Лазерна корекция на зрението - Препоръки

  • 25 539
  • 103
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 645
Подкрепям напълно мнението на Русалка. И наистина когато пишем нещо в темите с цел да помогнем, някои съфорумки се възмущават, сякаш клиниките са наша собственост и едва ли не се опитваме да им пробутаме някакво лечение.

Та..., тази въпросна клиника за мен е снобарска. За качеството, със сигурност е на високо ниво, спор няма. Но Същото качество може да се получи и в друга очна клиника на половин цена.
Освен това в последно време цените наистина са ударили тавана. Преди години може да не е било така

# 91
  • Мнения: 1
Много благодаря за споделените отзиви.
Колебая се от години за лазерна операция, но досега дори на преглед не съм ходила, за да видя дали поне съм подходяща. С -9 диоптера съм.
Ако сте носили преди това лещи, за прегледа дали сте подходящи за лазерна операция имахте ли изискване поне няколко дни преди това  да не сте носили лещи?
Към момента се колебая за СМАЙЛ в Ресбиомед или пък в Турция.

Дъщеря ми по Нова Година си  направи ReLEx SMILE  в Истанбул. Мега доволна, вчера  е била на преглед в Германия (немските здравни й го позволяват, макар че турският професор каза след 6 месеца). На едното око диоптрите са 0, на другото - 0,25. А беше с 6 и нещо на едното и с 4 и нещо на другото + астигматизъм. Бях много скептична , ама  сега събирам парите за лятото и за другите ми две девойки с подобни диоптри и астигматизъм. Simple Smile След 3 месеца ще отиде на още един преглед, понеже и турският, и немският доктор са й казали, че финално нещата се наместват след около половин година.

ReLEx SMILE e по-скоро eкзотика за  тук, предлага се само в Ресбиомед, но съвсем не е нова за Германия, Турция, Израел и още доста  места. Дъщеря ми си проучи и цялата манипулация, и болници, и конкретни лекари.  В Германия щеше да й излезе поне двойно, понеже немската каса не поема такъв разход, за България така и не получи мнения за единствения доктор, извършващ операцията в Ресбиомед, затова се спря на Турция, а и нейни бивши състуденти , турци, й помогнаха с намирането на  доста повече отзиви на турски, отколкото на английски. Един ходи и лично до клиниката даже, за да зададе доп. въпроси. Възстановяването беше мега бързо, носи тъмните очила само първата нощ,  след това си ходеше спокойно без тях и споделяше, че единствен дразнител са й светлини на фарове, които виждала като заря. Към момента го няма вече и това оплакване. Да, слагаше си капки, но споделяше, че в нито един момент не е изпитвала сухота или болка,  хем почти веднага се върна на работа, при това 100% пред компютър. И вчера докторът след обстойния преглед е потвърдил  чисто медицински усещането й , че всичко е напълно наред. Simple Smile

Само силно се надявам да не се оскъпят и там нещата осезаемо, че става дума за още две... Sad  И разбира се, да се окажат подходящи и те, понеже забравих да кажа, че 8-минутната операция сборно на двете очи беше предшествана от много обстоен преглед с разни апаратури, за част от които дъщеря ми (носеща  очила вече 15+ години и ходила десетки пъти на офталмолог) сподели, че не е виждала..
Здравейте, бихте ли ми писали и на мен на лично съобщение в коя клиника са се оперирали дъщерите Ви?
Благодаря!

# 92
  • Мнения: 1
Може ли да споделите клиниката в Турция тук във форума за да видят и другите простосмъртни , какви са тези конспирации.
Никакви конспирации няма. Веднъж писах адски детайлно от-до всичко  (клиника, име на лекар, цени,  хронология на действията, отзиви  след корекцията) и съжалих след нападките на потребител ( и Господ да слезел от небето, нямало да го убеди в тия написани алабалистики), помолих съответно модератор да изтрие. Бях на прага втори път да напиша името на клиниката и доктора тук, че и друг да има полза, АКО реши да проучва,  ама на лични след упоменаването на клиниката получих разяснения как дамата много добре знаела коя е клиниката,  колко по-скъпа  от тук била, съответно не по джоба на всеки и подобни. Ние сме с 3 деца, със сигурност парите бяха един от много сериозните доводи при избора (след отзивите за качеството на услугата, разбира се). Сега си направих труда да погледна как се движат цените тук  в различни клиники за другите лазери. Попаднах на различни , при това не за коментираната от мен корекция Relex SMILE.  Та не виждам  чисто математически как  с  всичко включено (трансфер, 2 дни хотел, храна, осигуряването на преводач, два прегледа преди и след интервенцията,  самата корекция ) за две очи парите в Турция са много повече. Още към кара на миналата година бяха ПО-МАЛКО от тези сборно в Ресбиомед за същата корекция.  Та надявам се разбирате, че никакви конспирации няма, а оправдано нежелание  да  обяснявам пак в анонимен форум  причините за даден избор, да го оправдавам,  че и да правя ценови съпоставки.

Здравейте, бихте ли ми изпратили името на клиниката? От доста време се интересувам от лазерна корекция и Турция ми се струва по-добрият вариант, а това да си получил и добра препоръка е още по-добре.

# 93
  • Мнения: 196
В Турция има и клиники с име, на много сносни цени. Мой близък се оперира скоро. При това докторите са тясно -специализирани. Доктор, който оперира  катаракта, прави само това. Друг доктор, който присаждане ретина, пак прави само това и т.н.
Имам координати и на преводачи, които организират всичко.
Не непременно, и трите ми дъщери, и майка ми се оперираха в Турция при един и същи  професор, еднакво успешно според проблема им. Wink При девойките, както писах назад, ставаше дума за лазерна корекция ReLEx SMILE, а при майка ми за перде и макулна дегенерация. Нейните  операции професорът направи в два последователни дни.

И поне  в техния случай  нямаше нужда от предварителни координати на преводач. Свързаха се с клиниката, казаха кой лекар искат, кога, как, какво.. Комуникираха си с  международния им отдел на английски.  Оттам попитаха и преводач от какъв език ще им е нужен. Не че не го осигуриха, ама  самият доктор си знаеше  английски и преводачът реално не беше нужен.
Може ли коотронати на клиниката и името на Професора?

# 94
  • Варна
  • Мнения: 1 949
Здравейте!

Записвам се  в темата с въпрос.
Интересува ме лазерна корекция на зрението във Варна.
Препоръки къде да отида , в коя болница ,лекар? Колко струваше операцията ?
На 47 години съм и  от 2 години  не виждам отблизо и като цяло мътно виждане ...Disappointed,което много ме мъчи и ми пречи да работя.

Благодаря ви.

# 95
  • Мнения: 12
Здравейте, аз правих Ласик във Варна, Клиника Св.Николай Чудотворец при Д-р Хубанов. Имах познати, които си направиха там и виждат без забележки. Обмислях и Тирция, но реших, че и в БГ има мн добри доктори. Аз правих на висок диоптър -9 и все още виждам замазано, раздвоени редове и не много ясно, особено вечер(а виждах без забележки с лещи преди това). Беше ми казано, че до месец ще виждам ясно. Уви, информацията беше подвеждаща. Затова питайте и задавайте конкретни въпроси. А после като попитах защо са ме подвели, само се усмихна и каза ами при вас ще е нужно повечко време… без друга конкретика. Потърсих второ мнение в София в друга клиника. Там докторката направо започна с това: нали ви обясниха, че възстановяването трае поне 6 месеца? Та, внимавайте какво ви се говори и не се колебайте да питате за всичко, което ви интересува.

Здравейте!

Записвам се  в темата с въпрос.
Интересува ме лазерна корекция на зрението във Варна.
Препоръки къде да отида , в коя болница ,лекар? Колко струваше операцията ?
На 47 години съм и  от 2 години  не виждам отблизо и като цяло мътно виждане ...Disappointed,което много ме мъчи и ми пречи да работя.

Благодаря ви.

# 96
  • Мнения: 682
Аз съм с операция на двете очи по LASIK метода, когато беше все още съвсем нов и върха на сладоледа. Уточнявам, че бях под 30-годишна и винаги бързо съм се възстановявала от хирургични и други медицински интервенции.

При мен възстановяването мина по следния начин: сухота в очите усещах около 3 седмици, което налагаше слагането на по капка изкуствена сълза на всеки час, през който бях будна. Спях с капачетата, понеже имах притеснения, че ще посегна да се почеша от сърбежа.

