Лазерна корекция на зрението - Препоръки

  • 25 885
  • 103
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 694
Аз си направих корекцията в очна клиника Луксор гр. Пловдив. Процедурата се казва Фемто Ласик и ми я прави др. Томов, ако правилно си спомням името.

Здравейте. Да, Фемто Ласик е процедурата. Какъв беше вашия проблем, че се наложи да ви изпишат капките Рогодекс? За сега капя само Фларекс и Офтан Тимолол, вече 2м и половина.

Дългото използване на Фларекс не е желателно.

# 76
  • Мнения: 2 535
Фларекс, както и подобните АБ капки се изписват задължително след такива операции. Аз лично капех АБ капки 2 месеца след операциите. Но схемата беше изписана от офталмолога, като се наложи няколко пъти да коригираме вида капки.

# 77
  • София
  • Мнения: 18 091
Дъщерите ми си слагаха антибиотични капки само 10-15 дни след корекцията, успоредно с това и  VisuXL, само вторите слагаха още okoло месец-месец и малко след антибиотика и това беше, после абсолютно нищо.

# 78
  • Мнения: 12
Бихте ли споделили къде беше направена вашата Ласик и с какъв диопър бяхте? И аз се реших, след като покрай мен доста познати си направиха Ласик и са доволни, нямаха такива неразположения като моите сега. Ама вече е късно за друго решение…

И аз не съм имала нищо от изброените неразположения. Първите 2-3 дни светлината беше проблем, само със слънчеви очила излизах, но след това абсолютно нищо.
И моята корекция беше Ласик.

# 79
  • София
  • Мнения: 3 175
В Турция направих процедурата, клиника Eyestar.
Бях с -5 и малко отгоре на едното око, на практика цял живот. Българските клиники не съм проучвала, но като цяло съм много доволна от избора си и резултата.

# 80
  • Мнения: 2 652
В Турция има и клиники с име, на много сносни цени. Мой близък се оперира скоро.  При това докторите са тясно -специализирани. Доктор, който оперира  катаракта, прави само това. Друг доктор, който присаждане ретина, пак прави само това и т.н.
Имам координати и на преводачи, които организират всичко.

# 81
  • Мнения: 40
В Турция има и клиники с име, на много сносни цени. Мой близък се оперира скоро.  При това докторите са тясно -специализирани. Доктор, който оперира  катаракта, прави само това. Друг доктор, който присаждане ретина, пак прави само това и т.н.
Имам координати и на преводачи, които организират всичко.
Здравей
Би ли ми споделила информация на лични за клиника, която е специализирана за корекция на късогледство и далекогледство.

# 82
  • Мнения: 12
Може ли координати и на мен на лично съобщение. Благодаря.

В Турция има и клиники с име, на много сносни цени. Мой близък се оперира скоро.  При това докторите са тясно -специализирани. Доктор, който оперира  катаракта, прави само това. Друг доктор, който присаждане ретина, пак прави само това и т.н.
Имам координати и на преводачи, които организират всичко.

# 83
  • София
  • Мнения: 18 091
В Турция има и клиники с име, на много сносни цени. Мой близък се оперира скоро. При това докторите са тясно -специализирани. Доктор, който оперира  катаракта, прави само това. Друг доктор, който присаждане ретина, пак прави само това и т.н.
Имам координати и на преводачи, които организират всичко.
Не непременно, и трите ми дъщери, и майка ми се оперираха в Турция при един и същи  професор, еднакво успешно според проблема им. Wink При девойките, както писах назад, ставаше дума за лазерна корекция ReLEx SMILE, а при майка ми за перде и макулна дегенерация. Нейните  операции професорът направи в два последователни дни.

И поне  в техния случай  нямаше нужда от предварителни координати на преводач. Свързаха се с клиниката, казаха кой лекар искат, кога, как, какво.. Комуникираха си с  международния им отдел на английски.  Оттам попитаха и преводач от какъв език ще им е нужен. Не че не го осигуриха, ама  самият доктор си знаеше  английски и преводачът реално не беше нужен.

Последна редакция: пт, 08 дек 2023, 12:08 от пенсионирана русалка

# 84
  • Мнения: 2
По-назад съм писала - и трите ми дъщери са с лазерна корекция на високи диоптри, но с ReLeX SMILE. От описаните от Вас неудобства само голямата ми дъщеря имаше  за кратко време оплакване за виждането на фарове вечер като заря (около две седмици).  Другите две и това нямаха. От корекцията на едната скоро ще стане една година, на втората  7 месеца, на третата - 6.  Прекарват дълго време на компютъра покрай учене/работа, но нямат абсолютно никакви оплаквания. Съветът ми е да се консултирате и с  друг офталмолог, все пак са минали два месеца от корекцията.
Може ли на лично да споделите коя е клиниката? Не успявам аз да Ви пиша. Благодаря!

