9. ФЕГ "Алфонс дьо Ламартин" - 6

  • 28 245
  • 259
  •   2
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 439
Здравейте!
Прочетох в темата , че гимназията е станала на едносменен режим- от 8.00ч - 14.30ч ( по 45 мин часовете)
Това ще се запази ли следващите 5 години?
Препоръчвате ли училището за момче? Доволни ли сте като цяло?
Що за странен въпрос. Езиковите гимназии са с квоти и половината ученици са момчета.

# 76
  • София
  • Мнения: 228
Като родител на две деца, приети във ФЕГ съм доволна, но все пак мнението ми е субективно.  Синът ми завърши преди 2 години, и макар че учи с нежелание езика, през последната година му се наложи да го ползва работно (работи за френска банка) и се справя отлично. Следващите 2 години се очертава да му бъде втори чужд  език  в университета и ще продължи да го ползва.  Негов съученик също работи за френска фирма, така че ако детето Ви има афинитет към езици, мога спокойно да препоръчам гимназията.

Дъщеря му го учи с желание (вече завърши 8-ми клас)  и постигна отлични резултати в клас и на олимпиадата по ФЕ. Утре пътуваме за Марсилия и тя ще ми бъде преводач.

Успех!

# 77
  • Мнения: 1 138
Благодаря Ви много за мнението.
Попитах дали е подходящ езика за момче, защото знам че е труден език. Казва че е мотивиран да учи нов език, но не знам дали ако е много трудно- няма да се демотивира.
Сякаш момичета на тази възраст са по - осъзнати.

# 78
  • Мнения: 256
Здравейте,
Синът ми се е насочил към ФЕГ, но като гледам баловете от миналата година, не му достигат 7т. за да влезе на второ класиране. Някой знае ли как стоят нещата с трето и
четвърто, дали е имало до сега свободни места? Също така надеждата ми е в новата паралелка. В предишни години откривали ли са нови паралелки? Как това се отрази на бала като цяло?

# 79
  • София
  • Мнения: 228
Щом има мотивация, не би трябвало да му е труден.
За сина ми беше труден, защото липсваше мотивация, и пак подчертавам - въпреки това, е научил достатъчно и го ползва.

ПП. Баловете всяка година варират, това че миналата година са били такива, не значи, че и тази ще бъдат същите. Минималните балове могат да се качат, а може и да са по0ниски от миналата година, така че си пишете паралелките, ако стигне - ще имате късмет.

В последните 10-ина години мисля, че паралелките са били същите. Едва тази година откриват нова паралелка, но така броят приети деца ще се увеличи.

# 80
  • Мнения: 36 088
имат място (физически) къде да сложат нова паралелка с новата сграда
според дъщеря ми има празни стаи и очаквам, че следващите години тези стаи ще бъдат заети точно с випуските на новата паралелка

# 81
  • София
  • Мнения: 2 887
Разбира се, че препоръчвам за момче. И синът ми, и мъжът ми са от ЕГ. Момчетата може да не са осъзнати на тази възраст, но имат доста по-добра памет от нас жените. А да учиш езици, се иска добра памет.

# 82
  • Мнения: 261
Моят син след като като учи и се готви за НПМГ, профил География, сега иска да учи френски. Днес е ходил да гледа училището и казва, че много му харесва. Има бал, който му стига за английската и немската, както и за НПМГ. Ние с мъжа ми сме много изненадани и неподготвени за този избор.  Има ли и други деца с променени желания в последния момент?

Последна редакция: нд, 02 юли 2023, 00:08 от Земела

# 83
  • Мнения: 1 138
И ние ходихме днес да го видим.

Малко страничен въпрос ( понеже всичко беше затворено) - къде си купуват сандвичи, закуски?
Има ли в близост до училището  места за хапване?
Има ли игрище във вътрешния двор? Не се виждаше отвън.

# 84
  • Мнения: 36 088
има неголям вътрешен двор
храна има навсякъде наоколо вкл. и лидл

# 85
  • Мнения: 40
Здравейте! Имам няколко въпроса Simple Smile Кои предмети се учат на език в 9-ти и 10-ти клас? Имаме опит от взискателни учители по всички предмети и липса на време за любими и нови занимания. Интересува ме след училище и домашни, остава ли време на децата за допълнителни занимания по техен интерес? Ако детето спортува/свири/танцува, допускат ли се отсъствия за състезания или не се приемат добре? Комуникацията с учители/ръководство добра ли е? Доволни ли сте от курсовете във Френския център?

# 86
  • Мнения: 6 952
Предметите са различни за различните класове. За нашия клас в 9ти клас на фе бяха: ист, гео и философия, а в 10ти клас - химия, биология и физика. Взискателни учители има (слава Богу) и не са само по езика или предмет на езика. В нашия клас имаме 3 деца, които тренират спорт професионално като едното пътува много. Време дали ще има зависи от детето, моето е от много учещите и сравнително бавно учи и съответно му е малко зорно с времето, но то навсякъде би било така. Въпреки това успява да се занимава и с извънкласни дейности. Комуникация с учител, освен с класната по нещо свързано с отсъствия не ми се е налагало да имам. Детето има добра комуникация с учителите. С директор искахме среща поради притеснение от пуснат неверен слух за профилирането. Обадихме се и ни насрочиха среща, директорката ни прие и ни отдели доста време.
За курсовете във фкц нямам мнение, моето не е ходило.

# 87
  • Мнения: 36 088
аз не съм доволна от курсовете във фкц
пробвахме първия срок на току-що изминалата учибна година, децата в курса бяха малко, но с много по-ниски познания от нивото (моето дете беше определено за по-ниско ниво, аз настоях да я запишат в по-горно), учителката говореше основно на български и девойката сама каза "няма смисъл, в училище е по-сложно и по-добре като преподаване"

# 88
  • Мнения: 8 311
Моят син след като като учи и се готви за НПМГ, профил География, сега иска да учи френски. Днес е ходил да гледа училището и казва, че много му харесва. Има бал, който му стига за английската и немската, както и за НПМГ. Ние с мъжа ми сме много изненадани и неподготвени за този избор.  Има ли и други деца с променени желания в последния момент?
Да моя син Simple Smile
Всеки ден е с нова идея Simple Smile

# 89
  • София
  • Мнения: 6 142
...Малко страничен въпрос ( понеже всичко беше затворено) - къде си купуват сандвичи, закуски?
Има ли в близост до училището  места за хапване? ...
ФЕГ е на пъпа на София.

Общи условия

Активация на акаунт