Болка, не силна, но дразнеща, имах за около 4 часа след приключване на действието на упойката от операцията. Може би от това дразнене почувствах тежка умора и заспах, като след събуждането се чувствах чудесно.

На сутринта след операцията преминах контролен преглед, показаха ми как да поддържам хигиена на очите и ме пратиха да си ходя. (Между другото и след операцията, човек си става веднага на крака и на собствен ход си заминава.) 2-3 дни излизах със слънчеви очила на кратки разходки, защото всичко ми беше прекалено ярко и в наситени цветове - не можех да си задържа вниманието. Започнаха най-скучните 7 дена в живота ми: без книги, без телефон, без телевизия (за да не се товарят очните мускули) и без активни дейности и вдигане на каквото и да било, по-тежко от 2 кг - за да зарасне всичко бързо и успешно.

На втората седмица започнах да си влизам в нормален житейски ритъм, защото вече бях умряла от скука. В началото на третата седмица се върнах на работа и си заживях все едно нищо не се е случвало и така до ден днешен. Спазих единствено забраната за спорт и фитнес за 6 месеца.

Около година по-късно, една моя колежка също се оперира. Тя обаче не беше доволна - сподели, че вижда замазано. В някои дни зрението се прояснявало, в други се замъглявало. Отдавна не работим заедно и нямам представа дали тези оплаквания са отшумели. Инцидентно чувам и от други хора оплаквания. Не знам дали се дължат на някаква обективна причина или просто на всеки организма реагира различно.

# 97
  • Мнения: 1
Може ли координати и на мен на лично съобщение. Благодаря.
Здравейте аз също се интересувам ще ви бъда благодарна ако споделите и с мен 😊
В Турция има и клиники с име, на много сносни цени. Мой близък се оперира скоро.  При това докторите са тясно -специализирани. Доктор, който оперира  катаракта, прави само това. Друг доктор, който присаждане ретина, пак прави само това и т.н.
Имам координати и на преводачи, които организират всичко.

# 98
  • Мнения: 56
Не непременно, и трите ми дъщери, и майка ми се оперираха в Турция при един и същи  професор, еднакво успешно според проблема им. Wink При девойките, както писах назад, ставаше дума за лазерна корекция ReLEx SMILE, а при майка ми за перде и макулна дегенерация. Нейните  операции професорът направи в два последователни дни.

Здравейте,
Може ли на лични координатите на клиниката и името на професора?
Ако може и ориентировъчна цена

Благодаря предварително

# 99
  • Мнения: 1 428
Здравейте! Началото на седмицата бях на лекар в Бурса, Турция. Далекогледа съм, като лявото око има и астигматизъм. Доктора провери за налягане в окото, дали виждам с моите си диоптри и каза, че според него не е препоръчително, тъй като астигматизма ми не е дори 20% (минимума за лазер), а 4%. Предписа ми, евентуално ако искам, да ползвам контактни лещи. Въпроса ми е, на някой да е казвано нещо такова, говоря за процентите?

# 100
  • Мнения: 285
Здравейте,

И аз имам час във Вижън другата седмица при доктор Дарджикова. Някой има ли мнение за нея? Аз съм с -6 на едното около и с 0 на другото. Вероятно ще оперирам само едното в такъв случай. Малко се притеснявам и дано да нямам проблеми. Имате ли идея дали 1 месец след операцията може да се лети със самолет?

# 101
  • София
  • Мнения: 18 043
И трите ми дъщери след операцията летяха със самолет не месец след това, а след броени дни..

# 102
  • София
  • Мнения: 3 160
На мен ми казаха само за шофиране да е след 2-3 дни, за спорт около 2 седмици, и СПА - басейни, сауни и тн месец или два беше.
Много хора се прибират със самолет след корекция, според мен щеше да се чуе ако е проблем.

# 103
  • Мнения: 1
И трите ми дъщери след операцията летяха със самолет не месец след това, а след броени дни..

Здравейте, може ли на лично да ми изпратите информация за въпросната клиника в Турция.
Например име на клиника, доктор и грубо ориентировъчна сума.
Благодаря Ви предварително!

Общи условия

Активация на акаунт