Предстои ми инсеминация - тема 33

  • 32 350
  • 792
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4
Здравейте на всички. Нова съм във форума и за първи път ще питам.. миналата седмица на 07.04 беше първата ми инсеминация при д-р. Стаменов (съпружеска) . На следващия ден сутринта бях на преглед при д-р. Тихомирова - изписа ми Дуфастон 2х1, но се почувствах зле и вчера звъннах в манипулационната, обясних им всичко и ми казаха да си взема Циклогест и да слагам 2х1.
Понеже всичо се случва за първи път и се притеснявам... Трябва ли да взимам някакви допълнителни неща за разреждане на кръвта, никой не ми каза. Да си направя ли изследвания за тромбофилия... Надявам се да ме насочите. Благодаря! ConfusedHug

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 52
Mishle94, Циклогест, Утрогестан, Дуфастон - всички изброени са прогестеронови препарати. Щом Циклогест ти понася - всичко е наред. Докторът ти трябва да е взел предвид, ако имаш нужда от кръворазреждащи препарати, но ако имаш пристенения е най-добре да се свържеш с него, а не да търсиш съвет във форума.
Изследвания за тромбофилии така или иначе не е лошо да си направиш, щом си тръгнала по АРТ пътя.

@elysia какви хормони ти следят преди инсе?

Аз се готвя за трето поредно този месец, но АГ не ми е дало насоки да проследя хормони и се зачудих...
Имам само предписание летрозол 2х1 от 5 до 9-ти ден, + обичайната микробиология.
ЦС, АМХ и естадиол бяха ок преди първото инсе, новата спермограма на ММ е ок вече (след терапия), но контрола на хормони не сме пускали...


@Usergirl, честито! Ей така да сте ни на късмет с ЛейдиРоуз и да ни подхлъзнете и нас. Simple Smile

Аз се връщам от преглед и за радост уикендът е подействал благоприятно, та имаме готово фоликулче. Blush
Чакам си резултатите от хормоните и се надявам и с тях всичко да е наред, за да се запиша с второ инсе. Innocent
Хормони се следят още преди да се пристъпи към "лечение" - АМХ, полови хормони (LH, FSH, естрадиол, пролактин, тестостерон, DHEA), щитовидна жлеза (TSH) - това са част от основите, за да се ориентира репродуктивният специалист към каква стимулация да се насочите, в случай, че е необходима. ЦС, спермограма и всички видове полово предавани гадории трябват също при всички положения.

При първото инсе в Щерев ми изследваха само LH и Естрадиол, които заедно с големината на фоликула додоха ясна представа колко близо е овулацията. Според това се определи и кога да си сложа таймиращата инжекция, както и кога да е самата инсеминация.

Онзи ден за второ инсе пак ми пуснаха LH и Естрадиол в клиника Селена. Според показанията се определи дата за инсе 12.04. Този път съм без стимулация, и без таймираща инжекция, така че утре ще видим колко точни са предсказанията. Simple Smile
 
На някои жени след процедура им проследяват и прогестерона, но в повечето случаи май просто се застраховат с прием на определена доза. При мен не са изследвали миналият път, но пък дозата ми беше конска. Laughing

Maze_Girl, Летрозолът е част от стимулацията ти и сигурно след прегледа, когато ще се види колко хубави фоликулчета си си отгледала, ще ти пуснат хормони. Simple Smile)

Искам да споделя, че в клиника Селена направо ми скриха шапката с всички допълнителни изследвания, които ми поискаха да имам, при това в определен срок на валидност преди инсеминация:
HIV, Васерман, хепатит B, хепатит C, хламидия, TSH + TAT+ MAT, НК клетки(3м валидност), ЦС (6м валидност), Тромбофилия (неограничена валидност), микробиология (1м валидност), ковид тест (24ч валидност) Thinking...

