230 хеликоптерКи на пестелив горивен режим - НЕМСКАТА тема

  • 22 232
  • 733
  •   1
Отговори
# 45
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Гууд морнинг пийпъл 😃 След снощното лягане малко преди 5, новият ден може да започне. 😃 Чудесна новина, че днес е първият пролетен ден. Мислех, че е на 22.03.

Рейна, не знам защо не намерихме партито в Кьолн, може би не сме били с хотел в правилния квартал, помня, че не беше супер централен и готин - студенти бяхме още.

Асе, как така квантова физика за хоби, направо ме уби. Frowning Възхитена съм и ако случайно и синът ти натам се ориентира, направо разчиствай отсега у вас един рафт за дипломата за нобеловата награда. Теорията на струните е един от най-трудните и най-неясни на физиката въпроси. Дори частичното й разбиране изисква изключителни познания от всички останали части на физиката. Аз твърдя, че по физика имам някакви, но квантовите теории на Айнщайн, "добавките" от Стивън Хокинг, считам за неща, които малцина в нашия свят разбират... Дори само висшата математика е на такова ниво, че ще откаже не един и двама математици.

Затова Hut ab за такива познания и хобита у вас!

Забравих какво щях да пиша, тотално се впечатлих...

# 46
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Криси, ти задълба много в математико-физичната част.
Аз съм много зле по математика (от училище ми остана аверсията), интересувам се от философия, психология, социология и при изясняване на основополагащи термини като съзнание и подсъзнание, обективна и субективна реалност, все някога се стига до квантовата физика.😆

За котката на Шрьодингер няма да ти обяснявам: това по-скоро физичен или философски парадокс е? 🤪

Аз с абстрактни теми проблем нямам, но от седмици не мога да реша дали да ида на театър 🙈

При нас има тънки облаци, които скриват слънцето и е хладно навън.
Чудя се дали да ходя за коприва и глухарчета...

# 47
  • Мнения: 1 318
Честита първа пролет на всички! При нас е толкова слънчево, топло е ведро, че за пръв път откакто сме в карантина съжалявам, че не можем да излезем.
Ася, за какво използваш глухарчетата  - за салата вместо рукола?

# 48
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мама Ени, аз събирам няколко растения, които са като глухарчета, сега съвсем пресните. Почиствам, попарвам с вода и после ги ям със зехтин, лимон и сол. Понякога слагам маслини и/или сирене.
Хорта се нарича на гръцки.
Ако те интересува ще ти пусна стр. със снимки на растенията, на руски е.

https://de.m.wikipedia.org/wiki/Chorta

# 49
  • Мнения: 7 055
Тъкмо се връщам от разходка. Търсихме и ние коприва из горите, но е още много малка, освен това е цялата в прах от оня, сахарския. И глухарчета няма още, нито път див лук. Обаче толкова много нарциси, кокиченца и минзухари видяхме!

# 50
  • Мнения: 9 152
Да е честита пролетта на всички! 🌞🌺💗Отметнах почистването днес, даже шкафове размествах😂
Вече ще се отдам на пролетни разходки и събиране на зелении.
Квантово химичен строеж на веществата беше най- любимият ми предмет в университета. Моята мечта беше да работя в R&D, оказа се, че задълбавам не само в метариалният свят( познание/ наука), а и отвъд. Но имам точен съвпад на Меркурий с Плутон, което на планетно ниво обяснява тази моя склонност. Разбира се, енергията може да се приложи и в други посоки, все пак, тук идва нашата свободна воля.
Вечерница, дъщеря ти правела ли е курсове по астрология някъде?
Тази седмица имам съвещание, отсега се готвя за него. Знам, че ще е нещо важно. Дойде и нов колега, който е много симпатичен, оказа се, че в предишната му месторабота е имал българка колежка🙂
Аз вчера обиколих кварталните магазини, олио никъде нямаше. Но брашно имаше в Норма.
До биомагазините ще ходя утре .

# 51
  • Мнения: 6 449
Див лук тръгна при нас. И щъркел видях, пролет е.
Поградинарствахме ние днес, много е хубаво времето. И хвърчим по мачове, обичайния уикенд.

# 52
  • Мнения: 1 318
Ася, пусни ми моля. Аз много обичам да експериментирам в кухнята.

Моят див лук също тръгна. В саксия е, но не е от купешките, а една приятелка ми го изкопа от нейния двор заедно с домашна пръст. Засадих и чесън в саксии. И той расте засега, но за пръв път засаждам и не знам дали ще стане. Идеята е да го ядем на зелено.

# 53
  • Мнения: X
Рейна, по твоя въпрос към Катерица, мога аз да ти да насока, която на мен като Kopfmensch ми е интересна: квантовата физика.
По-конкретно квантова физика, самосъзнание и реалност,
Да много ми е интересно и чета такива книги, но напоследък само педагогически. Защо ли...

# 54
  • Мнения: X
Тук мечият лук още миналата седмица беше огромен, и цветовете бяха тръгнали вече. След малко и аз отивам да бера. Grinning И в магазина вчера продаваха – 2 пари за връзка. Колко много ще спестя... Joy

# 55
  • Мнения: 11 315

Катеричке, не е ходила на курс, но много чете в специализирани сайтове за астрология на английски.
Вчера минах да измия колата на автомивка и бая си отвисях. Народът се беше юрнал да чисти сахарския пясък. Моят автомибил не му личеше цвета. Все едно бях ходила на рали...
Един поздрав от мен за първа пролет

# 56
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мама Ени, заповядай:
https://rua.gr/wom/fooddr/18851-chto-takoe-grecheskaya-khorta.html

Аз вадя тези, които сега пробиват изпод шумата, те са крехки. Другите са ми жилави.
Растението с кръглите листа ми мирише много на пръст и не го събирам.
Някои въобще не съм ги намерила покрай нас.

# 57
  • Мнения: 7 055
Завиждам за мечия лук, много го харесвам.
Имате ли представа какви са тези къщички? В парковете около нас ги виждаме по дърветата. За какво служат - насекоми, пчели? Сякаш от бетон са направени.

Скрит текст:

# 58
  • Germany
  • Мнения: 7 944
Изгря и при нас слънце и вятъра спря и е истински пролетен ден. Ходихме на разходка, пекох се на двора и за да е пълен релакса ще си поръчаме храна Simple Smile

# 59
  • Мнения: X
Аз съм тук:

Общи условия

Активация на акаунт