Лазерна корекция на зрението - Препоръки

  • 25 879
  • 103
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 513
Здравейте, направих лазерна корекция Ласик края на септември. Диоптъра беше висок. Според лекаря - минала е перфектно. Всички предварителни прегледи бяха перфектни. След операцията, вече 2м, размазано зрение, двойни образи(появиха се след 10-ти ден), редовете- виждам ги като наслагани, астигматизъм( преди корекцията нямах изобщо), вечер светлини и фарове - като фойерверки, на светлина - образа става неясен и с прозрачен контур. …на текущите прегледи - идеално възстановяване според доктора, трябвало време. (?!?). Капя капки обилно, нямам зачервявания, сухотата е умерена. Когато капя капки, зрението се избистря и фокусира за 10-15 мин и после пак  размазване. Казват, че това отшумявало на 3-4 месец, дай боже, че иначе е трудно да се работи с такова зрение. Мои познати си направиха и са с перфектно виждане, което ме подтикна да направя и аз тази корекция. Ако някой е имал подобни симптоми, моля да сподели дали са отшумели и кога, и как се е справил с тях?
Извинете, а къде правихте корекцията и при кой доктор?

# 61
  • София
  • Мнения: 35 174
Не смятам е нормално, търсете друго мнение.

# 62
  • София
  • Мнения: 18 091
По-назад съм писала - и трите ми дъщери са с лазерна корекция на високи диоптри, но с ReLeX SMILE. От описаните от Вас неудобства само голямата ми дъщеря имаше  за кратко време оплакване за виждането на фарове вечер като заря (около две седмици).  Другите две и това нямаха. От корекцията на едната скоро ще стане една година, на втората  7 месеца, на третата - 6.  Прекарват дълго време на компютъра покрай учене/работа, но нямат абсолютно никакви оплаквания. Съветът ми е да се консултирате и с  друг офталмолог, все пак са минали два месеца от корекцията.

# 63
  • София
  • Мнения: 3 175
И аз не съм имала нищо от изброените неразположения. Първите 2-3 дни светлината беше проблем, само със слънчеви очила излизах, но след това абсолютно нищо.
И моята корекция беше Ласик.

# 64
  • Мнения: 5 258
Също с Ласик съм аз 2021ва на 18 март я направих. Много проблеми и сухота имах докато не ми предписаха капките Рогодекс и от тогава съм наистина добре. Докато работех на комплютър обаче бях много зле, но си смених работата и се оправих.

# 65
  • Мнения: 417
Може ли да споделите конкретно къде сте извършили лазерна корекция?
Предварително благодаря ☺️

# 66
  • Мнения: 1 322
Ако нищо не застрашава зрението ви - НЕ си правете където и да е, при който и да е специалист Sad
Преди шест години си правех лазарна корекция в Луксор- Пловдив.
Месеци, даже  година след това ходене по мъките защото очите ми така и не се адаптираха: има диапазон в който виждам пред очите ми, после  не виждам и от метър нататък виждам Sad т.е. ежедневните неща , като най-малкото да си изрежеш ноктите - не виждам. Така си живея Sad
Обиколих и други клиники - без резултат.
Аз бях с късогледство -7, но развивах катаракта, нямаше как, поставиха мултифукални лещи.
И ето, че след тези години при мен се завръща пердето - лещата се пълнела с "нещо" си, и пак всичко ми е в мъгла.
Разчетох се в доста теми, форуми - явлението е доста често срещано, но излекуване - няма, или поне аз не съм открила още такова.
"Стреляха" с лазер, за да разбият пердето - пак в Луксора - еми нищо, мъчителна процедура, даже бяха две и аз пак не виждам Sad
Определено ще търся специалисти извън страната.

Направете си консултация с доц. д-р Кючуков, единствения доктор, който адекватно оцени с стоянието ми след ходене къде ли не, оперира мой близък, след като изцяло беше насочен за лечение извън България. Има своя малка клиника, където и оперира и е шеф на ИСУЛ очното отделение.  Няма да съжалявате!

# 67
  • Мнения: 12
Здравейте, направих лазерна корекция Ласик края на септември. Диоптъра беше висок. Според лекаря - минала е перфектно. Всички предварителни прегледи бяха перфектни. След операцията, вече 2м, размазано зрение, двойни образи(появиха се след 10-ти ден), редовете- виждам ги като наслагани, астигматизъм( преди корекцията нямах изобщо), вечер светлини и фарове - като фойерверки, на светлина - образа става неясен и с прозрачен контур. …на текущите прегледи - идеално възстановяване според доктора, трябвало време. (?!?). Капя капки обилно, нямам зачервявания, сухотата е умерена. Когато капя капки, зрението се избистря и фокусира за 10-15 мин и после пак  размазване. Казват, че това отшумявало на 3-4 месец, дай боже, че иначе е трудно да се работи с такова зрение. Мои познати си направиха и са с перфектно виждане, което ме подтикна да направя и аз тази корекция. Ако някой е имал подобни симптоми, моля да сподели дали са отшумели и кога, и как се е справил с тях?
Извинете, а къде правихте корекцията и при кой доктор?

