Лазерна корекция на зрението - Препоръки

  • 25 521
  • 103
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Алиа, успех ти желая, което и да избереш, дано всичко да е наред!

Здравейте, пиша в темата, за да дам ъпдейт. Оперирах се в Зора при д-р Методиева с femto lasik. Преглед, процедура и капки за очи общо около 3500 лв.

Мина седмица от операцията и съм добре. Виждам идеално, направооо пу пу!
Може ли малко повече информация колко продължи корекцията, за колко време се възстановихте и имаше ли някакъв дискомфорт?

Корекцията е доста бърза процедура, за 10-15 минути. Трябва да си здрав (без хрема, настинка). Сутринта се отива в болницата, проверяват очите отново за всеки случай с един апарат да няма някакво възпаление примерно. Попълваш въпросник, плащаш на касата и те качват в отделение. Преобличаш се с пижама и чакаш в стаята. Трябва да си закусил предварително, не се прави на гладно, за да не ти прилошее.
Като ти дойде ред за операция, те вкарват в отделението. Работят два лазера - единият реже капачето, другият третира роговицата. Болка няма. Слагат капки, които обезболяват. Изисква се да си колаборативен - гледаш в едни светлинки, докато лазера работи и не бива да си местиш погледа. Усещането е неприятно, но болка няма. Накрая затварят капачето и енеприятно самото усещане. След това те връщат в стаята и си почиваш малко. Нужни са тъмни очила, които да си купиш предварително, защото светлината много дразни. Виждането след операцията е като в бяла мъгла. И много висока фоточувствителност. Изписват капки, трябва да се слагат.

Поседях малко в стаята и се обадих да ме вземат. Имам болничен. След операцията лекарката каза да поспя ако мога и наистина спах. Имах много кръвоизливи в очите, но е нормално. Усещането беше за много сухи очи. Седях по цял ден с тъмни очила, вкъщи. Без телефон, лаптоп и тв. Усещането е като пясък в очите.

Вече ми е седми ден от операцията и усещането за пясък е много по-малко. Поисках 14 дни болничен, защото работя на компютър, не искам да се товаря. Иначе вече съм доста по-добре.

Първите 10 дни не може да се мокри лицето. Косата я мия на фризьор, за да няма мокрене на очите. Очите и лицето се почистват с кърпички, специални са. Първият месец не може да се вдига тежко, да се правят упражнения с тежести, мисля, че и плуване не бива. Утре съм на лекар и ще пиша пак.

# 46
  • София
  • Мнения: 12 231
Много благодаря за споделеното, беше ми от голяма полза.
Бързо възстановяване!
При Смайл мисля, че е един лазер само и отчасти усещанията след това са по-леки според това, което съм чела. Разрезът е по-малъки и от там по-малък дискомфорт и сухота.
Болничният от личната лекарка или от клиниката го взе?
Колко време отнема средно от взимането на решение за операция до извършването на предварителните прегледи и насрочването на дата за операцията, ако те одобрят?
Чудя се дали мога да планирам да се направи лазерната корекция и да мине възстановяването в рамките на следващите 2-3 месеца.

Последна редакция: нд, 09 апр 2023, 23:43 от Aila

# 47
  • Мнения: X
Алиа, моят приятел, който се оперира със смайл, каза, че бързо се е възстановил. Разрезът наистина е по-малък, отколкото с lasik, на сайта на ресбиомед има сравнение с трите лазера и мисля, че добре е обяснено. Като цяло нова технология, неслучайно и два пъти по-скъпа. Не знам дали и къде се прави на друго място в БГ, аз лично се отказах от този метод, не съм проучвала дали го има и на друго място.

Относно усещанията, той сподели, че е взел 10 дена почивка (не разбрах отпуск или болничен), работи на компютър. Каза, че на третия ден след операцията е шофирал, било грешка, много се е натоварил и светлината адски го е дразнила от фарове и светлини наколи. Разбирам го, на третия ден аз също не бих шофирала. Каза, че е имал сухота в очите, не болка, но сухота да. Яко изкуствени сълзи се слагат, той обясни за същите усещания като при мен - сухота, усещане за пясък в очите.

Относно моята ситуация, аз болничен взех от клиника Зора. Предварително питах дали дават, защото не ми се хабеше отпуск. Казаха да и че дават колкото искаш. Аз си поисках 2 седмици, защото имам нужда от почивка и мога да отсъствам толкова. В болничния не пише лазерна корекция, а общо заболяване, защото лазерната корекция се води козметична процедура, а не операция.
Мисля, че вижън не даваха болничен. Вариант е да поискате от личния, ако в болницата не дават, но предполагам за очи няма как да се издаде, ще е диагноза нещо друго. Все пак си проверете в болницата, в която ще се оперирате, за да знаете предварително и да няма изненади. Според мен поне 10 дни е нормално човек да не работи. Аз тежко не вдигам в момента, дори пазаруване - не. Вдигна ли повече от 2 кг и усещам напрежение, пазя се доста.


