Отговори
# 30
  • Мнения: 69
Аз пия по едно кафе сутрин, хапвам си всичко дори и шоколад и понякога вечер малко вино. Преди 2 дена явно прекалих със сладкото и шоколада и избиха леки пъпчици по челцето на малката.Спрях шоколада и се изчисти. Явно просто трябва по малко от всичко.

# 31
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Още нещо полезно разбрах преди малко ОТ БАЩА МИ 🤣🤷🏻♀😅 … за момичетата със силно главоболие - след спиналната упойка не трябва да се става 24 часа, защото после боляла страшно глава. Понеже баща ми е имал две спинални упойки и каза, че първият път никой не му е казал в болницата и после една седмица страшно го е боляла главата, а вторият път са му казали и не е ставал наистина и после не е имал никакво главоболие. Дано е полезно. Аз вече като знам ще гледам да не ставам. И си чакам. ❤
Реално в моята болница мен ме държаха 24 часа на легло. От рехабилитаторката разбрах, че минимум 12 часа трябва да са минали, за да се раздвижиш. И тя това следеше като дойде да ни раздвижва.

Днес и аз успях за малко с протектор да кърмя, обаче имам само коластра още... Нормално ли е след толкова време Sad с помпа вадя около 30мл, по двадесет минути на гърда помпя...

# 32
  • Мнения: 94
Момичета, някоя с шевове след нормално раждане има ли и ако има след колко време ви паднаха?

# 33
  • Мнения: 1 736
За пъпчето - знам за спирта, почистваме, но още няма изглед да падне.
И аз имам шев и кройка след раждането,. 10 дни и още ме боли, вчера ми падна 1 пярче от конеца, но има още много за падане. Казаха ми до 15-ина дни, ако не паднат, че може да отида да ги махнат. На фона на безсимптомната и безпроблемна бременност, раждането ме изтормози и още не мога да се възстановя. Сега очаквам и следродилна депресия да ме сполети ( ако не ме е хванала вече), че от 2 дни ми се плаче постоянно, без причина...

# 34
  • Мнения: 564
Цоп и аз в новата тема . От да се гушкам с малкия изобщо не се сещам да взимам телефона си в ръце освен за да го снимам Joy
Някой попита за тапата , аз на 6ти прокървих като за първи ден от цикъла , тапата ми отдавна беше паднала . На 7ми родих .
За кърменето - когато се записвах в болницата изрично казах ,че ми е важно да кърмя и ще направя всичко по силите ми . Всеки ден идва консултант по кърмене . Мляко няма още ,но коластра имам , на ръка изцеждам буквално капки . Снощи се притесних ,че няма да се наяде , все пак са капки само , помолих ги да ми дадат адаптирано мляко . Дадоха ми 10мл само . На сутринта консултантката ми се “накара” . Каза никакво АД , уговорката ни е да се кърмим , бебето си спи дори с моите капки коластра , памперсите ги пълни също . Каза ми , ако искам да кърмя , да не се панирам дали му стига , а да погледна сигналите на бебето . Реално бебето наистина си е с пълни памперси и си спи нормално . През деня каза на максимум 3часа да го слагам на гърда , а през нощта на по 1,5  2 часа максимум . На гърда между 15 и 30 минути горе долу го държа , като ми каза че 15 минутки е минимум .
За хормоните - очаквах че яко ще ме тресат . За сега се държа добре . Чувствам се отлично , незнам как но съм супер уверена в себе си . Гушкам си бебето , спи си върху мен ,а аз само го гледам и му се радвам . От сега чувам приказки “не го дръж на ръце , остави го да плаче в кошарката иначе ще го свикнеш /разглезиш “ Господи това бебе е на по малко от 48часа Rolling Eyes
Пъпчето ми казаха да не пипам изобщо . Педиатъра щял да го оправи , каквото и да значи това . Утре ни изписват и нямам търпение да се прибера .

# 35
  • Мнения: 270
Кестенче,
радвам ти се колко спокойно звучиш! Честито бебче и нека много да те радва! Ти нормално ли ражда? Ползва ли упойка за обезболяването?

LasTShaDe,
честито бебешорче и скорошно възстановяване!

# 36
  • Мнения: 564
Нормално родих без упойка . Когато бях с 4-5см разкритие поисках упойка , но персонала в болницата много се забави , а и моето разкритие напредна бързо . Когато всичко беше готово , вече бях с 8см разкритие и нямаше смисъл . Това го отчитам като грешка , ако бях с упойка щях да имам възможност да си почина малко от контракциите и щях да напъвам по ефективно . А аз тъй като не бях спала и предната вечер от вълнение , когато дойде момента да напъвам вече нямах грам сили .
Не родилите казвайте как сте , всичко наред ли е ?

