Как да махна памперса на 2,9г

  • 7 191
  • 84
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 099
Откакто ви казах, че е имал един инцидент…инцидентите не спират. Поне по 1-2 пъти ан ден се напикавя, и в нас и в яслата. Тотално вече се отчаях, много много е трудно това пикане при нас. Ето сега лигави се и се напика за втори оът днес. Така се бях зарадвала, че имахме 10 напълно чисти дни, но от 25.08 започнаха “инцидентите” отново …

# 76
  • Мнения: 6 564
Ако ти се занимава, прочети малко за регреса и се успокой Simple Smile Напълно нормално е да има крачки назад. А и сигурно се заплесва и забравя. На моето дете в яслата му изнасяха гърнето на двора, за да му е пред очите и да се сеща Simple Smile

# 77
  • Мнения: 2 099
Ако ти се занимава, прочети малко за регреса и се успокой Simple Smile Напълно нормално е да има крачки назад. А и сигурно се заплесва и забравя. На моето дете в яслата му изнасяха гърнето на двора, за да му е пред очите и да се сеща Simple Smile

И забравя, но и много стиска… стиска до последно. Сега последното напикаване беше - стискаше се много, качи се на леглото си нещо си натисна корема и се напика. Също и напук ми прави. Вчера му се скарах под друг повод и след малко се напика докато ме гледа в очите.

# 78
  • Мнения: 1
Колко добре ви разбирам!
Моето момченце, което е почти на 3 годинки се държи по същият начин и никой не ме разбира.
Пробвала съм всички изброени съвети,  но детето ми изпада в истерии, с които аз не мога да се справя  и се връщаме пак обратно.
В горещините докато другите деца се кефят голи , моят си иска памперс и това е.
Изпада в ужас като види гърнето, рита го, насила няма как.
Показваме му какво прават големите в тоалетната и той е вече голям ала бала-не иска и да чуе.
Купихме гащички за големи момчета с любими герои, но понеже си иска памперса, само като ги види и ги хвъря и крие в шкафа.
Книги, песнички за деца на гърне...всичко съм пробвала.

Единственото което се надявам вече е, че като види другите деца какво правят в градината, само така ще се научи и той, защото децата копират и учат едни от други.
Късмет и ще следя с голям интерес.
Много болна тема ми е това махане на памперс с това малко инатче, което имам!
 Здравейте, аз съм в такова положение сега, дъщеря ми е на три и е страшен инат,а аз съм отчаяна. Моля ви споделете, какво се случи при вас, че какво ли не пробвах и не иска, нито гърне, нито седалка, пишка и ака в гащите.

# 79
  • Мнения: 174
Мога са споделя един съвет, който ми е даван и проработи - когато не искаше да се раздели с памперса си, да му дам един нов памперс в ръчичка, да си го държи, гушка, каквото иска, след това се съгласи да сложи бельо. Стискам палци да имате успех

# 80
  • Мнения: 900
Magnollia, нещата при нас се случиха от самосебе си.
След дълги разговори как памперсите са за бебета,  как са миришат лошо и големите деца ползват носят гащички една сутрин детето ми докато оправях за градина каза, че вече не иска памперс, а гащи.(3 години и 3 месеца)
От този ден не е имал нито един инцидент.Буквално от раз.През нощта слагах памперс още около месец, но се събуждаше сух или си казваше, че му се ходи дори да е било посред нощ.Така че и това отпадна и не съм купувала протектор за матрака.
Съветвам всички да изчакат докато детето е готово, без да се притесняват какво ще кажат околните, бабите, лелите, комшиите...
Ще си спестите много стрес и пране ако не насилвате процеса.
И все пак говорете му, обяснявяйте, но кога ще е готово зависи само и единствено от детето.

# 81
  • Мнения: 6 575
Аз сигурно съм го написала, ама не мога да си намеря поста.
Да, детето трябва да е готово, но и ние трябва да му помогнем да стане готово. Най-подходящата възраст за махане на памперс е между 1г5-6м и 1г8-10м - когато детето вече е проходило стабилно, но и все още не е влязло в т.нар. бебешки пубертет, когато е опозиция на всичко. И без напишкване и бърсане на локви не става. Детето трябва да усети какво е мокрота, какво се случва с тялото му, за да може да се развие задръжния рефлекс. Иначе  процеса се забавя и става така - до тригодишно с памперсите. А и не знам вие къде живеете, но в България в детските градини не вземат деца с памперси, освен ако не са със СОП. Там даже и гърнета няма, ходи се на малки тоалетни. Така, че е добре вече да е минал и периода с ходене на гърне и да е свикнало да ходи в тоалетна.
Да, добре е да се водим по детето, но е добре и да го насочваме и подтикваме в правилната посока навреме.

# 82
  • Мнения: 900
Не обичач да се оправдавам, но набързо ще кажа какво се случи и защо ранното махане за мен беше непосилна задача и куп нерви.
Купих гърнето, когато детето беше на 9 месеца и имах седмици наред режим да го слагам сутрин след ставане и след хранене, когато знаех,  че му се ходи. Когато детето прохди обаче, не искаше да се задържи на едно място, така че отложих за по-нататък.
Всички деца са различни, моето е своенравно и инат, а аз си ценя нервната система.
Последващите ми опити вече бяха приети с истерии  и целия ми ден се превръщаше в ад и просто нямаше смисъл да се мъчим взаимно.
В Анлгия живеем и никой не е притиснат от срокове кога детето му трябва да бъде готово.

# 83
  • Мнения: 6 575
Извинявай,не съм искала да прозвучи като нападане или нещо подобно. Просто исках да подчертая, че е много важно да се нацели правилния момент. На 9м е било безмислено упражнение. На 1,9г е подходящо. На 2,9 са в тежкия бебешки пубертет дето даже чорапите не можеш да го накараш да обуе ако не иска, пък какво останало да го накараш да пиша в гърне, мисия невъзможна. Чакаш да мине бебешкия инат и тогава. Ама така се удължава много процеса, а и лятото е неприятно с тия памперси, изриват се, спарват и тн. Затова исках да наблегна, че ключовото е да се уцели момента.

Пп. Всички деца са "инатести" на тази възраст. Всички.

# 84
  • Мнения: 2 099
Здравейте! Аз съм автора на темата. Детето като тръгна на градина и всичко си влезе в норма. Ината с напикаването спря 😃 месец след като започна, махнах и нощния памперс и така.

Общи условия

Активация на акаунт