Относно колко време отнема планирането.. ами аз бях на преглед на 8 март (този обстойния за лазерна корекция). Лекарката ми каза, че прави тези корекции само в понеделник, да реша кой понеделник искам и да се обадя. Реално мислех на 27.03, но тя каза, че има ангажимент и не може, отложихме за 03.04. Можеше и преди 27-ми, но аз имах мои ангажименти и за това.

В Ресбиомед мисля, че отнема малко повече време, не става за седмица -две, това сподели моят приятел.

Съветът ми е, който и метод да изберете, да го направите или пролетта, или есента. Моят приятел се оперира октомври. Аз нарочно исках да е сега, лятото е доста по-неприятно заради слънцето и жегата. Реално си представете много висока фоточувствителност и слънчево време навън. А и да не можеш да си мокриш лицето лятото, когато човек се поти повече, косата само на фризьор и подобни неща не са приятни при 30+ градуса.

За планиране в следващите 2-3 месеца ми се струва напълно резонен срок. Успех, ако има нещо , питайте, ще отговарям с удоволствие!

# 48
  • София
  • Мнения: 18 043
Много благодаря за споделените отзиви.
Колебая се от години за лазерна операция, но досега дори на преглед не съм ходила, за да видя дали поне съм подходяща. С -9 диоптера съм.
Ако сте носили преди това лещи, за прегледа дали сте подходящи за лазерна операция имахте ли изискване поне няколко дни преди това  да не сте носили лещи?
Към момента се колебая за СМАЙЛ в Ресбиомед или пък в Турция.

Дъщеря ми по Нова Година си  направи ReLEx SMILE  в Истанбул. Мега доволна, вчера  е била на преглед в Германия (немските здравни й го позволяват, макар че турският професор каза след 6 месеца). На едното око диоптрите са 0, на другото - 0,25. А беше с 6 и нещо на едното и с 4 и нещо на другото + астигматизъм. Бях много скептична , ама  сега събирам парите за лятото и за другите ми две девойки с подобни диоптри и астигматизъм. Simple Smile След 3 месеца ще отиде на още един преглед, понеже и турският, и немският доктор са й казали, че финално нещата се наместват след около половин година.

ReLEx SMILE e по-скоро eкзотика за  тук, предлага се само в Ресбиомед, но съвсем не е нова за Германия, Турция, Израел и още доста  места. Дъщеря ми си проучи и цялата манипулация, и болници, и конкретни лекари.  В Германия щеше да й излезе поне двойно, понеже немската каса не поема такъв разход, за България така и не получи мнения за единствения доктор, извършващ операцията в Ресбиомед, затова се спря на Турция, а и нейни бивши състуденти , турци, й помогнаха с намирането на  доста повече отзиви на турски, отколкото на английски. Един ходи и лично до клиниката даже, за да зададе доп. въпроси. Възстановяването беше мега бързо, носи тъмните очила само първата нощ,  след това си ходеше спокойно без тях и споделяше, че единствен дразнител са й светлини на фарове, които виждала като заря. Към момента го няма вече и това оплакване. Да, слагаше си капки, но споделяше, че в нито един момент не е изпитвала сухота или болка,  хем почти веднага се върна на работа, при това 100% пред компютър. И вчера докторът след обстойния преглед е потвърдил  чисто медицински усещането й , че всичко е напълно наред. Simple Smile

Само силно се надявам да не се оскъпят и там нещата осезаемо, че става дума за още две... Sad  И разбира се, да се окажат подходящи и те, понеже забравих да кажа, че 8-минутната операция сборно на двете очи беше предшествана от много обстоен преглед с разни апаратури, за част от които дъщеря ми (носеща  очила вече 15+ години и ходила десетки пъти на офталмолог) сподели, че не е виждала..

Последна редакция: сб, 22 апр 2023, 21:00 от пенсионирана русалка

# 49
  • Мнения: 417
Здравейте! Бихте ли споделила цената на манипулацията със SMILE в Турция?

# 50
  • София
  • Мнения: 18 043
Здравейте! Бихте ли споделила цената на манипулацията със SMILE в Турция?
'

Към 27.12.2022  2500 Евро общо за двете очи, като сумата включва и прегледа преди, и прегледа на следващия ден след операцията. Включва и престоя в хотел в близост до клиниката, но дъщеря ми не отседна там, понеже бяхме заедно в airbnb.

