Лазерна епилация и електроепилация – 10 (Юбилейна тема)

  • 60 036
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 391
Отговора е александритен Алма Сопрано Титаниум - с него се повлияват и светли косми, и тъмна кожа - всичко. Има го в 6th sense в София. Аз съм супер доволна. За ръце, крака, корем, пълен интим, мишници и горна устна плащам 455 лв на процедура при пакет от 6.

# 31
  • Мнения: 30
Днес бях за пръв път на лазер на краката и имам две питания. Разбирам, че ефектът се наблюдава след около 10тина дни. Междувременно вие бръснете ли съответната зона или изчаквате в рамките на тези около 10 дни? На следващо място, студената струя ми се стори адски силна и неприятна. Направо имам чувството, че ще хвана цистит от нея, а беше на най-слаба степен. Аз ли съм прекалено кекава или някой друг има същия проблем? : ///////

# 32
  • Мнения: 5 867
Не, не бръсна нищо, защото космите ми не растат толкова бързо. Simple Smile Но аз, като цяло, си бръсна краката веднъж на 2-3 седмици, не съм маниак на тема "перфектно гладки крака".

По второто ти питане - била съм на много различни места, но силата на струята не ми е правила впечатление досега.

# 33
  • Мнения: 10 264
Да, ако има нещо избило в рамките на тези 10 дни, се бръсне. Не се дърпа с пинсети, кола маски и т.н.
При мен лично почваха да падат след точно 15 дена. До преди това нищо. Все едно лазера не е сработил. Но точно на 15 ден като си разтърках с пръст крака и почнаха да падат. Така че не бързай.

За мен студената струя е гореща. Аз така я оприличавах. Уж ледена, но като парене я усещах в един момент. В крайна сметка не знам ледена или гореща е струята. Аз на някакъв александритен последно съм правена преди ковида за последно и по-конкретна марка на лазера не помня вече.

# 34
  • София
  • Мнения: 8 131
Здравейте.
Открих темата, търсейки информация след първа процедура интим. Понеже доста косъмчета ми опадаха, тук чета, че след следващите процедури може пак да започнат да растат. Така ли е?

# 35
  • Мнения: 10 264
Аз от тази която ми прави процедурата знам, че на интим космите са по-гъсти. От един фоликул избиват по 2-3 косъма. С едно третиране се въздейства на всички, но всъщност пада само един. Някъде може и останалите. Но като цяло вероятността да поникнат и останалите е голяма. За това всяка изминала процедура се отразява на новопоникналите, докато в един момент няма повече или са се разредили.

# 36
  • Мнения: 5 867
Понеже доста косъмчета ми опадаха, тук чета, че след следващите процедури може пак да започнат да растат. Така ли е?

Разбира се, то оставаше всички да изчезват завинаги само с една процедура. Simple Smile Всъщност, не знам дали правилно си интерпретирах въпроса ти.

# 37
  • София
  • Мнения: 8 131
Понеже доста косъмчета ми опадаха, тук чета, че след следващите процедури може пак да започнат да растат. Така ли е?

Разбира се, то оставаше всички да изчезват завинаги само с една процедура. Simple Smile Всъщност, не знам дали правилно си интерпретирах въпроса ти.
Не. Може би и аз не се изказах съвсем правилно.
Понеже съм доволна от резултата от първата процедура, но попаднах на мнения, че след втора/трета понякога се появяват повече. Тоест, пак стават като преди първата. Един вид, някои от падналите пак се появяват.
Дано така е по-ясно.

# 38
  • Мнения: 10 264
Някои от падналите би трябвало да са напълно унищожени и няма как да излязат. Но тъй като на интим обясних как стоят нещата, има вероятност да избиват след всяка процедура до напълното им унищожаване. Специално интим е трудна зона и изисква много повече процедури в сравнение с останалите зони, да не кажа до безкрайност.

# 39
  • София
  • Мнения: 8 131
Някои от падналите би трябвало да са напълно унищожени и няма как да излязат. Но тъй като на интим обясних как стоят нещата, има вероятност да избиват след всяка процедура до напълното им унищожаване. Специално интим е трудна зона и изисква много повече процедури в сравнение с останалите зони, да не кажа до безкрайност.
Благодаря. Ще следя как вървят нещата. Така или иначе ми беше първа процедура.

# 40
  • Мнения: 5 867
Един вид, някои от падналите пак се появяват.

Значи, все пак, наполовина съм те разбрала. Simple Smile
Ами, да, няма начин всеки паднал косъм никога да не порасте отново. Това не е възможно дори посредством електроепилация, която (забележи!) се води единственият метод за перманентна епилация - според "FDA", не според мен или съседката. Wink
Желателно е - след всяка една процедура с лазер - част от космите да бъдат унищожени за постоянно, но какъв точно е този процент, зависи от страшно много фактори (писала съм за това в стари свои постове).
Така че - моят съвет е да се следиш и да наблюдаваш дали космите ти прогресивно оредяват. Ако това не се случи до четвъртата-петата процедура, то значи лазерът просто не дава резултати при теб.

# 41
  • Мнения: 2 478
Дами, мисля си напоследък по една тема, малко в страни е от обаъжданата, но понеже тук има някои от вас, които са много на ти с нещата, ще си позволя да попитам за мнение.
Понеже страдам от сухи очи се подложих на IPL лечение, в общи линии е почти същото като епилацията, само че си минава кожата непосредствено до мигления ръб, без пряко да се третират миглите. Направих 8-9 процедури и ох, на едното око ми изпада горния ред мигли, не изцяло, но е доста видимо, особено като сложа спирала. Това е страничен ефект, който е наблюдаван при процедурата, но понеже е доста нова, не е ясно дали е перманентно. Мина обаче година и миглите ги няма 😿.
Според вас има ли шанс да поникнат някога?
Толкова се боря да махна косми, къде ли не по тялото, а точно, където не искам - паднаха.
P.S. Не става да си сложа изкуствени, имам си достатъчно проблеми с очите, тъй че ми е абсолютно противопоказано.

# 42
  • Мнения: 229
Всеки месец са процедурите.
Колкото и да ги гледам не мога да отговоря дали има опадване.

Прекалено начесто са ти процедурите. Затова нямаш ефект. Т.е. Имаш някакъв, но еднвтора някъде, ако не и една трета. Прави ги през 2 месеца, а даже и през повече време.

# 43
  • Мнения: 391
Да споделя моя опит - имам 3 процедури на интим, втората след 2 месеца, третата след 50 дни. На второто място ми казаха, че за интим времето между процедурите е 45-50 дни, че 2 месеца са прекалено много и ефекта е доста добър, растат ми по-малко и са по-тънки. Аз правя цял интим, като преди това 5 години съм махала всичко с кола маска. Надявам се, че като направя планираните още 5 процедури да имам супер ефект.

# 44
  • Мнения: 1 032
относно студената струя - на интим наистина и аз мислех как ще хвана цистит. Все ходя и с дълги потници и ги дърпам максимално надолу докъдето не им пречи, че ми е супер студено. Но аз съм твърде чувствителна по принцип, на болка също

Общи условия

Активация на акаунт