Прием на ученици в първи клас в общинските училища - София - 11

  • 31 777
  • 641
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 11 766
Накакъв телефон на инспектората има ли някой. На сайта е даден един, но не отговаря никой, както може да се предполага. Да им задам елементарния въпрос защо още няма изпратени мейли и не можем да запишем децата.

аз токущо получих мейла.

# 31
  • Мнения: 354
Системата е затворена и за директорите и за родителите, за да се генерират заявленията. Имейлите винаги идват със закъснение.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 307
Мейл дойде, но "Заявлението за записване може да изтеглите от секцията "Документи" в профила на детето". И пак сме на параграф 22. Системата не работи.

# 33
  • София
  • Мнения: 11 766
Добре де какъв е зора? Две седмици имаме за записване

# 34
  • София
  • Мнения: 2 307
Зорът е, че се запълват паралелките с конкретен език. Освен това е обявено записване след 12 часа на 6 юни, за което Инспекторатът не е готов, а аз съм съобразила възможностите си за отсъствие от работа с тяхното съобщение.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 5 947
Да, и аз ще ходя утре сутринта да я записвам. За целта мъжът ми утре ще закъснее за работа, за да гледа децата през това време. Дано дотогава заявленията да са готови и да не ме върнат. Не ми се иска мъжът ми пак да отсъства от работа, защото някой не си е свършил неговата.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 660
Как точно се запълват паралелки, когато никой не се записва???

Последна редакция: пн, 06 юни 2022, 15:40 от magi_sveta

# 37
  • София
  • Мнения: 11 766
Ама моля ви се нищо не се запълва. Разпределението става след като всички деца са записани и за госпожи и за паралелки за езици. Сами си създавате параноя...

# 38
  • София
  • Мнения: 2 407
Паралелките, от избираемите предмети, които посочвахме в системата ли се определят?

Мбоже, в 133-то всички кандидати са класирани и има 1 свободно място... Flushed

Хахаха, това го приемам, че е освободено от нас. Първа група сме за 133-то, но не го искахме. Детето поиска 7-мо и след проучване, там я записваме. Там свободни места няма, явно и други са го предпочели.
Но ако някой търси място в центъра, видях свободни и в 6-то. То е сравнително добро също.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 307
Мацето, това, поне в нашето училище,  не е така.

# 40
  • Мнения: 277
Извинете за тъпия въпрос ,който ще задам ,но наистина до последно не знаех на какъв при цип ще е класирането ,нито сега как следва ,ако искаш да продължиш с кандидатстването.
Разбрах,че ако сега запиша детето,не може да участваме на второ класиране за другите желания.Но как така срока е до 17.06?Нали второ класиране е другата седмица?
Ако сега не го запиша,пази ли ми се мястото до 17?И участвам ли във второ класиране?
И по написаното по горе,за приети 4 та група-значи ако съм имала 5 точки за конкретно училище,въпреки че попадаме в 4 група,ако го сложа на 1 място имам шанс още на 1 класиране ли?
Имам усещането,че вместо да опростят кандидатстването го правят по сложно и неразбираемо за родителите до последно пак с някаква цел.

# 41
  • София
  • Мнения: 11 766
Мацето, това, поне в нашето училище,  не е така.

Директора ли ви каза или ЕЖК?

# 42
  • София
  • Мнения: 945
Мацето, това, поне в нашето училище,  не е така.

Директора ли ви каза или ЕЖК?

И в нашето е така - кой превари, той завари за езиците. Пише го в страницата на училището в ИСОДЗ

# 43
  • София
  • Мнения: 1 133
Мацето, това, поне в нашето училище,  не е така.

Директора ли ви каза или ЕЖК?
В различните училища разпределението се извършва по различен начин (наредбата за прием не предвижда нищо относно разпределението по паралелки, съответно всяко училище процедира както си прецени за удачно) - част от училищата са написали в сайтовете си и в профилите си в ИСОДЗ как ще процедират относно разпределението и има не малко училища, при които разпределението се прави на принципа първите записали избират паралелка, а за последните записването ще е в които паралелки са останали свободни места. Има и други начини на разпределение, които част от училищата са оповестили. Има и училища, които никъде не са публикували как ще извършат разпределението.

# 44
  • София
  • Мнения: 11 766
С двама учители говорих, става след записването на всички деца, не преди това.

Общи условия

Активация на акаунт