Прием на ученици в първи клас в общинските училища - София - 11

  • 31 766
  • 641
  •   2
Отговори
# 630
  • Мнения: 457
Ще сме благодарни за отзиви относно учителите, които се очаква да поемат първите класове в 104 ОУ.

# 631
  • Мнения: 212
здравейте моля за помощ.
Когато въведа адреса в системата за https://kg.sofia.bg/#/schools
Ми показва 1 училище и полсе няколко училща които са "Гранично прилежащи училища"
Адреса ми не е сменян повече от 5 години.
Това означава, че само в това 1во училище ще сме 1ва група?
А в тези граничните ще сме 4та група?

# 632
  • София
  • Мнения: 1 133
здравейте моля за помощ.
Когато въведа адреса в системата за https://kg.sofia.bg/#/schools
Ми показва 1 училище и полсе няколко училща които са "Гранично прилежащи училища"
Адреса ми не е сменян повече от 5 години.
Това означава, че само в това 1во училище ще сме 1ва група?
А в тези граничните ще сме 4та група?
Да, това означава - само в прилежащото 1 училище сте първа група, в граничните кандидатствате в 4-та група, но имате допълнителни 5 точки в рамките на 4-та група, щом училището ви се пада гранично.

# 633
  • Мнения: 2 072
Знаете ли кога отварят системата за кандидатстване

# 634
# 635
  • Мнения: 442
Здравейте. Детето ми е 2021 набор и му предстои кандидатстване за 1ва градинска група. Моят постоянен адрес не е на територията на София, само настоящия от една година. Постоянният адрес на ММ е като моя настоящ, на територията на София, от 30тина години. Когато дойде време детето да кандидатства за първи клас, то ще бъде с моята "уседналост", нали? Това означава ли, че е хубаво да си сменя и постоянния адрес за по-голям шанс? Ако го направя сега, той 4 години ли ще бъде вместо 5 за максимален брой точки по този критерий?

# 636
  • Sofia
  • Мнения: 5 947
За прием в 1-ви клас не се гледат адресите на родителите, а само адресът на детето. То няма как да е с "Вашата уседналост", то си има собствена уседналост.
Защо просто не смените адреса на детето? Запишете го на адреса на баща му.
Ако го запишете сега, ще имате нужната уседналост за прием в 1-ви клас. Изисква се 3-годишна уседналост (преди подаване на заявлението за кандидатстване).

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 20:06 от Brin de muguet

# 637
  • Мнения: 442
Адресът на детето мислех, че по дифолт е моят адрес, като само при кандидатстване за ясла и първа градинска група може да се избере на бащата (което и направихме). 🙄

# 638
  • Sofia
  • Мнения: 5 947
Адресът на детето мислех, че по дифолт е моят адрес, като само при кандидатстване за ясла и първа градинска група може да се избере на бащата (което и направихме). 🙄
Детето можете да го запишете (в общината) на адреса на баща му, когато пожелаете, това не е обвързано с никакво кандидатстване където и да било.

Да, детето при раждането го записват на адреса на майката.

При кандидатстване за ясла и 1-ва градинска група се гледа адрес на родител, Вие избирате кой (в платформата на ИСОДЗ).

При кандидатстване за първи клас вече се използва адресът на детето. Детето може да бъде записано (в общината) или на Вашия адрес или на този на баща му, пак Вие си избирате. Ако адресът на детето не е променян от раждането му и все още се води на Вашия адрес, можете да му смените адреса (в общината) и да го запишете при баща му.

ПП: при прием в 1-ви клас настоящият и постоянният адрес имат еднаква тежест.

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 22:33 от Brin de muguet

# 639
  • Мнения: 442
Благодаря ви много за разясненията! 🤗

# 640
  • Мнения: 2 072

Благодаря! Не намерих информация в нета.

# 641
  • Sofia
  • Мнения: 5 947

Благодаря! Не намерих информация в нета.
От Календара в ИСОДЗ:

Общи условия

Активация на акаунт