9. ФЕГ "Алфонс дьо Ламартин" - 6

  • 27 434
  • 253
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 6 926
От нашия випуск 8. Не знам дали на някой желаещ е отказано.

# 241
  • Мнения: 4 076
При нас бяха обявени 3 места. Не е било въпрос на желание. Не знам как е обменът в другите езикови гимназии. Навремето ние заминахме целият клас за 3 седмици в Берлин, а преди това целият клас, при който отседнахме, беше у нас. Ходехме с тях на училище, както и те с нас.

# 242
  • Мнения: 6 926
При нас не са ни казвали колко места има. Пуснаха ни информация как се кандидатства и който пожела подаде документи. Вероятно е имало подбор ако са били повече желаещите от местата. Доколкото ми е известно във фкц се подават документите и ако са подбирали са го правили те. И да, после децата от Франция бяха в българчетата и си ходеха на училище, даже и контролни правеха Simple Smile. Дъщеря ми си празнува рд началото на юни и имаше 3 французойчета на този рд, т.е. тези деца много добре си се социализираха.

За обмена в нег е подобно като във фег. Кандидатства се и няколко деца заминават, но не стоят близо месец, както е във фег, а май седмица-две. За другите ег не съм чувала за обмени, което не значи, че няма. Но много ме съмнява цели класове да заминават за по 3 седмици.

# 243
  • Мнения: 264
Здравейте, понеже стана дума за обмени и НЕГ, все пак да отдадем дължимото на организацията в Немския отдел, който голямата ми щерка завърши преди три години. Имаха си редовни обмени, като един от тях (в девети клас) включваше целия клас. След това имаше и в десети, и в единадесети по желание. За съжаление не знам със сигурност как стоят нещата с ДСД паралелките там, затова се въздържам от коментар.
Колкото до нашата гимназия, ще ми се ръководството на ФЕГ да се ангажира малко повече с организацията на обмени за всички желаещи ученици. Не възприемам политиката това да е привилегия за едва няколко деца на випуск.

# 244
  • Мнения: 1 812
За нашият набор, настоящия 12 клас имаше един единствен обмен, който не беше по линия на гимназията, а по програма Ронсар. Мисля, че бяха обявени само  2 места. Познавам едното дете, което замина и при оформянето на документите не беше получило съдействие от ФЕГ, нещата се организираха напълно от Френски институт.
   Каквото и да си говорим ръководството на ФЕГ са длъжници на учениците си по отношение на програми и инициативи. Осъзнавам, че ние сме пандемичния випуск , който премина и през ремонта на сградата, та може и това да дава  сериозно отражение. Ще се радвам да има положителна промяна, но за нашите деца бяха пропуснати много възможности.

# 245
  • Мнения: 6 926
А знаете ли някое дете да е кандидатствало за обмен и да му е отказано? При нас всички 8 заминаха.

# 246
  • Мнения: 1 812
А знаете ли някое дете да е кандидатствало за обмен и да му е отказано? При нас всички 8 заминаха.
Да, зная.

# 247
  • София
  • Мнения: 2 437
За нашия набор 2006 всички деца, които поискаха заминаха.

# 248
  • Мнения: 1 812
За нашия набор 2006 всички деца, които поискаха заминаха.
Това може само да ме радва. Но да отбележа, че това не е инциатива на ФЕГ. Тази програма се прилага във всички френскоезични  гимназии, тоест ФЕГ нищо не  правят по въпроса. Няма нито един проект по Еразъм, по който да са кандидатсвали и децата да са заминали на обмен.

# 249
  • София
  • Мнения: 18 043
Скрит текст:
По отношение на НЕГ - и maman_ours e права, и Мария също, но говорят за доста различни неща. На лайстунг паралелките пътуванията са си обмен с деца от конкретни училища, престоят в Германия на деца от ДСД е в повечето случаи на друг принцип. Има  проекти като PAD олимпиадата, Bayern Wettbewerb, Schnupperstudium, Donau verbindet и др., по които се заминава след подбор. За някои от тях е доста прецизен, понеже е на ниво училище първо, после и на ниво посолство. Продължителността на престоя е  доста различна (при някои седмица, при други близо месец), общото между програмите  е, че всичко без самолетните билети и джобни се поема от  Германия. И, естествено, участието на ученици от НЕГ е пак по инициатива на немския отдел,  не на калпавото бг ръководство. Две от децата ми са били  в Германия по такива програми. И да, естествено, чуват немска реч, контактуват  с германци, посещават дружно забележителности, имат културна програма  като вечер на националната кухня, караоке вечер и т.н, но са заобиколени от подобни на тях деца от други краища на света, както и от ученици от други  училища с немски в БГ.. Получават и сертификат/ грамота за участието си от образователни институции, та това не е точно обмен.

Последна редакция: пт, 24 ное 2023, 12:04 от пенсионирана русалка

# 250
  • Мнения: 88
Знаете ли кога ще има ден на отворените врати за бъдещите 8 класници ?

# 251
  • Мнения: 6 926
Досега никога не е имало.

# 252
  • София
  • Мнения: 2 855
Досега никога не е имало.
Обаче никак не е лоша идея да се прави.

# 253
  • София
  • Мнения: 222
Резултатите от ДЕЛФ са достъпни на: https://delf.alle.bg/

Общи условия

Активация на акаунт