Последна редакция: вт, 11 апр 2023, 16:04 от elysia

# 62
  • Мнения: 1 425
Извинявай, по клиниката още ли изискват ковид тест? Това не отпадна ли отдавна?

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 52
Извинявай, по клиниката още ли изискват ковид тест? Това не отпадна ли отдавна?
И аз реагирах по същия начин... отговориха ми: "Щом ще се прави процедура, ковид тестът е задължителен". Rolling Eyes
Според мен е абсурно и сигурно само в Селена са останали с подобно изискване. Февруари правихме инсе в Щерев и не са ни искали нищо друго освен HIV, Васерман, хепатит B, хепатит C, микробиология и ЦС.

# 64
  • Мнения: 1 425
Вероятно разчитат още на този тест, за да направят бюджет.

# 65
  • Мнения: 240
Ако правиш процедурите в Надежда там си спестяват подобни изследвания. Те определят евентуалната овулацията по начина на растеж на фоликулите.
@elysia какви хормони ти следят преди инсе?

Аз се готвя за трето поредно този месец, но АГ не ми е дало насоки да проследя хормони и се зачудих...
Имам само предписание летрозол 2х1 от 5 до 9-ти ден, + обичайната микробиология.
ЦС, АМХ и естадиол бяха ок преди първото инсе, новата спермограма на ММ е ок вече (след терапия), но контрола на хормони не сме пускали...

# 66
  • Мнения: 359
Здравейте. Вчера бях на преглед на 8-ми ден от цикъла и доктора видя доминантен фоликул 13 мм. Каза, че след 5-6 дни ще е овулацията.Тоест на 13-14 ден. Този месец ми дойде на 36-ти ден. Предните месеци на 31-32 дни.
При тази дължина между циклите, възможна ли е толкова ранна овулация?

# 67
  • София
  • Мнения: 49
Във Вита правя процедурите. След летрозол ходя на фоликуметрия, и когато достигне 22-24 мм доминантен/доминантни фоликули слагаме таймираща инжекция Овитрел и след 24-36 часа е самата процедура.

До сега освен микробиология и валидна цитонамазка друго не е имало, и се зачудих защо не пускаме ние друго, а тук при повечето момичета чета, че пускат хормони.

Възможно е хормоните, които пуснахме в началото, АМХ, цветната снимка и това, което вижда АГ всеки път да са причина да не пускаме друго...имам и едно дете, на вече 8 години от спонтанна бременност и най-вероятно има някакво значение.

Възможно е и протоколът да е друг...

Надявам се третият опит да ни е на късмет, вече но само времето ще покаже.

Ако правиш процедурите в Надежда там си спестяват подобни изследвания. Те определят евентуалната овулацията по начина на растеж на фоликулите.
@elysia какви хормони ти следят преди инсе?

Аз се готвя за трето поредно този месец, но АГ не ми е дало насоки да проследя хормони и се зачудих...
Имам само предписание летрозол 2х1 от 5 до 9-ти ден, + обичайната микробиология.
ЦС, АМХ и естадиол бяха ок преди първото инсе, новата спермограма на ММ е ок вече (след терапия), но контрола на хормони не сме пускали...

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 52
Здравейте. Вчера бях на преглед на 8-ми ден от цикъла и доктора видя доминантен фоликул 13 мм. Каза, че след 5-6 дни ще е овулацията.Тоест на 13-14 ден. Този месец ми дойде на 36-ти ден. Предните месеци на 31-32 дни.
При тази дължина между циклите, възможна ли е толкова ранна овулация?
Всичко е възможно! Ще те проследят на предполагаемите дати и ще имаш яснота. Simple Smile

Аз се запивам с второто ми поред инсе днес, този път в клиника Селена, което беше направено без ултразвуков преглед и яснота дали имам пукнат, или непукнат фоликул. Grinning
Чак след инсето д-р Ставрев поиска да пуснем LH и се оказа, че утре трябва да правим реинсеминация... ThinkingRolling Eyes

Последна редакция: ср, 12 апр 2023, 14:48 от elysia

# 69
  • Мнения: 250
Направо не знам , какво да си мисля вече ...толкова несериозно да подхождат някои АГ в тези клиники. На мен все още ми е криво , че не ми искаха никакви хормони ...аз не че нямам от преди и все пак. Въпросът е принципен ...нямам думи.