# 85
  • Мнения: 2 652
В Турция има и клиники с име, на много сносни цени. Мой близък се оперира скоро. При това докторите са тясно -специализирани. Доктор, който оперира  катаракта, прави само това. Друг доктор, който присаждане ретина, пак прави само това и т.н.
Имам координати и на преводачи, които организират всичко.
Не непременно, и трите ми дъщери, и майка ми се оперираха в Турция при един и същи  професор, еднакво успешно според проблема им. Wink При девойките, както писах назад, ставаше дума за лазерна корекция ReLEx SMILE, а при майка ми за перде и макулна дегенерация. Нейните  операции професорът направи в два последователни дни.

И поне  в техния случай  нямаше нужда от предварителни координати на преводач. Свързаха се с клиниката, казаха кой лекар искат, кога, как, какво.. Комуникираха си с  международния им отдел на английски.  Оттам попитаха и преводач от какъв език ще им е нужен. Не че не го осигуриха, ама  самият доктор си знаеше  английски и преводачът реално не беше нужен.

За коя клиника в Истанбул става въпрос. Все пак повечето са известни, може да споделите и тук.
Мисля във всички клиники качеството е на ниво, поне пъти по-добре от България. Но е факт, че за чужди граждани взимат солидно повече пари отколкото за собствените си граждани, което не е много ОК за голяма част от пациентите

# 86
  • София
  • Мнения: 18 091
Не бих казала, дъщеря ми проучваше за  ReLEx SMILE в Германия, където е здравно осигурена, но касата не поема нищо, уви. Там цената е много по-висока, да. Разглеждаше тук и Ресбиомед като единствената към края на миналата година клиника ( в София поне), извършваща конкретно тази корекция.Сборно цената за прегледи и операция тук беше колкото сумата там за прегледи, операция и двудневен престой с храна в хотелската част на клиниката.Попитах тогава за отзиви тук за Ресбиомед и май доцент Ангелов, никой не писа и се преориентирахме  към Турция. Дъщеря ми беше подкрепена в търсенето на мнения за клиника и лекар от свои бивши състуденти от Турция.Сестрите й после минаха по вече утъпканата пътека. Името на клиниката ще Ви напиша на лични.

# 87
  • Мнения: 417
Може ли да споделите клиниката в Турция и с мен, на лично съобщение. Благодаря!

# 88
  • Мнения: 694
Може ли да споделите клиниката в Турция тук във форума за да видят и другите простосмъртни , какви са тези конспирации.

# 89
  • София
  • Мнения: 18 091
Може ли да споделите клиниката в Турция тук във форума за да видят и другите простосмъртни , какви са тези конспирации.
Никакви конспирации няма. Веднъж писах адски детайлно от-до всичко  (клиника, име на лекар, цени,  хронология на действията, отзиви  след корекцията) и съжалих след нападките на потребител ( и Господ да слезел от небето, нямало да го убеди в тия написани алабалистики), помолих съответно модератор да изтрие. Бях на прага втори път да напиша името на клиниката и доктора тук, че и друг да има полза, АКО реши да проучва,  ама на лични след упоменаването на клиниката получих разяснения как дамата много добре знаела коя е клиниката,  колко по-скъпа  от тук била, съответно не по джоба на всеки и подобни. Ние сме с 3 деца, със сигурност парите бяха един от много сериозните доводи при избора (след отзивите за качеството на услугата, разбира се). Сега си направих труда да погледна как се движат цените тук  в различни клиники за другите лазери. Попаднах на различни , при това не за коментираната от мен корекция Relex SMILE.  Та не виждам  чисто математически как  с  всичко включено (трансфер, 2 дни хотел, храна, осигуряването на преводач, два прегледа преди и след интервенцията,  самата корекция ) за две очи парите в Турция са много повече. Още към кара на миналата година бяха ПО-МАЛКО от тези сборно в Ресбиомед за същата корекция.  Та надявам се разбирате, че никакви конспирации няма, а оправдано нежелание  да  обяснявам пак в анонимен форум  причините за даден избор, да го оправдавам,  че и да правя ценови съпоставки.

Последна редакция: вт, 12 дек 2023, 13:53 от пенсионирана русалка

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт