! Идвай в декемврийската темичка Simple Smile
Момичета, чакаме ви скоро и вас там!
Както виждате, тази пролет е плодоносна и късметлийска Simple Smile
Нека тази темичка само така продължава и занапред и само положителни тестчета да валят!!

# 57
  • Мнения: 84
Мерси, мила! Наръсвам те обилно с плодоносен пролетен прашец 🌾🍀
Аз съм при доц. Андреева в Щерев и тя успя от първи опит!!! Наистина пресметна идеално всичко - от стимулацията, до перфектна овулация на два Ф в момента на инсеминацията! А и като се има предвид, че на 40, шансът за успешна инсеминация клони към 5%, направо е вълшебница или аз съм голяма късметлийка!
Относно болките в гърдите - на три дни закъснение от цикъл вече, още нямам такива. Нито пък са ми подути. Това нищо не значи Wink
С три инсета зад гърба си, станах вече експерт хихи🙈 Желая ви на всички успешни и перфектно синхронизирани процедури и да си пишем от темите за бъдещите мамчета ❣

Тихичко честито ЛейдиРоуз, успешен финал ти пожелавам. Доста се зарадвах като прочетох поста ти. Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf Clover
Прати ми малко прашец моля те! При кой доктор си в Щерев?
Честито и пухкав финал Simple Smile Аз да се похваля,вече се гушаме с нашия 16 дневен юнак . Моята инсеминация също беше при Андреева, от раз,страхотна е. Аз даже и обяснявах другия месец да сменим стимулацията, тя ме погледна и каза, другия месец ще му чуем сърцето. И така стана. Гърди изобщо не са ме боляли,не търси симптоми, много е индивидуално.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 52
@Usergirl, честито! Ей така да сте ни на късмет с ЛейдиРоуз и да ни подхлъзнете и нас. Simple Smile

Аз се връщам от преглед и за радост уикендът е подействал благоприятно, та имаме готово фоликулче. Blush
Чакам си резултатите от хормоните и се надявам и с тях всичко да е наред, за да се запиша с второ инсе. Innocent

# 59
  • София
  • Мнения: 49
@elysia какви хормони ти следят преди инсе?

Аз се готвя за трето поредно този месец, но АГ не ми е дало насоки да проследя хормони и се зачудих...
Имам само предписание летрозол 2х1 от 5 до 9-ти ден, + обичайната микробиология.
ЦС, АМХ и естадиол бяха ок преди първото инсе, новата спермограма на ММ е ок вече (след терапия), но контрола на хормони не сме пускали...


@Usergirl, честито! Ей така да сте ни на късмет с ЛейдиРоуз и да ни подхлъзнете и нас. Simple Smile

Аз се връщам от преглед и за радост уикендът е подействал благоприятно, та имаме готово фоликулче. Blush
Чакам си резултатите от хормоните и се надявам и с тях всичко да е наред, за да се запиша с второ инсе. Innocent

Общи условия

Активация на акаунт