230 хеликоптерКи на пестелив горивен режим - НЕМСКАТА тема

  • 22 233
  • 733
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Зиги, възбуди ми любопитството- кое предаване гледа?

Eргенът. Голяма забава е. А и аз съм интригант, клюкар и скандалджия. Joy
Честно казано, бг предавания не гледам - само по покани от форумни приятелки, и то, заради темите, защото там е шоуто. Предаването е просто причина да се пише в темата.

# 31
  • Германия
  • Мнения: 8 099
О! Има българска версия? Пак научих нещо ново.

# 32
  • Мнения: 9 152
Скрит текст:
днес се оглеждах из града спец. за цените на сладоледа. Не ми се ядеше, но понеже повдигнахте темата . Между 1,50 и 1,20 са цените. На повечето места 1,50.
В супермаркета нямаше никакво олио , ама абс. никакво, но турците имаха зехтин по 3,45 ... В супермаркета никакво брашно, ама никакво. Само до едни динкелфлокен се добрах, последните . И тъй като имам от турския хубаво кисело мляко , то моите ще закусват утре това - динкелфлокен с кисело мляко. Никакви гофрети . Да се научат.
Катерица ако не те мързи можеш ли да ми кажеш за тези икони с астролигия и пр. Обичам да гледам и разглеждам картини .
Иконата е книга, написана в образи. Тя е богословие, което ни разказва за вечния, божествен свят чрез съзерцание и символи. Значението на всеки елемент от тях, всеки цвят и нюанс е свързано със сюжет от Евангелието или история на Църквата. Ето например, Икона на Богородица „Неизгаряща къпина“,  в която със символи има изобразени небесни тела и звезди, като те символизират духовния свят и конкретни личности от него.
Скрит текст:
Иконата " Неизгаряща къпина "  има многостепенно космическо божествено звучене,  образувана е от две четириъгълни звезди, поставени една върху друга, в центъра на които в медальон са изобразени Божията Майка с Младенеца Христос в архиерейски одежди. На гърдите на Пречистата са разположени символични изображения: стълба (видението на свети патриарх Иаков за стълбата, изправена на земята, а върхът й стига до небето (Бит. 28:12) – като предобраз на Божията Майка) и дворец. В лъчите на първата звезда, която е синя, са изобразени ангели – господарите на стихиите, а в лъчите на огненочервената звезда – символите на светите евангелисти: ангел (Матей), орел (Иоан), телец (Лука) и лъв (Марк), споменати в Откровението. Около звездите в двувенчелистни облаци са изобразени ангели – духове на премъдрост, разум, страх и благочестие; Архангелите: Гавриил с клончето на Благовещението, Михаил с жезъл, Рафаил с алабастров съд, Уриил с огнен меч, Селатиил с кадилница, Варахиил с лозов грозд – символ на Кръвта на Спасителя.


Ето и друг вариант на " Неизгаряща къпина"
Скрит текст:

# 33
  • Мнения: 6 705
Катерица мерси. Много харесвам такива неща. Знам , че иконите разказват истории . В едно манастирче ни обясняваха , че навремето не всички са можели да четат и са им разказвали нещата по този начин.
Много интересни са и звездите. Аз си ги представях нарисувани по друг начин, но това е още по-интересно , защото ми е ново. Не съм обръщала внимание до сега . Ще поразгледам и аз.

Веч каквото и да се задава , то се задава от години . Особено последните 2. Безплатен обяд няма , а тези локдауни и затваряне на цели браншове ? Важното е , че ни е казано кои и кой е виновен . С тази информация ще духаме супата и ще ругаем правилните.
Интересното е, че в момента единствената държава в света , която може да си позволо локдаун , е Китай. 

Аз обаче ще се занимая да мисля върху описанията от Катерица и някоя интересна книга и просто ще наблюдавам останалото.

# 34
  • Мнения: X
Добро утро 🌞
👩‍🚀💐🌿🌾🥀На днешния 20 март настъпва астрономическа пролет, а според старите народни поверия трябва да спазим някои ритуали, за да се сбъднат желанията ни и да се радваме на здраве.☝

Предлагам запасяване с тоалетна хартия 😂От два дена при нас няма никаква. 😆

Последна редакция: нд, 20 мар 2022, 09:03 от Анонимен

# 35
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Борти, сподели пролетните ритуали, моля. При нас нещо избяга пролетта. В моемнта е мрачно и духа, а по прогноза го даваха слънчево и по топло от вчера...

