Предстои ми инсеминация - тема 33

  • 31 038
  • 792
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 214
Момичета, днес ми пуснаха ЛХ и Естрадиол, за да таймираме овулацията. 10ти ден ми е и имам два доминантни 19 мм и 21 мм. Този месец стимулацията беше с Хломид и доста по-добре се повлиях, но това което ме притеснява е нивото на естрадиола. Не съм сигурна дали е ок, защото предишните месеци пък ми беше доста нисък заради Летрозола. Сега не е ли много високо?

# 781
  • Варна
  • Мнения: 59
Така, записвам се вече с 1 неуспешна инсеминация. Sad

Лелката пристигна на 32 ден от цикъла, такива ужасяващи болки не бях имала...

Декемрви прескачам, че овулацията се очаква по празниците.
Януари, ако нямам успех, пак ще се видим с вас тук Simple Smile

Благодаря за съветите и помощта!
Светли празници, 2 тлъсти черти и здрави бебчета на всички! Heart

# 782
  • Мнения: 239
Здравей Lina9152,
според мен естрадиола ти е супер. Той трябва да е висок за да имаш по-добри шансове, още повече че си след стимулация. Ако не се лъжа за всяка узряла яйцеклетката стойността трябва да е минимум 800 единици.

На мен също ми препоръчаха инозитол заради СПКЯ и инсулинова резистентност, но всички прахообразни ми бяха омразни (ужасна безвкусица). Затова аз пиех Cycle balance - пак е на прах, но може да се пие без да се разтваря с вода
ЛейдиРоуз пикозитола изписаха ли ти го? Защото виждам, че е хранителна добавка и се чудя дали да не си го взема и аз. Иначе ендокриноложката ми изписа инофолик комби.

Последна редакция: чт, 14 дек 2023, 13:38 от K_asi

# 783
  • Мнения: 1
Здравейте, имам успешна донорска инсеминация и бебенце вече, но преди процедурата бяхме купили две писалки сперматозоиди. Втората си стои в клиниката все още и се питам какво ли се случва с нея, след като изтече срока за който сме платили. Дали има как да се дари на семейство или жена в процедура?

# 784
  • София
  • Мнения: 1 718
Лина, естрадиолът ти е топ за 2 ДФ. На мен на успешната доколкото помня ми беше около 2600 за два ДФ ден преди овулацията.
Копче, зависи от клиниката, но по принцип ги удължават за някакъв срок срещу съответното заплащане ако искате да пазите за второ дете. И със сигурност може да ги дарите на друго семейство, след като вече сте платили за материала.

# 785
  • Мнения: 708
Първи преглед минал... Намалял резерв. Иначе по три фоликула на яйчник съответно по 7 и 8 и един голям 17. Другия път цветна снимка, ако всичко е наред с микробиологията от днес. Цветната снимка там ли я правят? За клиника Надежда питам?

# 786
  • Мнения: 239
ЦС я правят в клиниката и то твоя лекар.
ММ от тази процедура намрази Надежда, защото имаше повече от 2 часа забавяне и то заради анестезиолога. След това и коментара се измести във времето, вмъкнаха ме между часовете и общо взето беше голямо чакане... След тази случка и всяко следващо дори минимално забавяне беше голямо мрънкане, затова често предпочитах сама да ходя на прегледите, но за самите процедури нямаше как😆
Първи преглед минал... Намалял резерв. Иначе по три фоликула на яйчник съответно по 7 и 8 и един голям 17. Другия път цветна снимка, ако всичко е наред с микробиологията от днес. Цветната снимка там ли я правят? За клиника Надежда питам?

# 787
  • Мнения: 708
Наистина имаше забавяне около час. Ама аз все влизам в положение. Макар че като си плащаш някак да те карат да чакаш не ми е ок. Но случват се такива неща.

# 788
  • София
  • Мнения: 353
В Надежда винаги се чака много. За всичко. Моята цветна снимка продължи цял ден. Бях цял ден там, не бях яла от предния ден, защото е на гладно. Имаше много жени, които чакат, аз бях от последните. Не знам как не припаднах до 17 ч. следобед. Ама така е, няма лесно като се хванеш на хорото.
Копче, питай в Андрологична лаборатория как стои въпроса. Аз като попълвах документите имам спомен, че пишеше, че можеш да  дариш на болницата и те да я предлагат на пациенти. Нещо такова май имаше. И аз се опасявах от подобно нещо като поръчвахме донорски материал, но използвахме всичко. Успех, дано намерите решение и да я получи човек, който се нуждае от чудо Simple Smile

# 789
  • Мнения: 239
След този случай рядко се е налагало да чакам повече от 30 мин., макар че има дни с невероятно натоварване. Кофти е като се налага да чакаш пред манипулационна за инжекции - всички момичета от всички кабинети се насочват само към една единствена стая и ако се случи и да приемат нова партида лекарства си е направо страшно. Дано да помислят за малко повече персонал там или поне за още една стая....
Наистина имаше забавяне около час. Ама аз все влизам в положение. Макар че като си плащаш някак да те карат да чакаш не ми е ок. Но случват се такива неща.

# 790
  • Мнения: 227
Момичета, продължавам да следя темата, въпреки че вече съм бременна. Идвам да ви дам кураж и много позитивни мисли! Heart Моят съвет е да се храните здравословно, пийте добавки и попълнете липсите на витамините. Но най-важното е не колко броя яйцеклетки имате, една е важна да е качествена!

# 791
  • Мнения: 708
Момичета според вас мога ли на своя глава да си взема пикозитол?

# 792

Общи условия

Активация на акаунт