Отговори
# 45
  • Мнения: 171
Не знаех че има с опция сушене. Моят стерилизатор е на Филиос Авент, доста горещи стават, но не е чак да не се пипат. Съхнаха цял ден върху памучна кърпа (от бебешките) и се чудя, хем стерилизиранк, хем цял ден ги лазят микробите от въздуха... Знам ли...
Момичета, аз също не съм се записала 😅🤦🏻♀ Термин 23.12 с момиченце. ❤

Имам въпрос за стерилизатора на Лорели, ако някоя от вас го ползва. Понеже стерилизирах вчера каквото ще ми трябва - помпа, биберон, едно шише. И ми се струва, че нещо не нагрява много и не съм убедена, че вдига достатъчна температура ( нов е ). Направи ми впечатление, а сега като говорих с една приятелка и тя като каза, че трябва да не мога да пипна нещата от стерилизатора при отваряне - изобщо не са толкова горещи. Също аз много държах да е с опция сушене и това беше и причината да взема този на Лорели - ами при положение, че стерилизацията е 10 мин и 40 минути сушене … не бяха сухи всички неща. Да, бях го напълнила доста, но 40 минути не са малко. Просто искам мнение, ако случайно не трябва да е така - той е в гаранция. Може и да е нормално, но не знам и затова питам. Благодаря ❤

# 46
  • Мнения: 174
Не знаех че има с опция сушене. Моят стерилизатор е на Филиос Авент, доста горещи стават, но не е чак да не се пипат. Съхнаха цял ден върху памучна кърпа (от бебешките) и се чудя, хем стерилизиранк, хем цял ден ги лазят микробите от въздуха... Знам ли...
Момичета, аз също не съм се записала 😅🤦🏻♀ Термин 23.12 с момиченце. ❤

Имам въпрос за стерилизатора на Лорели, ако някоя от вас го ползва. Понеже стерилизирах вчера каквото ще ми трябва - помпа, биберон, едно шише. И ми се струва, че нещо не нагрява много и не съм убедена, че вдига достатъчна температура ( нов е ). Направи ми впечатление, а сега като говорих с една приятелка и тя като каза, че трябва да не мога да пипна нещата от стерилизатора при отваряне - изобщо не са толкова горещи. Също аз много държах да е с опция сушене и това беше и причината да взема този на Лорели - ами при положение, че стерилизацията е 10 мин и 40 минути сушене … не бяха сухи всички неща. Да, бях го напълнила доста, но 40 минути не са малко. Просто искам мнение, ако случайно не трябва да е така - той е в гаранция. Може и да е нормално, но не знам и затова питам. Благодаря ❤

Аз точно заради това гледах и търсих със сушене, защото даже не знам дали бях намерила друг освен този със сушене, а пак си заемат и място на плота да ги редя да съхнат и аз по същите съображения като теб - да не стоят с часове така мокри. Понеже бибите ми бяха с вода вътре въпреки сушенето и ги опипах яко да ги стискам да махна водата 🤣🤦🏻♀ Реших вчера да ги изваря във вода, да не вадя пак стерилизатора и си викам те за два часа ще изсъхнат … ами не - цял ден и пак мокри вътре и се напрегнах доста. 😅

# 47
  • Мнения: 122
Момичета...родих! Тази сутрин се появи Изабела, 2980гр, 49 см🩷🩷🩷
Терминът ми беше на 3.12, не съм спирала да се движа, вчера също, 15 хиляди крачки, и подскачане върху топката вкъщи. В 1 през нощта като си легнах получих менструални крампи с контракциите на 8мин, обадих се на Имир, каза като станат 3 за 10мин да тръгвам към болницата. В 4.00 бях в Шейново, оказа се че имам 5см разкритие. Приеха ме, контракциите бяха доста поносими, и докато се усетя бях на 8см, спукаха ми мехура. После започна по-трудната част😄 Но всичко минава, женското тяло е велика машина!!!!
В 8:00 Изабела проплака в ръцете ми🩷
Шиха ме с пълна упойка, после ми я дадоха на гърда и засука лакомо... 🙏
Няма да ви лъжа, огласих болницата😅 но всичко си заслужава.🩷

На мамите, на които им предстои - сили, кураж, пийте вода, дишайте и си представяйте бебчето🫶

# 48
  • Мнения: 163
elistoy, честитооо!! Heart Да ти е жива и здрава и да ви носи много радост.
Желая ти пълно и бързо възстановяване. Защо са те шили с пълна упойка? Много тежки разкъсвания ли имаше? Sad

Почва все повече да ме е шубе за това естествено раждане да не си направя посля някоя инконтиненция от напъни и т.н. Трябва да спра да го чета този форум извън тази тема, че леко откачих вече Grinning Иначе забелязвам, че на повечето ви изтичат водите или почват контракциите през нощта, ще гледам по-бързо да ми минава денят да си лягам, че дано родя скоро. Хич не ми се преносва, защото значи че празниците ще си ги празнувам в болницата, което леко ме натъжава. (и без това не съм купила още подарък на ММ, ама все пак.. Grinning)

# 49
  • Мнения: 1 736
Честита и благословена да е Изабела! Да бъде заобиколена от щастие и любов! 🍀 А на мама - бързо възстановяване!
 