# 37
  • Мнения: 1 295
Момичета, привет от мен! 👼😀Не съм чела и писала от раждането на първи. Тъкмо вляза и почна да чета и нещо изниква. Да ви кажа първо колко съм щастлива и как едно малко същество може да бъде целият ти свят.❤️ Ей това е щастието!Да си видиш сърчицето извън теб. Ние още нямаме точен график на нищо. Правим по усет, храним по усет и гушкаме много. За сега кърмя но заради операцията много боли и ми е трудно в друга поза освен легнала. Дохранваме понякога и благодарение, че купихме шишетата на Нук не прави разлика между цица и биба и нищо не отказва. Днес ще купим бебешка везна, че да следя колко кърма давам и колко наддава нашият юнак. Тази сутрин, тоест току що падна пъпчето и доколкото разбирам вече може да се къпем във ваната, нали? Добре дошли на новите бебчета! 👼👼👼Чакаме още малки топчици любов до края на годината! Гушки за всички ви от малък Матейчо❤️😘🥰🌞😋

# 38
  • Мнения: 153
Момичета, привет от мен! 👼😀Не съм чела и писала от раждането на първи. Тъкмо вляза и почна да чета и нещо изниква. Да ви кажа първо колко съм щастлива и как едно малко същество може да бъде целият ти свят.❤ Ей това е щастието!Да си видиш сърчицето извън теб. Ние още нямаме точен график на нищо. Правим по усет, храним по усет и гушкаме много. За сега кърмя но заради операцията много боли и ми е трудно в друга поза освен легнала. Дохранваме понякога и благодарение, че купихме шишетата на Нук не прави разлика между цица и биба и нищо не отказва. Днес ще купим бебешка везна, че да следя колко кърма давам и колко наддава нашият юнак. Тази сутрин, тоест току що падна пъпчето и доколкото разбирам вече може да се къпем във ваната, нали? Добре дошли на новите бебчета! 👼👼👼Чакаме още малки топчици любов до края на годината! Гушки за всички ви от малък Матейчо❤😘🥰🌞😋
И нашето пъпче падна, но ми казаха да изчакаме с ваната.

# 39
  • Мнения: 163
Аптека Витания се казва в Ст град. Намира се срещу входа на парка (светофара на УНСС) или до поликлиниката. ☺

[quote author=LasTShaDe link=topic=1505799.msg45700986#msg45700986 date=1670524064]
Момичета, къде е студентски град имаше свещички профинед?
Аз днес чак успях да сложа на гърда - вчера повръщаше, понеже се беше нагълтал с околоплодни води, преди малко помолих една акушерка да ми помогне и оо, чудо стана , но с протектори,  тъй като зърната все още не са ми се оформили.
[/quote]

# 40
  • Мнения: 296
Дами, аз искам да ви попитам дали някой знае ефективен начин за предизвикване на раждането😀 остават ми 5 дни до термин, разходките не работят, секса също, стълби движение .. нищо. Вчера бях на тонове има някакви едвам доловими контракции, нищо съществено общо взето, явно на госпожицата и е добре вътре тоновете си бяха окей. Притеснявам се,че накрая ще ме индуцират. Лекарката каза макс 7 дни можело да се изчака, не искам да ме индуцират все си мисля,че трябва да има начин да си станат нещата по естествен начин

# 41
  • Мнения: 43
Дами, аз искам да ви попитам дали някой знае ефективен начин за предизвикване на раждането😀 остават ми 5 дни до термин, разходките не работят, секса също, стълби движение .. нищо. Вчера бях на тонове има някакви едвам доловими контракции, нищо съществено общо взето, явно на госпожицата и е добре вътре тоновете си бяха окей. Притеснявам се,че накрая ще ме индуцират. Лекарката каза макс 7 дни можело да се изчака, не искам да ме индуцират все си мисля,че трябва да има начин да си станат нещата по естествен начин

Моя термин беше 3.12. и още чакаме 🤯. Супер изнервящо. Преди малко бях на тонове-перфектни и нито една контракция. Разбрахме се да изчакаме до понеделник и ако не тръгне багажчето и болницата.и аз нз какво да пробвам вече😣

# 42
  • Мнения: 120
Въпрос към мамите,които са родили: трябваха ли ви шишета и биберони и помпи в болницата? Взехте ли ги с вас? 🤔 А дрехи за бебоците? Не знам какво да приготвям за бебето евентуално.

# 43
  • Мнения: 1 736
Зависи от самата болница. Аз не носех почти нищо - само хигиенни неща - продуктите за баня,  превръзки, памерси и мокри кърпи, бельо за мен, кърпа и чехли. Нощници за мен и дрехи за бебето си даваха от там, както и шишета с АМ, помпата ми казаха да не я ползвам, за да не си разраня зърната... но и да я носех, нямаше къде да се стерилизира и трябваше да ги моля тях.

# 44
  • Мнения: 174
Момичета, аз също не съм се записала 😅🤦🏻♀ Термин 23.12 с момиченце. ❤

Имам въпрос за стерилизатора на Лорели, ако някоя от вас го ползва. Понеже стерилизирах вчера каквото ще ми трябва - помпа, биберон, едно шише. И ми се струва, че нещо не нагрява много и не съм убедена, че вдига достатъчна температура ( нов е ). Направи ми впечатление, а сега като говорих с една приятелка и тя като каза, че трябва да не мога да пипна нещата от стерилизатора при отваряне - изобщо не са толкова горещи. Също аз много държах да е с опция сушене и това беше и причината да взема този на Лорели - ами при положение, че стерилизацията е 10 мин и 40 минути сушене … не бяха сухи всички неща. Да, бях го напълнила доста, но 40 минути не са малко. Просто искам мнение, ако случайно не трябва да е така - той е в гаранция. Може и да е нормално, но не знам и затова питам. Благодаря ❤

Общи условия

Активация на акаунт