Лазерна корекция на зрението - Препоръки

  • 25 509
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 35 101
Никога не бих се подложил на подобно нещо.
Всички доктори са с очила, правете си изводите сами!

Лежим на незнание и митове - толкоз.

Никой не е застрахован от "старческа слепота", дори и някои в 20-те си Wink

# 16
  • Мнения: 36
Насочила съм се към д-р Методиева там, но не съм се свързвала още с тях. Ако се оперирам ще е след лятото и не искам да ходя на преглед, после да е минало прекалено много време и да ходя отново.
Във Вижън ми казаха, че прегледът е валиден 3 м, ако не се оперираш в този период, трябва на ново всичко. Изключително много ми коства разширяването на зениците и по 3 дни не мога да се възстановя, затова ще отида на есен.

Аз след доста четене и проучване се колебая между Зора, д-р Даскалов в София и клиниката в Търговище.

# 17
  • Мнения: 5 247
На 18.03 се оперирах в Луксор Пловдив. Все още не ми се е оправило напълно зрението, но се надявам това да се случи скоро.

# 18
  • Мнения: 36
На 18.03 се оперирах в Луксор Пловдив. Все още не ми се е оправило напълно зрението, но се надявам това да се случи скоро.

С какъв диоптер бяхте и казват ли защо все още не се е оправило напълно?

# 19
  • Мнения: 5 247
-2 и +1,5 и на двете очи . Сериозен астегматизъм. Нищо не са ми казали, защото не е минал месец и не съм ходила на контролен преглед. Още съм с капки. Наистина се надявам да се оправя. Хубавото е, че не ме боли глава както преди.

# 20
  • Мнения: 13
Здравейте!Ще си правя лазерна корекция на очите. Бях вече на преглед.Имам астигматизъм 3.25 и късогледство 1.5 и 1.0.Предлагат ми да направят всичко на 0.0 или астигматизъм на 0.0и  да оставят 0.75 на едното око. Така съм щяла да сложа очила за четене по- късно.Някой има ли опит с подобно нещо?

# 21
  • Мнения: 637
Ако нищо не застрашава зрението ви - НЕ си правете където и да е, при който и да е специалист Sad
Преди шест години си правех лазарна корекция в Луксор- Пловдив.
Месеци, даже  година след това ходене по мъките защото очите ми така и не се адаптираха: има диапазон в който виждам пред очите ми, после  не виждам и от метър нататък виждам Sad т.е. ежедневните неща , като най-малкото да си изрежеш ноктите - не виждам. Така си живея Sad
Обиколих и други клиники - без резултат.
Аз бях с късогледство -7, но развивах катаракта, нямаше как, поставиха мултифукални лещи.
И ето, че след тези години при мен се завръща пердето - лещата се пълнела с "нещо" си, и пак всичко ми е в мъгла.
Разчетох се в доста теми, форуми - явлението е доста често срещано, но излекуване - няма, или поне аз не съм открила още такова.
"Стреляха" с лазер, за да разбият пердето - пак в Луксора - еми нищо, мъчителна процедура, даже бяха две и аз пак не виждам Sad
Определено ще търся специалисти извън страната.

# 22
  • Мнения: 1
Изключително много ми коства разширяването на зениците и по 3 дни не мога да се възстановя...
 Извинявам се предварително ако звуча глупаво. Правила съм си изследване на очите с разтваряне на зеницата в Гърция. След около 2-3 часа се върнаха в почти нормално състояние. Беше ми малко трудно да шофирам, известно замъгляване, но нищо особено.
Понеже ми беше препоръчано да изчакам след 50те, защото тогава се "стабилизират" диоптрите, не съм си направила операцията до момента.  В момента проучвам темата.
Заведох 3-ма мои приятели да си направят лазерни корекции в Атина. Никога не са имали симптоми на следващия ден.
Звучи ми невероятно да съществуват проблеми дни след разширяване на зениците.

Въпросът ми е - има ли и други дами, които са имали същото преживяване. т.е. възвръщането на зеницата в нормално състояние да изисква дни?

Благодаря.

# 23
  • Мнения: X
Да, при мен са така. Голяма мъка е. По три дни ме държи, освен това имам странични ефекти от самите капки, които са описани в листовката.

Ако се налага разширяване, старая се да е петък. Така взимам отпуск, петък си страдам доволно на тъмно. Събота и неделя не пипвам монитор или телефон, лежа и гледам да не излизам, да не шофирам и да не правя нищо съществено. До понеделник се възстановявам.

# 24
  • Мнения: 2 474
Обикновено ми трябват поне 24 часа, за да ми се върнат зениците в нормално състояние. Т.е. един ден след това е кофти, вече на по-следващия нещата са ОК. Чак 3 дни никога не ми е било.
То има различни видове капки за разширяване, а и зависи дали се капят веднъж, 2, 3 или 4 пъти.
Може би трябва да попитате в Гърция точно какви капки Ви слагат и ако Ви се наложи тук - да ползвате същите.

# 25
  • София
  • Мнения: 35 101
Има бързо и бавно разширяване, минала съм поне 35 в моя живот.
Смущава ви кое, че не можете да си тръгнете с колата?
Ами, за нуждите на диагнозата или лечението е така. Ч

# 26
  • Мнения: 4 171
При разширяване на зениците един съвет, който при мен подейства - пийте много вода, направо се наливайте. Помага бързо да мине действието на атропина и зениците да се свият по-бързо.

# 27
  • Мнения: 682
С LASIK корекция на късогледство и астигматизъм съм. Операцията извърши доц. Митов във Варна преди 6 години. Неприятните усещания след приключване на действието на упойката бяха сърбеж, сълзене или нещо сходно като усещане...не мога да го определя точно - особено беше ( за около 12 часа) и сухота за около месец. Страхът от непознатото си беше страшен Wink но след това животът ми се промени към по-добро. Резултатът надхвърли очакванията ми с много. Изключително доволна съм.

Трябва обаче да кажа, че моя колежка се оперира година по-късно и беше разочарована. Сподели същите оплаквания като на някои от форумките - замъгляване на зрението, промени в диоптър и в общ смисъл неоправдани очаквания.

Успешно лечение на всички, които са решили да пристъпят към него!

# 28
  • Мнения: 675
Доколкото знам, има доста изследвания през които трябва да мине човек, за да стане ясно дали е ок за него да си прави лазерна корекция или не. Клиниките не споменават тази малка подробност и не ги правят, освен ако човек изрично не си ги поиска и плати, затова има доста хора със странични ефекти, които отшумяват след доста време или не отшумяват въобще.

# 29
  • София
  • Мнения: 35 101
Като минала преди доста години - категорично не е вярно това.
Ходила съм месец и не всяка седмица, че и по 2-3 пъти и се изръчках отвсякъде, без да знам защо.
Затова казах, че не е важно кой е оператора, а кой върши всичко до интервенцията.

Общи условия

Активация на акаунт