Момичета, сетих се нещо, което ме предупредиха в родилното след първото раждане - това, че кърмите, не значи, че НЕ може да забременеете в този период. Кърмата не пази от бременност...  Wink

# 50
  • Мнения: 27
elistoy, честито❤️❤️❤️ Да е жива и здрава! Бързо възстановяване!

Ванеса93, аз съм с шевове, но все още не са напълно паднали-родих на 26.11. Вече не ги усещам, няма придърпване или дискомфорт.

Tiffany A, нормално е в началото да са само капчици коластра. Аз също се бях притеснила, защото до 5 ден имах само коластра и дохранвах в болницата с АМ. Казват, че на третия слизала кърмата, но явно при мен нещата станаха по-бавно. На всяко хранене слагах първо на гърда, а след това стимулирах с помпа, въпреки че нищо не излизаше 😁. В момента сме изцяло на кърма и се доизцеждам. Аз също го кърмя с протектори, не успявам да го сложа по "правилния" начин и ме боли без тях.

Пъпчето на Георги падна два дни след като се върнахме от болницата. Освен спирт пръсках със спрея на a-derma и съм много доволна от него 😊

# 51
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Честито бебче! 🍀🌹🌹🌹 Да е здраво и с късмет!

.....

Днес моята е 11 ден, все още само коластра имам, явно няма да имам кърма.. криво ми ама каквото такова.

За стерилизатора- като ги стерилизираме стоят вътре, ама преди ползване ги минавам през гореща вода, за да се разкара конденза. В един сайт тъй четох, че можело да се прави. Даже на опаковката на моето АМ пише да се сплакне с гореща вода преди ползване.
Бибите ги мия на горещата вода.
 
В болницата с гореща вода си миех помпата.

# 52
  • Мнения: 349
Elistoy, честита рожбичка! Бъдете здрави! 💗

На нашата бебка също ѝ избиха пъпчици на 10 ден и цялото ѝ чело е в малки точици, отначало реших, че е от храненето ми (бях яла шоколад и риба предния ден), но педиатърът каза, че няма общо. В родилното ни предупредиха, че кърмачетата често правят т.нар. хормонална криза (бебешко акне, може и секрет в интимната област), заради хормоните, които преминават от майката. Пише, че не се ”лекува” с нищо и отминава от самосебе си, но аз ѝ направих една запарка от лайка да почиствам все пак…

# 53
  • Мнения: 204
Днес в 11:11 изплака нашата прекрасна девойка Ронина , наложи се секцио бях се навила за нормално , но важното е че всичко е наред .Като поспя и се осеферя ще пиша за всичко как е било ❤

# 54
  • Мнения: 705
Честито на всички майки!❤️💙♥️💙
За пъпа аз го третирах със спирт 70% , и като падна с антибиотична пудра 5дена.
Днес ставаме на един месец и ви черпим виртуално Айлиз вече тежи 3.500 и е 50 см.
Прегледа ни мина добре казаха да давам повече вода , защото имаше малко по езичето. Като я гледаха за гърлото , повърна😂😂. Вече се храним като доносени на Фризолак 1 , и ваксините ни всичко ще следим като доносена. Всичко при нас за сега е наред.  Мойта кърма уж я спряхме с хапчета а тя нещо тръгна пак😑 да имаш много кърма и така не е лесно особено ако не те суче бебето...

# 55
  • Мнения: 120
Честито на новите майчета! Живи и здрави да са бебоците и вие! Бързо възстановяване и прибиране у дома!

# 56
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Ирен, честито, да е здрава, щастлива и игрива. 🌹🍀
...

Кадерай, много се радвам за вас!

Моята бебка е май с конюнктивит на едното око от вчера. Правя промивки с преварена вода и със сребърна вода. Някой да е бил със същия проблем?

# 57
  • Мнения: 122
Благодаря ви 🙏
Шиха ме с пълна упойка, защото част от ципата на плацентата (поне така разбрах, но не бях много адекватна), беше останала в матката, и се наложи да ми правят кюртаж, за да изкарат всичко. Иначе ми направиха малка епизиотомия, и шевовете са външни само.
Аз изобщо не се усетих, и след 2 часа тръгнах да ставам от леглото, щях да припадна, а не бях пила вода.
Още не мога да отида при бебето, защото като се изправя имам задух и сърцебиене, казаха, че е нормално, но пък и аз имам сърдечна операция, и ще изчакам малко.
И съм на антибиотик, защото водите бяха жълтеникави🙄
Много ми е мъчно, защото искам да си я видя вече, и ще опитам още няколко пъти да се изправя😥

# 58
  • Мнения: 270
Честито, IrenB и Elistoy ! Да са ви живи и здрави бебоците и бързичко да си се приберете у дома да се гушкате!


Днес в 11:11 изплака нашата прекрасна девойка Ронина , наложи се секцио бях се навила за нормално , но важното е че всичко е наред .Като поспя и се осеферя ще пиша за всичко как е било ❤

# 59
  • София
  • Мнения: 575
Честито на мамите за новите попълнения в семействата! Heart Бързо се възстановявайте. Моето секцио ще е по метода на Щарк, после мога да дам отзиви Simple Smile.

Моят стерилизатор е на Лорели с функцията за сушене,  уикенда ще го вадя и ще пиша как работи при мен Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт