Отговори
# 15
  • Мнения: 591
Тези, които са минали първата консултация с педиатъра, изписаха ли вие витамин К? На мен ми го изписаха еднократно на 30 ден по 20 капки наведнъж.

# 16
  • Мнения: 1 736
Аз имам час за педиатър чак в понеделник, защото отсъства тази седмица. Не мисля, че ще ми предпише вит. К, но в епикризата от родилното пише, че е прилаган...
В родилното са й давали глюкоза на бебка, но я е повърнала... дали са я продължили не зная...
Днес е 10ден, но пъпчето още не й е паднало, на каката ва 6ден й падна... 🤔

# 17
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Така е Вики, аз затова казвам, че трябва спокойствие. Откакто сме си в нас е друго вече. Иначе за акнето правя масажчета, затоплям коремче, свивам крачетата като на жабче.

Веси, витамин К първа доза й дадоха в болницата преди да ни изпишат. Втората доза ще я даде педиатърката, така ни каза онзи ден като дойде в нас. Иначе ще я водим на консултация на 19-ти вече в кабинета.

Алтая, за пъпа ми казаха от болницата при всяка смяна на памперса да минавам с 95 % спирт, за да падне по-бързо. Даже й вързаха и допълнителен конец, че от памперсите се разместваше лесно щипката.

# 18
  • Мнения: 591
Така е Вики, аз затова казвам, че трябва спокойствие. Откакто сме си в нас е друго вече. Иначе за акнето правя масажчета, затоплям коремче, свивам крачетата като на жабче.

Веси, витамин К първа доза й дадоха в болницата преди да ни изпишат. Втората доза ще я даде педиатърката, така ни каза онзи ден като дойде в нас. Иначе ще я водим на консултация на 19-ти вече в кабинета.

Алтая, за пъпа ми казаха от болницата при всяка смяна на памперса да минавам с 95 % спирт, за да падне по-бързо. Даже й вързаха и допълнителен конец, че от памперсите се разместваше лесно щипката.


И при нас първата доза беше в болницата. На консултацията ми изписаха рецепта за 20 капки еднократно на 30 ден.

# 19
  • Мнения: 122
Въпрос към родилите вече мами, когато ви падна тапата, имахте ли леко розовеещо течение без мирис? 🤔

# 20
  • Мнения: 174
Още нещо полезно разбрах преди малко ОТ БАЩА МИ 🤣🤷🏻♀😅 … за момичетата със силно главоболие - след спиналната упойка не трябва да се става 24 часа, защото после боляла страшно глава. Понеже баща ми е имал две спинални упойки и каза, че първият път никой не му е казал в болницата и после една седмица страшно го е боляла главата, а вторият път са му казали и не е ставал наистина и после не е имал никакво главоболие. Дано е полезно. Аз вече като знам ще гледам да не ставам. И си чакам. ❤

# 21
  • Варна
  • Мнения: 504
И на нас в болницата са давали вит К, но за момента педиатърката не е изписала да му даваме. Пъпчето падна на 5-ят докато го мия.
Сега ще му слагам и антибиотична пудра . Друг съвет , който ни даде е когато  мажем бебето с лосион да редуване единия ден само коремчето, другия гръбчето да не се запечатва цялата кожичка нещо такова каза. Мале тя толкова инфо даде , даже ММ записваше на телефона, че бяхме 😵‍💫😵‍💫 другата седмица пак сме на преглед и от сега се извинихме, че може да се повторим с въпросите 😆

# 22
  • Мнения: 171
Това е 100% вярно. И аз ставах до ВЦ след операция със спинална упойка преди години, без да знам че не бива, и няколко дни след това получих такова адско главоболие, че като се опитах да кажа на родителите ми, че ме боли глава, от устата ми излязоха безсмислени думи. Много се уплаших и млъкнах да не ги уплаша и тях. И нищо обезболяващо не помага. Чакаш да си мине.
Още нещо полезно разбрах преди малко ОТ БАЩА МИ 🤣🤷🏻♀😅 … за момичетата със силно главоболие - след спиналната упойка не трябва да се става 24 часа, защото после боляла страшно глава. Понеже баща ми е имал две спинални упойки и каза, че първият път никой не му е казал в болницата и после една седмица страшно го е боляла главата, а вторият път са му казали и не е ставал наистина и после не е имал никакво главоболие. Дано е полезно. Аз вече като знам ще гледам да не ставам. И си чакам. ❤

# 23
  • Мнения: 151
Аз имам час за педиатър чак в понеделник, защото отсъства тази седмица. Не мисля, че ще ми предпише вит. К, но в епикризата от родилното пише, че е прилаган...
В родилното са й давали глюкоза на бебка, но я е повърнала... дали са я продължили не зная...
Днес е 10ден, но пъпчето още не й е паднало, на каката ва 6ден й падна... 🤔


Записче! Успех на всички които още очакват чудото до се случи.
За пъпчето да се маже с 95% спирт , на нас ни падна на 14 ден. Просто индивидуално, при батковците по бързо падна.
Да се похваля от 2 дни сме само на гърда,храним се на поискване.
Така се радвам като се има предвид че бяхме разделени 2 седмици. Мислех че няма да се получи с кърменето, но уви търпение и спокойствие  мамчета това е.

