Прием на ученици в първи клас в общинските училища - София - 11

  • 31 770
  • 641
  •   2
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 133
С двама учители говорих, става след записването на всички деца, не преди това.
В училището, в което е прието вашето дете, сигурно е точно така, както казвате. Но няма един и същ начин на разпределение на децата във всички училища. В други училища изобщо не чакат да се запишат всички, а разпределението се прави на принципа който първи запише детето и съответно заяви предпочитание, избира между всички паралелки; тези, които се запишат по-късно, избират между паралелките, в които все още има останали някакви свободни места.

# 46
  • София
  • Мнения: 11 766
Няма да споря, само не знам как си представяте на записване две седмици, учители и директори да са оформили класовете първите два дни... Отделно, не се гледат желание само, гледа се съотношение момчета, момичета, СОП, ТЕЛК деца. Та моля, не си хабете нервите... днес в училището където ще записвам детето са чакали от 5 часа сутринта... Нямам думи

# 47
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 283
Паралелките, от избираемите предмети, които посочвахме в системата ли се определят?

Мбоже, в 133-то всички кандидати са класирани и има 1 свободно място... Flushed

Хахаха, това го приемам, че е освободено от нас. Първа група сме за 133-то, но не го искахме. Детето поиска 7-мо и след проучване, там я записваме. Там свободни места няма, явно и други са го предпочели.
Но ако някой търси място в центъра, видях свободни и в 6-то. То е сравнително добро също.
И моето дете ще учи в 7-мо. Някаква информация за учителите имате ли, че си спестиха деня на отворените врати тази година, сакън да не се напънат малко?

В 133-то училище наплива отдавна не е такъв, какъвто беше, а в 6-то винаги остават свободни места за запълване и след 4-то класиране. В 7-мо приемат и без никакви точки, 4-та група. Там са струпани 3 що-годе прилични училища и затова няма никакъв проблем с приема в последните години.

# 48
  • София
  • Мнения: 464
Честито на всички !
По списък на училището сме некласирани и чакащи. Това означава, че детето не е прието, нали така ?
В същото време на сайта на училището има инфо, че има свободни места след класирането. Какво означава това ? Че има шанс на 2-ро да сме приети ли ?
Не. Означава, че още има незаписани ученици. Могат да се записват до петък 17часа. След това се обявяват свободните места за втроро класиране и системата се заключва отново.
А трябва ли отново да въвеждаме кандидатури ?
Прощавайте за тъпите въпроси, просто нищо не ми е ясно.
Да, отново се въвежда кандидатурата.

# 49
  • Мнения: 2 701
Аз нито успях да запиша децата, нито да говоря с директорката. За сметка на това ме пратиха при психолога, като казах, че искам близнаците да са в два различни класа. Добре чe тя ме подкрепи.

Последна редакция: пн, 06 юни 2022, 23:28 от Monza

# 50
  • Мнения: 211
Мацето,
Наистина в някои училища изборът на език е на принципа - първият по време е първи по право (да избира). Копирам Ви направо съобщение от 125 СУ в ИСОДЗ:
"При подаване на заявление за записване на учениците родителите ще посочат какви избираеми учебни предмети желаят да изучават децата им. При изчерпване на местата за дадена паралелка децата ще се записват в паралелка, в която има свободни места."

Така че е разбираемо желанието на някои родители да са сред първите, за да изберат език. Аз например категорично не искам детето ми да учи немски или руски по ред причини, но ако закъснея със записването местата за английски ще се изчерпят и това е.
А що се отнася до разпределение момичета - момчета, миналата година на мои приятелки децата са в класове с голям превес на единия пол над другия, та не съм сигурна, че гледат и това.
Успех на всички!

# 51
  • София
  • Мнения: 2 307
Мацето, това, поне в нашето училище,  не е така.
Директора ли ви каза или ЕЖК?
О, директорът, разбира се. Опитът за сарказъм не е много на място.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 407

И моето дете ще учи в 7-мо. Някаква информация за учителите имате ли, че си спестиха деня на отворените врати тази година, сакън да не се напънат малко?

Аз мислех, че съм пропуснала деня на отворените врати в началото на април, но може и да бъркам с друго училище. Дъщеря ми завърши предучилищна там. Ще пиша на лични, за да не оспамваме темата.

# 53
  • София
  • Мнения: 375
Някой успява ли да се логне в системата с електронен подпис или проблема да го търся локално?

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 5 947
Аз продължавам да не мога да се логна. Все ми излиза "Грешно потребителско име или парола".
С електронен подпис не съм пробвала.

# 55
  • София
  • Мнения: 375
Да, аз и с мейл на успявам, същото съобщение излиза.

# 56
  • София
  • Мнения: 11 766
Много оплаквания има и по фейсбук групите че не могат да се логнат, явно има проблем

# 57
  • София
  • Мнения: 2 660
Едвя ли не сте обърнали внимание, но погледнете внимателно за интервал след адреса, паролата или контролната думичка.

# 58
  • Мнения: 84
Още е ,,бъгав'' сайта и аз цял ден не мога да вляза в профила,а потр.име и парола ми излизат автоматично,не ги бъркам

# 59
  • София
  • Мнения: 2 660
Още е ,,бъгав'' сайта и аз цял ден не мога да вляза в профила,а потр.име и парола ми излизат автоматично,не ги бъркам
при мен при автоматичното излизане се появи един интервал на юзера, без да го махна ръчно, не влиза в системата...

Общи условия

Активация на акаунт