Лазерната корекция беше направена края на септ. 2023г. лично от Д-р Хубанов, клиника Св.Николай Чудотворец, гр.Варна. Принципно всичко мина ок, поне по протокол. Но сега, 2м и нещо по-късно, де фокуса и тези симптоми не са отшумели, което взе малко да ме притеснява. Изключително неприятно и трудно е работа на компа и четене.

# 68
  • Мнения: 5 258
Аз си направих корекцията в очна клиника Луксор гр. Пловдив. Процедурата се казва Фемто Ласик и ми я прави др. Томов, ако правилно си спомням името.

# 69
  • Мнения: 12
По-назад съм писала - и трите ми дъщери са с лазерна корекция на високи диоптри, но с ReLeX SMILE. От описаните от Вас неудобства само голямата ми дъщеря имаше  за кратко време оплакване за виждането на фарове вечер като заря (около две седмици).  Другите две и това нямаха. От корекцията на едната скоро ще стане една година, на втората  7 месеца, на третата - 6.  Прекарват дълго време на компютъра покрай учене/работа, но нямат абсолютно никакви оплаквания. Съветът ми е да се консултирате и с  друг офталмолог, все пак са минали два месеца от корекцията.

Може ли на лично да споделите къде правиха  корекцията. Благодаря.

# 70
  • Мнения: 12
Аз си направих корекцията в очна клиника Луксор гр. Пловдив. Процедурата се казва Фемто Ласик и ми я прави др. Томов, ако правилно си спомням името.

Здравейте. Да, Фемто Ласик е процедурата. Какъв беше вашия проблем, че се наложи да ви изпишат капките Рогодекс? За сега капя само Фларекс и Офтан Тимолол, вече 2м и половина.

# 71
  • Мнения: 5 258
До ден днешен ги капя. Само те ми оправят сухотата в очите и белите петна, които ми се появяват. Сега ме притеснихте. Да не би да се изписват за сериозен проблем и да не се ползват ежедневно?

# 72
  • Мнения: 12
До ден днешен ги капя. Само те ми оправят сухотата в очите и белите петна, които ми се появяват. Сега ме притеснихте. Да не би да се изписват за сериозен проблем и да не се ползват ежедневно?

Не мога да отговоря на въпроса ви, при мен не е толкова изразена сухотата на очите. И преди корекцията нямах и никога не съм ползвала изкуствени сълзи, въпреки че близо 20г бях с лещи, виждах перфектно, въпреки високия диоптър. В момента виждам двойни редове, все едно сте се опитали да сложите един и същи печат няколко пъти на едно място. Образа се наслагва и размазва, на места избледнява и вероятно губи добър фокус. Не знам какво е, може да съм се сдобила и с астигматизъм, но понеже не съм нямала, не мога да направя сравнение.

# 73
  • София
  • Мнения: 18 091
Бях дълго време (от страх) против децата ми да се подлагат на лазерна операция. Бяха  с очила/лещи  в целия училищен етап, а голямата и в  двете  степени на висшето.  Но когато тя настоя и резултатите бяха отлични, аз  подкрепих/мотивирах и сестрите й. Като чета обаче колко оплаквания има след такива корекции,  се чудя  късмет ли е  било при тях, какво ли. И трите нямат НИКАКВИ оплаквания, а прекарват много време на компютър покрай работа и учене, четат, а едната и много активно шофира на тъмно, прибирайки се от работа.... Иска ми се  да вярвам, че просто прегледите им са били достатъчно обстойни, че преценката на лекаря дали са подходящи за типа корекция е била вярна и най-вече, че последният си е  свършил работата като хората.

Последна редакция: сб, 02 дек 2023, 15:29 от пенсионирана русалка

# 74
  • Мнения: 2 535
До ден днешен ги капя. Само те ми оправят сухотата в очите и белите петна, които ми се появяват. Сега ме притеснихте. Да не би да се изписват за сериозен проблем и да не се ползват ежедневно?

Това са изкуствени сълзи, няма проблем да се използват всекидневно.
Аз съм със синдром на сухо око и от 10 години капя нон-стоп подобни капки.
А сега след операцията, която си направих преди няколко месеца (но моята е имплантация на вътреочни лещи) положението е по-зле и още по-усилено капя капки. То следоперативно и офталмолозите изписват такива капки.

Общи условия

Активация на акаунт