230 хеликоптерКи на пестелив горивен режим - НЕМСКАТА тема

  • 22 229
  • 733
  •   1
Отговори
# 720
  • Germany
  • Мнения: 7 944
Пипи, с информация за ковид мерките в Италия не мога да помогна. Моя приятелка беше преди 2-3 седмици и каза, че на закрито всички са били с маски, как е сега не знам. За времето - много зависи в коя част на Италия ще сте. На север е малко по топло от тук, долу на юг е още по топло, но доколкото знам от съседа италианец пролет и есен вали доста. Най добре погледни прогнозата онлайн и вземи дрехи за променливо време.

# 721
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Някой, който наскоро е бил в Италия да сподели какви са  Ковид мерките там?
Чудя се и какви дрехи да вземем, при това променливо време...
Ще бъдем там по Великден.

Пипи, аз намерих това. Ще носим маски на закрито, влизане с ваксинационен сертификат/тест. Ние пътуваме понеделник за там Simple Smile

# 722
  • Мнения: X
Моят баща е селянин, никога не сме оставяни сами вкъщи. Работа винаги имаше на село и ни влачеха с тях. Имахме по много и грозде, дини, картофи, слънчоглед, домати в промишлени количества и ни впрягаха да работим. Тогава мрънках, сега се ядосвам. Било е страхотно детство всяка ваканция и уикенд на село.
Все ни даваха за пример съседските деца, две момичета как едвам достигали плота на кухнята, катери ли се и си правели за ядене. В същото време никой не ми е давал възможност да бъда самостоятелна. Затова пък на 18 скочих в студената вода и съвсем сама дойдох тук, от тогава помощ не съм имала.
Раница и аз ще търся за детето, но намалени не виждам, явно е трябвало по-рано да се огледам.

# 723
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
И ние ваканциите прекарвахме при бабите, къде на село, къде в малкия град, помагали сме от малки при всякакви дейности - от събиране на реколта, до консервиране. През учебно време това, разбира се, не е било възможно. И тъй като бабите са на 400км разстояние не е имало как родителите ни да ни взимат винаги със себе си, дигитално обучение нямаше, а времената бяха такива, че децата помагаха на възрастните си родители. Не искам да съм на мястото на родителите ми, които по онова време са били принудени да жонглират с всички тези задължения. Едно е сигурно - не са го правили, за да ходят на почивка. Благодарение на това, че явно сме били разумни деца и това, че всички в блока са били колеги и приятели, е било възможно  всичко да се комбинира.
Доста неща човек не може да си представи, докато не му дойдат до собствената глава. А пък като дойдат всеки се спасява според възможностите - времеви, финансови, морални.

Последна редакция: ср, 13 апр 2022, 11:45 от tan_nia

# 724
  • Germany
  • Мнения: 2 010
Криси, за зъболекар при Андреевич ходят бг познатите ми и са доста доволни. Аз ходя в Alldent до гарата, но не съм сигурна дали да препоръчам. Понякога съм супер доволна, друг път не. Единственото предимство, че бързичко си вземаш час.
Пипи, в Италия сертификати и тестове за влизане, за маски не знам. Моята приятелка казва, че не носят, но тя е в малко градче, в по-големите сигурно си има.

# 725
  • Мнения: 6 449

Раница и аз ще търся за детето, но намалени не виждам, явно е трябвало по-рано да се огледам.
Пробвай с детето в реален магазин - да си хареса модел, десен, аксесоари. Виж как му седи на гърба натоварена с книги, виж как може да се регулира и намести. Като се спрете на модел и десен, тогава търси най-добра цена онлайн. Ползвай сайтове за сравнение на цени, но не само един. Като намериш най-добрата цена, порови и за кодове за намаления. Можеш да спестиш доста добра сума така.

# 726
  • Мнения: 2 857
От Sorgers сме купували два пъти досега раница на щерката и сме много доволни от качеството им. Струва си посещение ако имате наблизо.
https://www.sorgers.de/

# 727
  • Мнения: X

Раница и аз ще търся за детето, но намалени не виждам, явно е трябвало по-рано да се огледам.
Пробвай с детето в реален магазин - да си хареса модел, десен, аксесоари. Виж как му седи на гърба натоварена с книги, виж как може да се регулира и намести. Като се спрете на модел и десен, тогава търси най-добра цена онлайн. Ползвай сайтове за сравнение на цени, но не само един. Като намериш най-добрата цена, порови и за кодове за намаления. Можеш да спестиш доста добра сума така.
Да ти кажа не знам къде да гледам, търсих в Мюлер, Кауфхоф/Карщат и за други не се сещам. В Талия няма раници. Ще поразпитам скоро други майки.

# 728
  • Мнения: 6 449
Не знам къде си, но във всеки дори малък град има и специализирани магазинчета за ученически раници и аксесоари, обикновено продават и куфари и други чанти. Те са с голямо разнообразие и избор на модели и с много читаво обслужване. Пусни едно гугълско търсене.

# 729
  • Мнения: X
Да, намерих такъв магазин и направих термин за Beratung.

# 730
  • Мнения: 17
Здравейте момичета . Имате страхотна групичка.  Началото на май ще пътувам към Германия под Мюнхен.  Искат ли още отрицателни ПСР тестове ?

# 731
  • Germany
  • Мнения: 7 944
Здравейте момичета . Имате страхотна групичка.  Началото на май ще пътувам към Германия под Мюнхен.  Искат ли още отрицателни ПСР тестове ?

Ако сте ваксинирана, не.

# 732
  • Мнения: 1 334
Добро утро, как сте момичета? Кафенцето изпихте ли го? Coffee

# 733
  • Мнения: 6 449
Дами и господа,
новата тема идва по-рано по разбираеми логистични причини:
 https://www.bg-mamma.com/?topic=1434560.new#new
Enjoy!

Общи условия

Активация на акаунт