Финала наближава!Октомврийче се показва❤Тема 4

  • 23 309
  • 418
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 35
Аз също имах драма с болничния, моя започва от 01.9 и когато бях на жк на 31.8 казаха че не могат да го издадат на този ден, записах час за 14.09, но ми се обадиха в понеделник да ми кажат, че докторката е болничен тази седмица и после е още 2 в отпуск и могат да ми запишат час за 11.10.  Два пъти водих разговори с тях (Токуда) и ме увещаваха, че нямало как друг да го издаде, ако не си платя преглед, и съща че нямало проблем с работодателя (което не е баш така). В крайна сметка, днес бях на тонове при друга докторка, при която мисля да раждам и тя ми издаде болничния без проблем. Все пак пак си платих за тоновете, на ти искаха да ми набутат и още един преглед.Или просто тези от кол центъра не бяха много наясно с нещата.
Не е издаден.. от 3 дни сутрин и вечер звъня и отговора е един и същи ..поредния кошмар с така напудрената ми болница .....
Не е издаден или не е подписан от следящия лекар?  Моя беше издаден навреме, но доста време чаках да го подпише моя доктор. 7-8 дена може би. Нямах проблеми с работодателя, обясних им и не беше проблем забавянето.

Момичета имам проблем .... 45 дневния болничен от 3 дни не ми е издаден... обаждам се и ми казват просто не е издаден и точка . Притеснявам се да нямам проблем с работодател? Някаква идея някой нещо ?

# 16
  • Мнения: 62
Момичета имам проблем .... 45 дневния болничен от 3 дни не ми е издаден... обаждам се и ми казват просто не е издаден и точка . Притеснявам се да нямам проблем с работодател? Някаква идея някой нещо ?
Да, при мен се получи подобна ситуация. Моя болничен лист го издадоха в четвъртък вместо във вторник нямаше проблем. И на мен ми беше притеснено до последно дали ще може да ми бъде издаден по-късно, защото ми е за първи път. Просто датата най-долу се пише в деня на издаване, но вътре си пише от кога до кога е (от началото на датата за 45 дневния болничен и до един ден преди термина ми, вписва се и предполагаемия термин).

# 17
  • Мнения: 21
Моят болничен също е издаден няколко дни по-късно, защото нямах възможност да отида точно на деня. Предварително бях питала и ми обясниха, че по-късно може, по-рано не може да се издаде. Та моят болничен започна на 08.09, а самият лист е издаден на 12.09 и няма проблем.

# 18
  • Мнения: 301
Така е, може да се издаде по-късно, в самия болничен е написан точният период. По-рано не може.
Аз от вчера излязох в 45-дневен, ходих и на преглед, съответно ми го издадоха веднага, а на работа ще го занеса в понеделник, за да си го придвижат.
Малчо си отговаря на седмицата, но е седалищно разположен. Според мен се върти, поне така го усещам, все още има място в корема.

# 19
  • Мнения: 481
Момичета как сте? В 37-38 седмица колко тежат вашите бебчета? Ние сме 2800, мислех, че ще е по дебеличка 😁

# 20
  • Мнения: 225
Нашата беборанка е 2514 в 34та седмица, лекарката каза, че ще е “дебеланка” сигурно😁точно тази дума използва. Поне няма да я мисля за адаптацията. Иначе, имам безсъние от 2 седмици и съм болна вече цяла седмица, но ми изчезнаха ужасните болки в кръста и краката и се чувствам ок. Иначе, явно не е каквото очакваме, защото мислех, че ще съм много по-активна по време на бременността, предвид нивото преди, но не стана по план и дори 1км не мога да вървя, така че приех, че движението ще е след раждането. Качила съм 15кг досега.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Аз съм 37+2гс, в понеделник съм на преглед и ще видим колко е станал юнака. Дано не съм родила дотогава. Grinning В 35гс беше 2500, така че няма да се учудя да наближава 3кг вече. Sweat Smile
Аз хич не се чувствам ок - все нещо ме боли, все нещо тече, тапи, води, какво ли не, постоянно имам контракции (болезнени и стягания), постоянно съм под стрес, че ще раждам. Абе с две думи искам да минава вече. Sweat Не, че после ме чака почивка де. Laughing Но ще почне друг етап от нашия живот и нямам търпение! Blush

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 3 584
Аз съм 37+1, но върви напред със седмица от самото начало, имам много къс цикъл и ранна овулация. Вчера ми казаха, че е  около 3200. Дано устискам до датата на секциото, което ще ми е второ. С първото нямах нито контракции, нито такова опъване и тежест. Преди два дни през нощта имах доста болки, като менструални, но малко по-силни и продължителни, че ми се струваха и регулярни през половин час. Стегнах останалия багаж  и бях готова да тръгвам, но към сутринта се поразмина.

# 23
  • Мнения: 62
На последния преглед в 33 г.с. малчо тежеше 2.200 кг. АГ каза, че е добре. От време на време имам лека болка в гърба, но го отдавам на това, че спя на по-високо, за да избегна киселините. 💙😊

# 24
  • Мнения: 269
На 34 навършени гс докторката ми го изкара 2,200 кг. Общо взето си върви седмица назад още от първата фетална, тогава го констатирахме. Предполагам овулацията ми си е все така късна. Вече започна много да ми тежи и идеята пак да пренося ме сдухва. От друга страна понякога имам контракции с натиск долу, което ме обнадеждава, че може и по-рано да излезе.

Момичета, появиха ли се предпочитания към конкретна храна по време на бременността? Какво ви се хапва най-често?
Аз в началото налитах на люти чушки, преминах през риба тон и в момента съм на тема кисели маслини 😁.

# 25
  • Мнения: 116
Момичета, билковата кръв как я пиете ?

# 26
  • Мнения: 481
Аз в началото не понасях месо. Най-много ми се ядат плодове. Ама направо зверски. Днес почти щях да се разплача от аромата на един пъпеш. Луда работа.
Момичета, а на вас появиха ли ви се стрии? Аз до преди 2-3 седмици нямах, но днес видях, че ми се е нацепила леко кожата около пъпa,където е най-голям натискът. И имам по една стрия от долната страна на гърдите под зърното. А уж почнах да се мажа още щом разбрах, че съм бременна, ама явно... От към кг съм +11.

# 27
  • Мнения: 54
А знаете ли кога/как се изплаща 45 дневния болничен. Например, ако е издаден в края на август, кога да очаквам първото плащане?

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 3 584
Зависи кога е придвижен от работодател към НОИ. Оттам до 10 дни максимум, извадете си ПИК и може да ги следите нещата в сайта на НОИ.

# 29
  • Мнения: 328
Аз я пия следобяд/вечер по 20 мл наведнъж , защото съм на еутирокс , иначе мисля сутрин и вечер по 10 мл , не знам дали не трябва да има време между магнезий обаче ако се пие
Момичета, билковата кръв как я пиете ?

Общи условия

Активация на акаунт