# 36
  • Мнения: X

Астрология ме вълнуваше като тийн. Сега съм убедена по ред причини, че има друго измерение и Космосът не е само това, което виждаме с очите... Но това е друга обширна и оспорвана тема.
Моля те сподели тези ред причини. Много се интересувам и аз от Вселената, но не точно от звездите на духовно ниво.
Chrissy стана ми любопитно къде в Кьолн не сте намерили парти? За всеки вкус има по нещо.

# 37
  • Мнения: 6 705
Борти позабави се с предложението. И при нас нямаше вчера. В понеделник ще погледна пак. Може да проима.

# 38
  • Мнения: X
Предполагам и предлагам пролетно почистване! 😂Аз миналата седмица почнах първата стая и естествено не я довърших защото е студено и дъждовно.

Бела, няма да има.😆 След брашното и олиото се завръщаме към старите си навици 😂😂

# 39
  • Мнения: 11 315
Пепе, и аз не знаех, но покрай цирка с бат Бойко, разбрах за него, щото спрели излъчването, за да съобщят великата новина.
Забравих да спомена, че зареждах в Люксембург и там горивото се оказа с 40 цента по-евтино.

Преди 10 г бях взела на големия ми син за Коледа телескоп, но се оказа за него геешния подарък. Дъщеря ми го приватизира и висеше с нощи навън да гледа. После започна да се занимава и с астрология и разви много интересно разбиране за нея. Тя тълкува звездните карти как влияят на характера на хората и как биха постъпвали в дадени случаи. Много интересен анализ ми направи и на мен, открих неща за себе си, които само съм подозирала и ми стана ясно защо и как.

Последна редакция: нд, 20 мар 2022, 11:50 от Вечерница

# 40
  • Мнения: 6 705
Borty  щом предлагаш заповядай. У нас нямаме никакви фенове на чистенето, освен милия ми съприг, който иска да е чисто, но предпочита все пак да се разходи и да кара колело ... и е в големи дилеми. Та ако предлагаш само кажи кога за да проверя какво дават в киното Simple Smile
Майтап беше. Освен за кафе и кухен както му се вика, а може и за вино или чай ... не каня гости. А ако поканя няма страшно, попочистваме все пак.

# 41
  • Мнения: X
Бела, чакай само аз да те" набарам "в темата"Защо българинът мисли само за себе си? "😂😂(за чистенето от прЕател)

Ако си с немски съпруг, бегаааам яко! 🤪

Бибит, може един ден детето и в НАСА да работи🙏😍

Последна редакция: нд, 20 мар 2022, 10:16 от Анонимен

# 42
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Кате, и аз благодаря за иконите и обяснението.
Този аспект и на мен не ми беше известен.
Първата ми асоциация като видях иконите беше: математика.
В прогимназията имах период, в който се занимавах със симетрии и рисувах с пергел подобни фигури, но аз ги наричах цветя.
Даже вчера случайно или не като подсказка при турсене на една друга книга ми се появи Ist Gott ein Mathematiker? 😆

Вчера видях два щъркела да кръжат над нашия квартал.
Има една група щъркели, явно са слаби и зимуват тук при нас, хранят се от близкото депо за отпадъци.
Но тези двамата “танцуваха” във въздуха.

Днес ще махна мартениците. Може ли да мине за пролетно почистване 🤪

Рейна, по твоя въпрос към Катерица, мога аз да ти да насока, която на мен като Kopfmensch ми е интересна: квантовата физика.
По-конкретно квантова физика, самосъзнание и реалност,

Последна редакция: нд, 20 мар 2022, 11:09 от asyalein

# 43
  • Мнения: 6 705
ША мА побъркатИ . Тотално съм забравила какво е квантова физика. Вярно имаше разни кванти и явно е тяхната физика, ама повече подробности не знам. Може да ми е от деменцията или от ваксината . Де да знам.

Борти сори че ще ти кажа, ама както познавам приятелите на мъжа ми със всичките им представи за търсена съпруга и ролята и ... аз съм супер хепи че не ми е немец мъжа. Българин е-
Иконите намирам мног оинтересни, красиви, информативни и загадъчни, но честно да си кажа не обичам да ги разглеждам в музей. Обичам да ги разглеждам в църква или манастир. Както и някой да ми ги разказва както Катерица направи. Тенкс. Simple Smile

Последна редакция: пн, 21 мар 2022, 04:41 от bella-ciao

# 44
  • Немция
  • Мнения: 6 877
Борти, не знам за НАСА Stuck Out Tongue, но би било хубаво да му остане поне едно хоби.
А ако хобито се превърне в професия, какво по-хубаво от това.
Но още има много път да извърви дотогава. Simple Smile

Квантова физика, какво беше това? Smile
Толкова съм далеч от такива тематики.

Общи условия

Активация на акаунт