Как да махна памперса на 2,9г

  • 7 193
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 575
Не е вярно това, че щом бил пълен нощния памперс, не било готово. Моето дете започна да пиша на гърне на 1г10м. Памперса за обедния сън започна да е сух чак към 2г6м. А нощния все още спи с памперс и е пълен всяка сутрин, на 3г1м е в момента.
В градина не вземат деца с памперси. В яслата никой не се занимава да ги учи. Ако някое поиска самО и каже, че има пиш, тогава го водят, но такива да ги убеждават, да следят, забрави. Наистина е най-добре да си вземете отпуск и да спрете детето от ясла поне за две седмици. Да сте вкъщи, да е голо, да носите с вас гърнето. И не да го водите до гърнето, а да носите гърнето до него и да хванете пиш в него, както е прав. Просто като тръгне, подлагате гърнето, а не да карате детето да ходи до него.

# 16
  • Мнения: 2 099
Трудно ще стане две седмици отпуск, дори невъзможно. Вече бяхме отпуск и ходихме на планина по препоръка на педиатъра ни, защото пък и той много боледува… въобще стана едното за сметка на другото ама.
Явно градината ще се отлага с някоя друга седмица. А толкова лесно махнахме биберона миналат година. Аз си мислех, че колкото повече разбира, толкова по-лесно ще е, но при нас явно не е така.
Другата седмица пак ще говоря с госпожите от яслата. Те там на доста деца помогнаха за махане на памперс, но децата стоят на гърне в яслата.

Благодаря на всички за съветите!

# 17
  • Мнения: 6 575
Просто сте изпуснали момента. Трябвало е преди бебешкия пубертет, когато са опозиция на всичко е само НЕ Не Не. Т.е. между 1г6м и 2г е най-добрия период з амахане на дневен памперс и приучаване на гърне. После се проявява ината и колкото повече разбира, толкова по-трудно става. Детето е голямо и знае какво и как трябва да прави, просто периода е лош, инати, опозиции и тн. Това е проблемът - да преодолеете ината.

# 18
  • Мнения: 2 099
Просто сте изпуснали момента. Трябвало е преди бебешкия пубертет, когато са опозиция на всичко е само НЕ Не Не. Т.е. между 1г6м и 2г е най-добрия период з амахане на дневен памперс и приучаване на гърне. После се проявява ината и колкото повече разбира, толкова по-трудно става. Детето е голямо и знае какво и как трябва да прави, просто периода е лош, инати, опозиции и тн. Това е проблемът - да преодолеете ината.

Най-точно казано. Ами аз го пробвах миналото лято, но не се получиха нещата. Или не съм била достатъчно настоятелна, и аз не знам. Много ще е трудно. Той и като цяло си е инатливо и ревливо дете. Сигурна съм, че ако се пречупи веднъж и ще осъзнае колко по-добре е на гърнето ама ще мине май много време до това пречупване……

# 19
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Детето просто не е готово, не е узряло още за идеята да е без памперс. На тази възраст трябва само да поиска да е без памперс за да се случат нещата, но пък тогава става бързо, точно защото ТО иска, а не ние.

Знам, че така стана с дъщеря ми, като тръгна на градина и видя другите деца че ходят в тоалетната поиска и тя. Мисля че беше там около 3 седмици, като през това време ме посъветваха да ѝ слагам памперс и отгоре някакви гащички, с любими герои примерно. След 3 седмици казаха да махнем памперса и да останат само гащичките. Реално стана от раз, имало е инциденти няколко пъти докато свикне че като ѝ се допишка трябва или веднага да каже или бързо да отиде до тоалетната. Или като се заиграе и забрави и изпусне момента. Аз напомнях и питах по-често в началото, но не съм я слагала през час на гърне, тя си направи “режим” да пишка през 3-4 часа. Беше точно на 3г.

И сега със сина ми просто го чакам да реши и той че иска да е без памперс, сега е на 2г2м и не проявява особен интерес

# 20
  • Мнения: 2 099
Детето просто не е готово, не е узряло още за идеята да е без памперс. На тази възраст трябва само да поиска да е без памперс за да се случат нещата, но пък тогава става бързо, точно защото ТО иска, а не ние.