# 24
  • Мнения: 163
Честита ни темичка. Много сте ми сладки да обсъждате вече АМ, хранения и битовизми около бебчетата, направооо искам и аз, макар да си имам време до термина.

Полезно относно спиналната (пък и хората са казали, питай патило Grinning) обаче те не те ли карат да се мърдаш или са само краката с цел по-бързо възстановяване?

п.с. Нашата количка още е в кашона, викам на ММ поне май столчето за кола да извадим да го разгадаем как се слага или да го изчистим, той всичко сам щял да направи. Ами окей Grinning Относно витамин К за Шейново бях питала акушерката и тя каза, че слагат първата при раждането пък ще видим в последствие педиатърката дали ще има и какво ще каже, защото четох, че много трудно се намира да се закупи и евентуално ще се моля пак на болницата за втората доза след 30 дни.

# 25
  • Мнения: 705
Кадерай, Тифани, как да увелича часовете между храненията? Едва издържат на 3 часа и реват като съдрани. За махане на едното нощно хранене в 3 нз как ще стане.Scream
честно да ти кажа до това и аз още не съм стигнала защото те без това в три не я бяха хранили и аз я насилвах един вид. И сега де чудя утре е на месец и искат да махна храненето в 12😃 А тя тъкмо почна да се буди сама🤣 Ще пробвам утре и няколко дена и ще пиша. Но за това в три тя си беше свикнала от неотологията 🙄🤷🏼‍♀️

# 26
  • Мнения: 160
Зорница, можеш ли да ми разкажеш повече за цялата ситуация около раздялата с бебчето ти и кърменето? Какво направи ти, докато бяхте разделени, как са го хранили, как минахте на кърма и изобщо всичко? Аз знам, че ще ни разделят с бебчо като се роди и той ще остане в неонатологията няколко дни. Но искам да кърмя. Въпреки, че ми е второ, а първото кърмих 11 месеца, не сме били разделени, особено в периода на тръгването на кърмата.

# 27
  • Мнения: 349
Към тези, които кърмите, лекарите казвали ли са ви кои храни да избягвате? В болницата ми казаха, че няма забранени, но да не пия кафе и алкохол. Педиатърът ми каза, че по 1 кафе е ок, но да не ям шоколад. Уебинарите за кърмене, които съм гледала, също поддържат тезата, че няма забранени неща. Засега пия по 1 кафе сутрин веднага след кърмене, но и шоколад си хапвам, много ми се яде сладко. Притеснявам се да не вредя така на бебешока, докато угаждам на себе си…

И на нас са ни слагали вит. К и може би още веднъж ще иска педиатърът. Освен това каза, че след 30тия ден (по спомен) за зимните бебета и вит. Д се включва.

# 28
  • Мнения: 216
Момичета, къде е студентски град имаше свещички профинед?
Аз днес чак успях да сложа на гърда - вчера повръщаше, понеже се беше нагълтал с околоплодни води, преди малко помолих една акушерка да ми помогне и оо, чудо стана , но с протектори,  тъй като зърната все още не са ми се оформили.

# 29
  • Мнения: 22
Благодаря 🐣
Благодаря за новата тема! Нека я напълним с прекрасни новини за най-хубавите коледни подаръци! 🤗🎁

На мен в родилното на 3-4 ден ми “слезе” кърмата, усещането беше, че ще се пръсна - отекли, болезнени гърди, не можех да ги докосна. Но с кърмене се оправиха и сега са леки дори когато се напълнят. Не знам колко мляко имам, но мисля, че е достатъчно, защото бебка наддава добре. Педиатърът каза, че трябва по около 30гр. на ден да качват бебоците.
Daniela, според мен няма универсално количество и за всяка майка и бебе е различно, но 50мл звучи много добре, предвид, че първите дни толкова може да побере стомахчето.
В книгата на Хедра бях чела, че ако бебето суче добре, тялото се напасва да произвежда толкова, колкото му е необходимо.

Общи условия

Активация на акаунт