# 51
  • Мнения: 25
Да се включа и аз, ако някой може да помогне със съвет.
Проблемът е по-скоро с астигматизъм, 4.5 на лявото око.
Нормалните диоптри са по-малко от 3, не ме питайте + или -.
Понеже съм далекоглед, smile отпада.
Чета от месец поне, и засега си мисля за повърхностна корекция с SCHWIND AMARIS® 1050RS, но след цялото четене, в България намирам 4-5 клиники, които обаче май работят с по-старият модел, 750S.
Някой да е ползвал подобна корекция, дори и със 750S?
Чета, че е най-малко инвазивен, няма капаче, само повърхностно, и е подходящ за тънки роговици!

Благодаря предварително!
Ники

Малко връзки, не знам разрешено ли е (за последните 2 линка, копирайте целият ред заедно с кирилицата):
https://www.eye-tech-solutions.com/schwind-amaris1050
https://eyelaser.bg/SmartSurfACE-LASEK-Epi-LASEK
https://st-petka-eyeclinic.bg/lazerna-korekciq-kysogledstvo/
https://www.eyeclinic-den.com/smartpulse-лазерна-корекция/
https://www.oftalmolog.bg/операции/лазерна-корекция-зрението/апаратура-лазерна-корекция/

Последна редакция: чт, 29 юни 2023, 18:33 от Ники

# 52
  • Мнения: 1
Много благодаря за споделените отзиви.
Колебая се от години за лазерна операция, но досега дори на преглед не съм ходила, за да видя дали поне съм подходяща. С -9 диоптера съм.
Ако сте носили преди това лещи, за прегледа дали сте подходящи за лазерна операция имахте ли изискване поне няколко дни преди това  да не сте носили лещи?
Към момента се колебая за СМАЙЛ в Ресбиомед или пък в Турция.

Дъщеря ми по Нова Година си  направи ReLEx SMILE  в Истанбул. Мега доволна, вчера  е била на преглед в Германия (немските здравни й го позволяват, макар че турският професор каза след 6 месеца). На едното око диоптрите са 0, на другото - 0,25. А беше с 6 и нещо на едното и с 4 и нещо на другото + астигматизъм. Бях много скептична , ама  сега събирам парите за лятото и за другите ми две девойки с подобни диоптри и астигматизъм. Simple Smile След 3 месеца ще отиде на още един преглед, понеже и турският, и немският доктор са й казали, че финално нещата се наместват след около половин година.

ReLEx SMILE e по-скоро eкзотика за  тук, предлага се само в Ресбиомед, но съвсем не е нова за Германия, Турция, Израел и още доста  места. Дъщеря ми си проучи и цялата манипулация, и болници, и конкретни лекари.  В Германия щеше да й излезе поне двойно, понеже немската каса не поема такъв разход, за България така и не получи мнения за единствения доктор, извършващ операцията в Ресбиомед, затова се спря на Турция, а и нейни бивши състуденти , турци, й помогнаха с намирането на  доста повече отзиви на турски, отколкото на английски. Един ходи и лично до клиниката даже, за да зададе доп. въпроси. Възстановяването беше мега бързо, носи тъмните очила само първата нощ,  след това си ходеше спокойно без тях и споделяше, че единствен дразнител са й светлини на фарове, които виждала като заря. Към момента го няма вече и това оплакване. Да, слагаше си капки, но споделяше, че в нито един момент не е изпитвала сухота или болка,  хем почти веднага се върна на работа, при това 100% пред компютър. И вчера докторът след обстойния преглед е потвърдил  чисто медицински усещането й , че всичко е напълно наред. Simple Smile

Само силно се надявам да не се оскъпят и там нещата осезаемо, че става дума за още две... Sad  И разбира се, да се окажат подходящи и те, понеже забравих да кажа, че 8-минутната операция сборно на двете очи беше предшествана от много обстоен преглед с разни апаратури, за част от които дъщеря ми (носеща  очила вече 15+ години и ходила десетки пъти на офталмолог) сподели, че не е виждала..

Бихте ли споделили коя е клиниката в Турция?

# 53
  • София
  • Мнения: 18 043

Бихте ли споделили коя е клиниката в Турция?

На лични Simple Smile, че имам негативен опит със споделянето й в друга тема.. Нападките от потротребител ме накараха да моля модератор да изтрие пуснатата от мен тема.

Междувременно се оперираха и другите ми две дъщери в същата клиника, при същия професор, отзиви - същите Simple Smile

# 54
  • Мнения: 196

Бихте ли споделили коя е клиниката в Турция?

На лични Simple Smile, че имам негативен опит със споделянето й в друга тема.. Нападките от потротребител ме накараха да моля модератор да изтрие пуснатата от мен тема.