Знам, че така стана с дъщеря ми, като тръгна на градина и видя другите деца че ходят в тоалетната поиска и тя. Мисля че беше там около 3 седмици, като през това време ме посъветваха да ѝ слагам памперс и отгоре някакви гащички, с любими герои примерно. След 3 седмици казаха да махнем памперса и да останат само гащичките. Реално стана от раз, имало е инциденти няколко пъти докато свикне че като ѝ се допишка трябва или веднага да каже или бързо да отиде до тоалетната. Или като се заиграе и забрави и изпусне момента. Аз напомнях и питах по-често в началото, но не съм я слагала през час на гърне, тя си направи “режим” да пишка през 3-4 часа. Беше точно на 3г.

И сега със сина ми просто го чакам да реши и той че иска да е без памперс, сега е на 2г2м и не проявява особен интерес

Аз съм напълно съгласна с вас, проблема е че в градината не може с памперс, няма да го вземат.
Вчера питах госпожите в яслата. Казаха, че сяда на гърнето там без проблем, но нищо не върши. Преди известно време казаха, че не сяда. В нас като се прибере иска веднага гащи, казва че памперса му пречи. Предните дни се напишкваше на 10 минути. Вчера вечерта се напишка след 2.30ч. пауза.
Онзи ден имахме малко напредък, че седна на гърнето и три пъти се изпишка, но вчера категорично отказа.

# 21
  • Мнения: 5 381
Извинявам се, че се намесвам в темата, без да съм особено полезна по казуса, но как така в градината не взимат деца с памперс?
Това има ли го като официално изискване разписано?
Синът ми е на 2г+2м и тепърва почна ясла, но и той още си е стабилно с памперс. До другият септември има много време да пробвам да го откажа де, но не знам как ще получат нещата.
Той засега само тук-таме сяда на гърнето по голяма нужда ако се присети.

Иначе, не знам дали е правилно или не, но в началото много му давах да си играе с гърнето, включително да го пълни с играчки и тнт. Тогава  беше чисто ново и неизползвано. Така сякаш свикна с него и му беше интересно. Вече на по-късен етап започнахме да му показваме, че има и друго предназначение, освен игра. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 6 575
Рокет, пробвай го детето. Лято е. Детето е достатъчно голямо. Пробвай. Докато не пробваш няма как да разбереш. Аз започнах на 1г6м и всеки месец го оставях по няколко дни гол, ей така за пробата. Като се напишка и обяснявам за гърнето. Като видя, че за 3-4 дни няма резултат /да съобщи, да отиде до гърнето или подобно/, спирам и другия месец пак пробвам. На 1г10м започна да пиша в гърне, т.е. четири пъти съм го пробвала.
А в градината не вземат деца с памперси, защото няма кой да се занимава да ги сменя. Смисъл, те ще го вземат, няма го разписано правило, няма да откажат и да не го приемат, но детето ти най-вероятно ще стои с пълен памперс по цял ден. Най-много на обяд да му го смени някой. Пък ако направи голяма нужда, смятай какво мрънкане ще бъде. Освен това и другите деца ще му се смеят, че е бебе, защото е с памперс. З адетето ще е лошо.

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Просто махаш памперса и обуваш нормално бельо. Да, има вероятност първите дни да опикава навсякъде и да переш и чистиш след него, но докато не усети колко е неприятно да му е мокро, няма да стане работата. Няма дете, което да не се е научило да ползва тоалетна, дори децата с много сериозни интелектуални дефицити се научават в един момент. Сега е моментът. И най вече никакви оправдания пред себе си как не можело, не било готово или не бил подходящ моментът. Ще му говориш за градината, че е голямо дете, в градината са само големи деца. На почти 3 години няма неготово дете, дори отдавна е трябвало да свършите тази работа. На лелките в яслата не разчитай - те имат сто други неща за вършене, отколкото да бършат през десет минути след детето ти.

# 24
  • Мнения: 2 099
Не разчитам на лелките от яслата да свършат моята работа. Ако в нас започне да ходи на гърне, там ще може да отиде по бельо.

# 25
  • Мнения: 1 124
2г9м са си една напълно осъзната възраст.
Подкрепям, че всичко зависи от вас, за други неща като каже "не" и се тръшне какво правите, как реагирате?
Аз вкъщи купих направо седалка за тоалетна, защото детето имитира нас с таткото, гърнето ползвах нощем за да не се разхожда до 00.
Предполагам, че детето ви си има някакви страхове и затова не иска да промени ежедневието си.Точно тук е вашата роля.
Успех!

# 26
  • Мнения: 2 048
И с двете си  момчета съм процедирала по един и същ начин- около 2 год махам памперса и слагам бельо. Първия ден сигурно 5-6 пъти е имало инциденти,  като всеки път показвах гърнето и обяснявах, без да им се карам. С всеки следващ ден инцидентите намалят и до около седмица разбират какво трябва да се прави и приключвахме с памперса.Не съм се отказвала след първия ден неуспех.Неприятно е да переш и чистиш постоянно ,но е нужно и малко упорство от майката. Имам приятелки , които възпитаваха  "по-либерално" и чакаха децата сами да узреят за гърнето - до към 3 - 3,5 всички махнах памперса, но не ходеха на градина.

# 27
  • Мнения: 10 602
Освен това и другите деца ще му се смеят, че е бебе, защото е с памперс. З адетето ще е лошо.
Това е в доста по-късен етап. В първа група никой няма да му се смее. Simple Smile

Между другото, ако е свестен персонала (лелите) не ги оставят мокри, споко. Все пак носят отговорност за здравето на детето когато е в градината. Събирате пари за мокри кърпи и лелите са за това - за помагат на децата. В първа група лелите са на преден план, пред госпожите. На всички им е пределно ясно, че първа група са бебета и че ще се случват такива неща, дори и детето да се е научило на тоалетна. И се случват. И няма нищо страшно. Преобличат ги с каквото сте сложили в раницата на детето. Дори и като се изпотят пак ги преобличат.

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Не знам защо така се успокояват някои, че в първа група са бебета. На почти 3 не са бебета, никак не са бебета. На тази възраст отдавна трябва да контролират тазовите резервоари, което на прост език казано означава да си казват за малка и голяма нужда и съответно да ползват гърне, тоалетна или просто да  не правят всичко в гащите. Това са колкото белези на зрялост, толкова и културни особености. Няма никаква причина едно здраво, право дете, без някакви утежняващи обстоятелства,  на почти 3 години още да не е научило кога, къде и как да си върши естествените нужди. Не зная кой какви градини ползва, но досега където съм влязла в първа група, на памперси са били само деца с проблеми, но дори и при тях родителите знаят, че трябва да се реши въпросът със самоконтрола. Сега някой ще каже, че плаша майката. Хич не я плаша. За да порасне едно дете трябва да прави нещата когато им е времето.  Самоконтролът на естествените нужди са един показател и предпоставка за това порастване. (и малко лични спомени - когато беше първата родителска среща за първа група в ДГ навремето за моите деца, някъде пролетта беше, изрично ни предупредиха, че до началото на учебната година децата трябва да са научени да ползват тоалетна. Не гърне, а тоалетна.) За какви памперси тук си говорим изобщо за деца, които след един месец ще са първа група?

# 29
  • Мнения: 2 048
При моите деца също е било изискване да ползват тоалетна, за да тръгнат в ДГ , първа група Може в частните градини да е по -лежерно положението.
Всеки път се чудя  , как нашето поколение,  на 1-1,5 год масово сме ползвале гърне, а сегашните деца "не са готови" на 3 год възраст. ?!?Може бе защото пелените държат мокро , а майките ни са прали по 10 бр.пелени на ръка на ден и не са ни чакали да узреем сами за това .

Общи условия

Активация на акаунт