9. ФЕГ "Алфонс дьо Ламартин" - 6

  • 27 441
  • 253
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 327
Здравейте.
И аз имам въпрос за екскурзията с Никра Детур.
Доколкото разбирам, предвидена им е само закуска и трябва те да си купуват обяд и вечеря. Плюс някое и друго сувенирче от тук и от там. Въпросът ми е каква сума да предвидя за джобни? Изобщо нямам представа.
Благодаря предварително. Flowers Bouquet

Здравейте! Питах г-н Любенов от Никра Детур какъв е опита от миналите години, каза, че 30 евро на ден са им достатъчни за храна. Аз мисля да му заредя карта с по 50 евро на ден, да плаща храната директно с безконтактна карта и отделно малко евро на ръка да има. За Швейцария каза да имат швейцарски франкове, в Сърбия вървели левовете. Нещо такова Simple Smile
Парите за таксите ще ги събират в рейса.

# 31
  • Мнения: 466
Здравейте,

Ние вече сме в предстартово броене на екскурзията до Франция! Вълнението е голямо!

Междувременно да ви попитам можете ли да препоръчате учител за частни уроци по френски? В района на Френската гимназия би било идеално. Определено дъщеря ми има нужда от помощ и окуражаване.

# 32
  • Мнения: 2
Здравейте!Явно няма да има среща преди екскурзията за 8 ми клас, което ме притесни определено.Класната на сина ми няма да бъде с тях и аз не знам кой всъщност от учителите ще бъде. Имате ли инфо за това, телефони за връзка и т.н.Чета за швейцарски франкове и се чудя кой това да ми го каже...много неясно всичко.В какво ще сложите багажа, суха храна за първия ден да има ли?

# 33
  • София
  • Мнения: 90
Здравейте, аз мисля в четвъртък да занеса декларацията в офиса на фирмата и да поразпитам там на място.
Нали получихме мейл със следното искане : "Оригиналът и копие на декларацията трябва да бъдат представени в офиса на "Никра Детур" до 31.03."
Относно багажа - всичко ще е в голям куфар, а в себе си синът ми ще носи малка раничка със сандвич, вода, кроасан и свободно място за прибиране на яке и отделно малка чантичка за през рамо с пари, банкова карта и лични документи.
Притеснявам се обаче да не загуби някъде точно тази чантичка.

Последна редакция: вт, 28 мар 2023, 16:30 от жоа

# 34
  • София
  • Мнения: 5 362
Съвет от мен, освен лк сложете някъде в куфара и паспорт ако има такъв.
Ще си спестите много главоболия ако си загубят някъде личната карта.

# 35
  • София
  • Мнения: 90
Съвет от мен, освен лк сложете някъде в куфара и паспорт ако има такъв.
Ще си спестите много главоболия ако си загубят някъде личната карта.
Много благодаря за съвета. Точно така ще направя! Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 327
Гн.Любенов от НикраДетур каза, че ще събере паспортите на децата, които имат и ще ги заключи в касата на автобуса. Така ще има резервен вариант, ако случайно някой изгуби личната си карта. Аз направих и Европейска здравна карта - знам ли за всеки случай. Мисля да тръгне с куфар среден размер и една раница. Ще сложа и някои лекарства ( за глава, температура,  болки в корем:))
Тъй като и моето дете е от Ж клас и буквално сме в невидение кой ще ги придружава много се надявам скоро да получим информация. Засега инфото от младежа е за г-н Любенов и съпругата му и един г-н учител на друга паралелка и г-жа Андонова под въпрос ( децата не я искали, защото била строга). Та, дано е тя😁

Последна редакция: ср, 29 мар 2023, 13:07 от lycia

# 37
  • Мнения: 466
Гн.Любенов от НикраДетур каза, че ще събере паспортите на децата, които имат и ще ги заключи в касата на автобуса. Така ще има резервен вариант, ако случайно някой изгуби личната си карта. Аз направих и Европейска здравна карта - знам ли за всеки случай. Мисля да тръгне с куфар среден размер и една раница. Ще сложа и някои лекарства ( за глава, температура,  болки в корем:))
Тъй като и моето дете е от Ж клас и буквално сме в невидение кой ще ги придружава много се надявам скоро да получим информация. Засега инфото от младежа е за г-н Любенов и съпругата му и един г-н учител на друга паралелка и г-жа Андонова под въпрос ( децата не я искали, защото била строга). Та, дано е тя😁

А съпругата на г-н Любенов е учителка във Френската ли?

Нашата класна също няма да ходи и дано скоро ни дадат информация и телефони за връзка.

# 38
  • София
  • Мнения: 327
Гн.Любенов от НикраДетур каза, че ще събере паспортите на децата, които имат и ще ги заключи в касата на автобуса. Така ще има резервен вариант, ако случайно някой изгуби личната си карта. Аз направих и Европейска здравна карта - знам ли за всеки случай. Мисля да тръгне с куфар среден размер и една раница. Ще сложа и някои лекарства ( за глава, температура,  болки в корем:))
Тъй като и моето дете е от Ж клас и буквално сме в невидение кой ще ги придружава много се надявам скоро да получим информация. Засега инфото от младежа е за г-н Любенов и съпругата му и един г-н учител на друга паралелка и г-жа Андонова под въпрос ( децата не я искали, защото била строга). Та, дано е тя😁

А съпругата на г-н Любенов е учителка във Френската ли?

Нашата класна също няма да ходи и дано скоро ни дадат информация и телефони за връзка.

Нямам си на идея..

# 39
  • София
  • Мнения: 222
Г-жа Вяра Любенова

# 40
  • Мнения: 466
Дали ще ги пускат сами да се разхождат?

# 41
  • Мнения: 35 968
във фег "има" бомба и утре учат онлайн

# 42
  • Мнения: 6 926
Много странно, че Школо не ми дава известия само за съобщенията от директорката. Всички други си "цъкат" със звуков сигнал.
Друг с този проблем, или нещо съм цъкнала в настройките?

# 43
  • София
  • Мнения: 327
Проверете си мейлите- писмо от НикраДетур с подробности.

# 44
  • София
  • Мнения: 90
Проверете си мейлите- писмо от НикраДетур с подробности.

Струват ми се малко 4-ма учители и 2-ма екскурзоводи за 80+ деца.
Дано всичко е наред!

Общи условия

Активация на акаунт