Междувременно се оперираха и другите ми две дъщери в същата клиника, при същия професор, отзиви - същите Simple Smile
Може и на мен на лични клиниката и професора?

# 55
  • Мнения: 3
може  ли на лични информация за клиниката в Турция?
Много благодаря за споделените отзиви.
Колебая се от години за лазерна операция, но досега дори на преглед не съм ходила, за да видя дали поне съм подходяща. С -9 диоптера съм.
Ако сте носили преди това лещи, за прегледа дали сте подходящи за лазерна операция имахте ли изискване поне няколко дни преди това  да не сте носили лещи?
Към момента се колебая за СМАЙЛ в Ресбиомед или пък в Турция.

Дъщеря ми по Нова Година си  направи ReLEx SMILE  в Истанбул. Мега доволна, вчера  е била на преглед в Германия (немските здравни й го позволяват, макар че турският професор каза след 6 месеца). На едното око диоптрите са 0, на другото - 0,25. А беше с 6 и нещо на едното и с 4 и нещо на другото + астигматизъм. Бях много скептична , ама  сега събирам парите за лятото и за другите ми две девойки с подобни диоптри и астигматизъм. Simple Smile След 3 месеца ще отиде на още един преглед, понеже и турският, и немският доктор са й казали, че финално нещата се наместват след около половин година.

ReLEx SMILE e по-скоро eкзотика за  тук, предлага се само в Ресбиомед, но съвсем не е нова за Германия, Турция, Израел и още доста  места. Дъщеря ми си проучи и цялата манипулация, и болници, и конкретни лекари.  В Германия щеше да й излезе поне двойно, понеже немската каса не поема такъв разход, за България така и не получи мнения за единствения доктор, извършващ операцията в Ресбиомед, затова се спря на Турция, а и нейни бивши състуденти , турци, й помогнаха с намирането на  доста повече отзиви на турски, отколкото на английски. Един ходи и лично до клиниката даже, за да зададе доп. въпроси. Възстановяването беше мега бързо, носи тъмните очила само първата нощ,  след това си ходеше спокойно без тях и споделяше, че единствен дразнител са й светлини на фарове, които виждала като заря. Към момента го няма вече и това оплакване. Да, слагаше си капки, но споделяше, че в нито един момент не е изпитвала сухота или болка,  хем почти веднага се върна на работа, при това 100% пред компютър. И вчера докторът след обстойния преглед е потвърдил  чисто медицински усещането й , че всичко е напълно наред. Simple Smile

Само силно се надявам да не се оскъпят и там нещата осезаемо, че става дума за още две... Sad  И разбира се, да се окажат подходящи и те, понеже забравих да кажа, че 8-минутната операция сборно на двете очи беше предшествана от много обстоен преглед с разни апаратури, за част от които дъщеря ми (носеща  очила вече 15+ години и ходила десетки пъти на офталмолог) сподели, че не е виждала..

# 56
  • Мнения: 9
Не съветвам никого да пристъпва към такава процедура заради Риска от непоправими последствия.

# 57
  • София
  • Мнения: 18 043
Не съветвам никого да пристъпва към такава процедура заради Риска от непоправими последствия.
Най-вероятно има, аз самата бях супер скептична и дълго се противопоставях (под формата на родителски съвет само, повече от това при 20 и няколко годишен човек няма как) на желанието на голямата ми дъщеря да се оперира. Но видях колко доволна беше/е след операцията. Междувременно се оперираха и другите ми две дъщери - резултатът е същият, никакви оплаквания нямат.

# 58
  • Мнения: 691
Не съветвам никого да пристъпва към такава процедура заради Риска от непоправими последствия.

Може ли мнението ви за  кератпластиката.

# 59
  • Мнения: 12
Здравейте, направих лазерна корекция Ласик края на септември. Диоптъра беше висок. Според лекаря - минала е перфектно. Всички предварителни прегледи бяха перфектни. След операцията, вече 2м, размазано зрение, двойни образи(появиха се след 10-ти ден), редовете- виждам ги като наслагани, астигматизъм( преди корекцията нямах изобщо), вечер светлини и фарове - като фойерверки, на светлина - образа става неясен и с прозрачен контур. …на текущите прегледи - идеално възстановяване според доктора, трябвало време. (?!?). Капя капки обилно, нямам зачервявания, сухотата е умерена. Когато капя капки, зрението се избистря и фокусира за 10-15 мин и после пак  размазване. Казват, че това отшумявало на 3-4 месец, дай боже, че иначе е трудно да се работи с такова зрение. Мои познати си направиха и са с перфектно виждане, което ме подтикна да направя и аз тази корекция. Ако някой е имал подобни симптоми, моля да сподели дали са отшумели и кога, и как се е справил с тях?

Общи условия

Активация на акаунт