Лазерна корекция на зрението - Препоръки

  • 25 530
  • 103
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 675
Ходила съм месец и не всяка седмица, че и по 2-3 пъти и се изръчках отвсякъде, без да знам защо.
Затова казах, че не е важно кой е оператора, а кой върши всичко до интервенцията.

Нищо не разбрах. За какво изръчкване става въпрос?

# 31
  • София
  • Мнения: 35 104
Всички възможни изследвания и обследвания. Някои и по два пъти.

# 32
  • Мнения: 675
Говорим за различни неща, май. Ти казваш, че операцията ти е успешна и си си направила много тестове. Аз казвам, че по принцип трябва да се направят много тестове преди операция. Или тестовете са показали, че операцията не е подходяща за теб, а се е оказало обратното?

Скрит текст:
Пускам един линк, на който му се чете. За повече инфо за отделните неща - чичо Гугъл Simple Smile

https://www.centreforsight.net/blog/know-need-pass-following-tes … ndergoing%20LASIK.

# 33
  • софия
  • Мнения: 2 913
Тази пролет във Вижън правих изследвания преди лазерна корекция на зрението като етап предшестващ операцията, оказа се, че не могат да ми направят корекцията поради тънка роговица. Лекарката беше категорична, голямо разочарование беше за мен.

# 34
  • Мнения: 49
РУСКА РУЛЕТКА! Предполагам знаете какво е това. На това се подлага всеки решил да си направи лазерна корекция. Професорката която ми спасява зрението след интраласик вече 9 години ми каза,, Ако окото ти е диамант ще ти гарантирам до микрон какво ще се получи. Но това е жива тъкан и никой неможе да ти гарантира как ще реагира на оперативната намеса" имам много писано за преживяванията си от 2013г.  до сега, който го интересува какви може да са последиците от една такава операция да се разрови и да ми прочете постовете. Ще допълня само че ходенето ми по мъките продължава. Най дългият ми светъл период е бил около година. А последващите операции спрях да ги броя след шестата. РЕШЕНИЕТО СИ Е ВАШЕ, ЖИВОТЪТ СИ Е ВАШ. МОЛЯ ВИ САМО ДА СЕ ИНФОРМИРАТЕ ЗА НЕГАТИВНИТЕ СТРАНИ И ВЪЗМОЖНИТЕ УСЛОЖНЕНИЯ.

# 35
  • Мнения: 196
РУСКА РУЛЕТКА! А Предполагам знаете какво е това. На това се подлага всеки решил да си направи лазерна корекция. Професорката която ми спасява зрението след интраласик вече 9 години ми каза,, Ако окото ти е диамант ще ти гарантирам до микрон какво ще се получи. Но това е жива тъкан и никой неможе да ти гарантира как ще реагира на оперативната намеса" имам много писано за преживяванията си от 2013г.  до сега, който го интересува какви може да са последиците от една такава операция да се разрови и да ми прочете постовете. Ще допълня само че ходенето ми по мъките продължава. Най дългият ми светъл период е бил около година. А последващите операции спрях да ги броя след шестата. РЕШЕНИЕТО СИ Е ВАШЕ, ЖИВОТЪТ СИ Е ВАШ. МОЛЯ ВИ САМО ДА СЕ ИНФОРМИРАТЕ ЗА НЕГАТИВНИТЕ СТРАНИ И ВЪЗМОЖНИТЕ УСЛОЖНЕНИЯ.
А коя е професрката, която Ви спасява?

# 36
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 055
РУСКА РУЛЕТКА! Предполагам знаете какво е това. На това се подлага всеки решил да си направи лазерна корекция. Професорката която ми спасява зрението след интраласик вече 9 години ми каза,, Ако окото ти е диамант ще ти гарантирам до микрон какво ще се получи. Но това е жива тъкан и никой неможе да ти гарантира как ще реагира на оперативната намеса" имам много писано за преживяванията си от 2013г.  до сега, който го интересува какви може да са последиците от една такава операция да се разрови и да ми прочете постовете. Ще допълня само че ходенето ми по мъките продължава. Най дългият ми светъл период е бил около година. А последващите операции спрях да ги броя след шестата. РЕШЕНИЕТО СИ Е ВАШЕ, ЖИВОТЪТ СИ Е ВАШ. МОЛЯ ВИ САМО ДА СЕ ИНФОРМИРАТЕ ЗА НЕГАТИВНИТЕ СТРАНИ И ВЪЗМОЖНИТЕ УСЛОЖНЕНИЯ.
АБСОЛЮТНО ВЯРНО!Да знаете или да сте чували някой доктор да си е правил лазерна корекция?!Дълбоко се съмнявам.Носят си очила или пък може би контактни лещи.Второто също ме съмнява.И аз преди исках да си правя такава корекция.Добре че разума надделя.

Последна редакция: нд, 02 окт 2022, 11:13 от alex_bg

# 37
  • Мнения: 1
Здравейте, бих искала мнение за клиника Вижън и Ресбиомед.Имам късогледство и обратен астигматизъм който е много висок. Преди година ходих в клиника Вижън прегледаме Др. Згурев. Много съм доволна, той каза че съм подходяща за лазерна процедура. Сега вече нещата се влошават започнах да не виждам ясно и на близо и далеч. Децата ги водя в Ресбиомед. И затова се колебая къде да направя операцията. Ще бъда благодарна  за препоръки

# 38
  • Мнения: X
Здравейте, пиша в темата, за да дам ъпдейт. Оперирах се в Зора при д-р Методиева с femto lasik. Преглед, процедура и капки за очи общо около 3500 лв.