# 70
  • Мнения: 87
Здравейте. Вчера бях на преглед на 8-ми ден от цикъла и доктора видя доминантен фоликул 13 мм. Каза, че след 5-6 дни ще е овулацията.Тоест на 13-14 ден. Този месец ми дойде на 36-ти ден. Предните месеци на 31-32 дни.
При тази дължина между циклите, възможна ли е толкова ранна овулация?
Всичко е възможно! Ще те проследят на предполагаемите дати и ще имаш яснота. Simple Smile

Аз се запивам с второто ми поред инсе днес, този път в клиника Селена, което беше направено без ултразвуков преглед и яснота дали имам пукнат, или непукнат фоликул. Grinning
Чак след инсето д-р Ставрев поиска да пуснем LH и се оказа, че утре трябва да правим реинсеминация... ThinkingRolling Eyes

Здравей, по-предната инсеминация също пуснах хормон след нея, за да се види дали доктора ще прецени да правим реинсеминация на следващия ден, но според резултата не правихме. А сега Март месец направихме реинсеминация. Явно според това как преценяват момента...  
Аз имам успешна инсе обикновена и още една успешна с реинсе на следващия ден. Дано ти е на успех.

Последна редакция: ср, 12 апр 2023, 18:33 от Usergirl

# 71
  • София
  • Мнения: 49
Момичета, сега се прибирам от УЗД част от подготовката за трета инсеминация. Въпреки летрозол само  1 дф, днес е ден 9-ти, но е с размер 19,5. Викат ме след 6 дни за УЗД пак и да сме на "stand by", евентуално може същия ден да е процедурата...

При предните 2 процедури, фоликулите в ден 10-ти бяха 11-13 мм, сега този е доста по-голям и се притеснявам, да не се спука и да изпуснем момента Cry.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 718
Не се сдържах да се включа пак тук, защото при ДФ 19,5, до петък-събота ще е в подходящите размери за процедура! При мен при два нарастващи едновременно със същия размер, имах овулация 2 дни по-късно и това беше последната успешна!
Намирам за изключително недобросъвестно от страна на тези лекари, да те карат да чакаш 6 дни, за да не си изпуснат единия Великден...
Настоявай си, все пак пари се плащат, а и си играят с твоите надежди и шансове за успех!

# 73
  • София
  • Мнения: 49
Няма как да настоявам..петък е "Разпети Петък" и не се работи, не се захваща нищо Sad

Ще се пробваме "по домашно", пък каквото сабя покаже.


Ще се отчета тук във вторник какво точно се е случило след УЗД на ден 6-ти, след 19.5 мм .

Не се сдържах да се включа пак тук, защото при ДФ 19,5, до петък-събота ще е в подходящите размери за процедура! При мен при два нарастващи едновременно със същия размер, имах овулация 2 дни по-късно и това беше последната успешна!
Намирам за изключително недобросъвестно от страна на тези лекари, да те карат да чакаш 6 дни, за да не си изпуснат единия Великден...
Настоявай си, все пак пари се плащат, а и си играят с твоите надежди и шансове за успех!

# 74
  • София
  • Мнения: 1 718
Ако само Разпети петък им беше проблемът, да те бяха извикали в събота и да планират една таймираща днес вечерта (в четвъртък) примерно, пак има голям шанс да направят нещо в събота. Но не го правят, което с нищо не ме убеждава, че просто не искат да си празнуват спокойно дните около Великден вкъщи.
Успех с домашните опити! Ако е писано, ще стане и така!!

Общи условия

Активация на акаунт