9. ФЕГ "Алфонс дьо Ламартин" - 6

  • 27 437
  • 253
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 437
Според моя колежка, чиято дъщеря завърши миналата година ФЕГ и държа ДЗИ по френски, определено Делф В2 е бил по-лесен, отколкото матурата. На ДЗИ е изкарала около 5,40 (все забравям колко точно), на Делф над 92 т.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Потвърдихте притесненията ми Simple Smile
Дали приятелката Ви споделя в какво се състои разликата в двата формата.
Браво на детето за високия резултат по Делф...кой клас се е явила за това ниво.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 437
Потвърдихте притесненията ми Simple Smile
Дали приятелката Ви споделя в какво се състои разликата в двата формата.
Браво на детето за високия резултат по Делф...кой клас се е явила за това ниво.

Чак сега виждам въпросът. Не е споделяла, но отворете един Делф и една матура и предполагам ще се види каква е разликата. Иначе в 12 клас се е явила на В2.

# 18
  • Мнения: 536
Здравейте, скоро не съм писала, участвам в други ФЕГ-ски групи. Майка съм на единадесетокласник в гимназията. Ще излезем ли с общо становище относно случилото се? Ще предявим ли накакви искания? За момента не намирам никъде във форума да се коментира случая от миналата седмица, ако има, ще съм благодарна за линк!
Пуснала съм и тема във ФБ група, скоро ще пусна някакъв тип анкета.

# 19
  • София
  • Мнения: 660
Директорката изпрати писмо до родителите.
Моят син казал на баба си (която видяла от новините Wink, че няма страшно и това дете, което си е имало проблеми, ще учи индивидуално. На мен още нищо не е споделил Simple Smile

# 20
  • Мнения: 13
https://btvnovinite.bg/bulgaria/uchenik-izvadi-pistolet-v-chas-p … ALR1BlAWIUrNg8dAg
===================================================================
https://nova.bg/news/view/2023/01/30/399429/с-оръжие-в-клас-разказ-на-съучениците-на-момчето-внесло-газов-пистолет-в-училище/
===================================================================
https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/sauchenicite-na-mo … v-uchilishte.html

# 21
  • Мнения: 2 022
Здравейте.
И аз имам въпрос за екскурзията с Никра Детур.
Доколкото разбирам, предвидена им е само закуска и трябва те да си купуват обяд и вечеря. Плюс някое и друго сувенирче от тук и от там. Въпросът ми е каква сума да предвидя за джобни? Изобщо нямам представа.
Благодаря предварително. Flowers Bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 222
И аз с въпрос - за кои месеци от първия срок са преведени стипендии на децата? На моето само за октомври и ноември.

# 23
  • Мнения: 6 926
Да, и при моята тези са преведени.

За екскурзията не помня колко взе в кеш. Мислех едно, после й дадох повече, имаше и карта, с която също беше плащала, а и върна от тези в кеш. Като цяло ми се стори, че малко беше похарчила, като твърди, че не се е ограничавала, а и си беше купила неща за спомен, та дори и подаръчета за вкъщи.

# 24
  • София
  • Мнения: 8 932
Здравейте.
И аз имам въпрос за екскурзията с Никра Детур.
Доколкото разбирам, предвидена им е само закуска и трябва те да си купуват обяд и вечеря. Плюс някое и друго сувенирче от тук и от там. Въпросът ми е каква сума да предвидя за джобни? Изобщо нямам представа.
Благодаря предварително. Flowers Bouquet
Обикновено правят РС преди екскурзията и обясняват подробно за тези неща.

# 25
  • София
  • Мнения: 660
Обикновено ги водят до супермаркет, от където може да си купят храна на нормална цена. Аз бях дала карта за всеки случай. От първата екскурзия си дойде доста гладен, но с втората - беше разбрал как да си осигурява храна (особено покрай момичетата, на които винаги нещо им оставало Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 90
От първата екскурзия си дойде доста гладен, но с втората - беше разбрал как да си осигурява храна
Повече екскурзии ли се организират? Аз мислех, че е само една в 8 клас.

# 27
  • София
  • Мнения: 660
Имаше втора в 9 клас, която се отложи с 2 години, но все пак се осъществи.

# 28
  • Мнения: 6 926
При нас имаше и в 9ти, и сега в 10ти пак има.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 094
Успех на всички деца, които са на изпит днес.

Общи условия

Активация на акаунт