9. ФЕГ "Алфонс дьо Ламартин" - 6

  • 27 605
  • 253
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 223
Скрит текст:
Да раздвижа темата: в план-приема за 23/24 учебна година е обявена нова паралелка - ФЕ и латински език с ясни 3-ти и 4-ти профили: биология и химия. STEM паралелка е, явно за деца отрано ориентирани към медицина. Според мен това е интересно и атрактивно решение на Ръководството на гимназията. Не видях никъде дали ще се запази броя на досегашните паралелки (3 с АЕ, 3 с ИЕ и 1 с НЕ), но ако е така, новият набор ще имат и "З" клас.

Успех на бъдещите седмокласници!

Това е паралелката, която най-много би допаднала на дъщеря ми, но надали балът и ще е достатъчен.
Отивам да прочета за балообразуването при нея.
Потърсих в ДПП. Води се езиков профил и втори език латински. Откъде е информацията за трети и четвърти профил биология и химия?
от сайта на ФЕГ: https://www.feg.bg/priem-viii-klas-2022-2023/

Успех!

# 61
  • Мнения: 8
Здравейте,  включвам се при вас с момиче, което иска да учи във ФЕГ. Одобрявам избора й, но ми е притеснено, тъй като взе това решение преди месец и е с големи очаквания. Страх ме е, че няма кой да й помага с езика, да не й е много трудно и това да я демотивира.  Интересно ми е как се чувстват децата Ви.

# 62
  • Мнения: 6 935
Моето не беше учило и ден ФЕ, никой вкъщи не знае ФЕ. Догодина ще е 11 клас. Чувства се щастлива и на мястото си. Справя си се.

# 63
  • Мнения: 1 818
Viliana, дали е учила или не френски няма особено значение. В 8 клас учат толкова интензивно, че за 1 срок се изравняват неучилите езика с децата учили френски. Пожелавам Ви ако учи детето Ви във ФЕГ да попадне на мотивиращ учител!

# 64
  • София
  • Мнения: 515
Здравейте,
И аз да се запиша с момче, което изяви желание за френски. Аз също съм притеснена, тъй като до сега не е учил езика и се притеснявам като Viiana да не се демотивира, особено ако се окаче, че ще има деца владеещи езика.
Моля да споделите отзиви за клубове по интереси (география, история, бел...), спортни занимания (бадминтон има ли) и др. тъй като в сайта не намерих такава информация. Благодаря Simple Smile

# 65
  • Мнения: 6 935
Има клуб по ИИ, клуб по фотография и хор. Има латински за желаещите и допълнителен френски за подготовка за олимпиади. 2 съученички на дъщеря ми са в момичешкия отбор по волейбол на фег, но не знам дали там тренират нещо, те си имат спортни клубове, където ходят. Може и друго да има, но това знам от детето.

# 66
  • София
  • Мнения: 515
Maria 007 Благодаря Simple Smile
Може ли информация относно тези блокови часове - всеки ден ли имат 4 и 5 блок до 17ч. и това означава ли че всички класове са една смяна?

# 67
  • София
  • Мнения: 5 380
Всички класове са само една първа смяна.
Блок часове до 17.00 часа не сме имали никога до сега.

# 68
  • Мнения: 6 935
Всички са една смяна и затова по закон часовете са по 45 минути. Но от догодина училището е в списъка на иновативните и това позволява да станат пак с часове по 40 минути. Иначе тази година учеха от 8 и най-късно до 15:20. Но догодина ще е по-приемливо. Моята е оставала до след 17 часа в единични случаи на разни събития, нещо по организация на изложби, някое друго мероприятие на ученическия съвет и не повече от 2 пъти при изместено някое извънкласно занимание (което не е задължително).

# 69
  • София
  • Мнения: 90
Всички са една смяна и затова по закон часовете са по 45 минути. Но от догодина училището е в списъка на иновативните и това позволява да станат пак с часове по 40 минути.
Това е добре и така малко по-рано ще приключват.
В 8 клас тази година по задължителната програма имаха 1 ден до 15:20 ч., 1 ден до 14:25 ч. и 3 дни до 13:30 ч. Само 1-ва смяна са, което е супер.

# 70
  • София
  • Мнения: 661
И ние сме много доволни от училището. Тази година завърши.

# 71
  • Мнения: 253
Привет и от мен!
Детето ми също никога не беше учило френски. У дома никой не говори този език, така че помощ нямаше. Постигна доста добър напредък, който е видим. Но ученето е доста.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 879
Синът ми не беше учил също никога ФЕ, у дома също, ние сме немскоговорящи с баща му. Не съм забелязала да е бил свръх натоварен. Вече сме в друга държава и продължава да си го учи като втори език, но основата му от ФЕГ е забележителна.

# 73
  • Мнения: 1 138
Здравейте!
Прочетох в темата , че гимназията е станала на едносменен режим- от 8.00ч - 14.30ч ( по 45 мин часовете)
Това ще се запази ли следващите 5 години?
Препоръчвате ли училището за момче? Доволни ли сте като цяло?

# 74
  • Мнения: 6 935
Кое дали ще се запази: едносменния режим или 45 минути часове? Първото да, второто не. Малко по-горе съм писала.

Общи условия

Активация на акаунт