Мина седмица от операцията и съм добре. Виждам идеално, направооо пу пу!

# 39
  • Мнения: 417
Благодаря за отзива ☺️

# 40
  • Мнения: X
Здравейте, бих искала мнение за клиника Вижън и Ресбиомед.Имам късогледство и обратен астигматизъм който е много висок. Преди година ходих в клиника Вижън прегледаме Др. Згурев. Много съм доволна, той каза че съм подходяща за лазерна процедура. Сега вече нещата се влошават започнах да не виждам ясно и на близо и далеч. Децата ги водя в Ресбиомед. И затова се колебая къде да направя операцията. Ще бъда благодарна  за препоръки

Сега виждам това мнение и отговарям. Приятел се оперира в ресбиомед с новия лазер smile. Нов метод, но не съм сигурна, че е подходящ за хора с астигматизъм. Операцията е около 7 000. Прави се много малък разрез и възстановителния период е кратък. Той е доволен.

Моите лични впечатления от Вижън не са добри, усеща се много клиентското отношение. Накрая въпросите си задаваш не към лекаря, а към една госпожа, която е повече сейлс.
Също така ме бяха насочили за prk, което е излишно в моя случай, защото бях с нисък диоптер.

В Зора ме спечелиха с отношение и с препоръка за д-р Методиева от моя близка. Методиева много трудно одобрява за лазерна корекция, има ли минимална причина, отказва.

# 41
  • София
  • Мнения: 12 231
Много благодаря за споделените отзиви.
Колебая се от години за лазерна операция, но досега дори на преглед не съм ходила, за да видя дали поне съм подходяща. С -9 диоптера съм.
Ако сте носили преди това лещи, за прегледа дали сте подходящи за лазерна операция имахте ли изискване поне няколко дни преди това  да не сте носили лещи?
Към момента се колебая за СМАЙЛ в Ресбиомед или пък в Турция.

Последна редакция: нд, 09 апр 2023, 17:54 от Aila

# 42
  • Мнения: X
Има изискване да не се носят две седмици меки лещи или 1 месец твърди преди прегледите. Аз не носех лещи, но четох.

-9 е доста, не знам дали въобще ще ви насочат към смайл. За висок диоптър препоръчват прк, но вече трябва да се говори с лекарите, разбира се.

За ресбиомед знам единствено за моя приятел, който ми сподели, че се е оперирал там. Доволен е, всичко е наред. Октомври се оперира, възстановен е вече. Но той май беше с около -4.

Относно Турция, аз лично не съм фен на тамошния конвейр. Моя приятелка ходи, успешна е операцията, но всичко се случва много бързо. Пристигаш, разширяват ти зениците, минаваш прегледите и ако те одобрят, на следващия ден е операцията. След това те пращат за България. Няма прегледи след това, нищо.

За мен това не е ок. Първо, че мен капките за разширяване ме държат по 2-3 дни и не мога да се оперирам на следващия ден. Второ, че тук те викат на няколко прегледа след операцията. Ходих на следващия ден, седмица по-късно (утре) съм пак на преглед и ще имам още прегледи. На шестия месец се прави пак обстоен преглед. Лекарката ми каза, че тогава се разширяват пак зениците, пускат се замервания и с тях ако някой ден се развие перде, може да се оперира. Иначе каза, че ще е невъзможно после да се изчисли. В турция такова нещо няма, оперират те и чао.

Имайте предвид, че човек не винаги е годен за лазерна корекция. Ако имате сухи очи, тънка роговица или друго, въобще няма да ви одобрят. Преди мен видях как отказаха на един мъж, не разбрах защо.

Според мен пробвайте първо с обстойния преглед за лазерна корекция и вижте дали ще ви одобрят. Ако да, вижте и за кой метод, защото диоптера и астигматизма са водещите.

# 43
  • Мнения: 417
Здравейте, пиша в темата, за да дам ъпдейт. Оперирах се в Зора при д-р Методиева с femto lasik. Преглед, процедура и капки за очи общо около 3500 лв.

Мина седмица от операцията и съм добре. Виждам идеално, направооо пу пу!
Може ли малко повече информация колко продължи корекцията, за колко време се възстановихте и имаше ли някакъв дискомфорт?

# 44
  • София
  • Мнения: 12 231
Sherilyn благодаря за коментара. Утре съм решила да звънна в Ресбиомед и най-вероятно ще започна с преглед тук затова дали изобщо съм подходяща за лазер, а после ще решавам къде.
Преди месец минавах обстоен преглед в добра очна клиника, с леща на Голдман, авторефрактометрия, тонометрия, цветна снимка на очното дъно и тн.  и всичко беше в норма вкл роговици, очни дъна и др. като излючим високият диоптер разбира се.
Всъщност в сайта на Ресбиомед, като посоча диоптера, ми посочва като подходяща процедура именно смайл.

Общи условия

Активация на акаунт