Хистеректомията, въпроси, отговори, коментари.Тема 7

  • 36 995
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 88
bubolina73, TRIKSI, tatatuni, Daisy83 и Cengiz Emin 636883 – изключително много ви благодаря за коментарите!

Още на следващия ден, след като писах тук, д-р Крумов ни прие извънредно, беше изключително подробен и на разбираем език ни обясни цялата тази теория от първа страница с възможните варианти за действие. След като се запозна със случая на мама я насочи първо да направи допълнителни изследвания, ЯМР и скенер. До тук всичко съвпада като обяснения и стъпки с написаното от вас, което малко ме успокоява, въпреки че все още цялото семейство сме със свити сърца от предстоящото...  Искрено се надявам всичко да се развие възможно най-благоприятно! Hands Pray
Тя засега още приема цялата ситуация и изобщо не иска да пътува по градове, че и на сто мнения да ходим, но все пак ще се опитам да запиша час и за др Амалиев, за да чуем второ мнение и да прецени на кой доктор да се довери за хистеректомията.
Ще ви дам телефона на кабинета на д-р Амалиев +359886507075. Като запазвате час задължително отбележете, че искате при Д-р Илия Амалиев, защото те са баща и син. Вие настоявайте за бащата, той се занимава с онкологични операции. За да ви дадат по-ранен час кажете, че става въпрос за онкологична диагноза и е спешно.
Успех, пишете на по-късен етап как се развиват нещата.

# 46
  • Мнения: 48
Здравейте, дами. Имам един въпрос към вас. След като майка ми е веднъж е минала ПЕТ скенер Октомври, кога има право отново на ПЕТ? Всичко е наред, но по пътя на логиката би трябвашо през определен период от време да минава. Питам Вас, защото както знаете не всички доктори обясняват какво се полага.

# 47
  • Мнения: 5 080
Няма определен период.Зависи от лекаря,някои дават през три месеца,някои изобщо не дават за нищо.

# 48
  • Мнения: 585
Здравейте. Да попитам личните лекари дали дават направления за ЯМР? И колко  струва  ако е платно?

# 49
  • Мнения: 1 589
Здравейте. Да попитам личните лекари дали дават направления за ЯМР? И колко  струва  ако е платно?

Дават,но се чака с месеци

# 50
  • Мнения: 5 080
Личните не дават,пращат те на специалист и той дава,ако ти е познат.На частно е около 300 лева на зона,1200 на цяло тяло.

# 51
  • Мнения: 585
Много ви благодаря! Сега по телефона ми казаха че направление трябва да даде специалист, а не личен лекар.

# 52
  • Мнения: 5 080
ЛЛ не дава за никакви образни-обикновен скенер,ЯМР,ПЕТ.Може да даде само за рентгенова снимка.Преди да си дадеш направлението на специалиста питай ще ти даде ли за ЯМР,защото ако му дадеш направлението и прецени,че нямаш нужда,ЛЛ не може да ти даде друго направление за такъв специалист в следващия един месец.

# 53
  • Мнения: 471
Здравейте. Да попитам личните лекари дали дават направления за ЯМР? И колко  струва  ако е платно?

Дават,но се чака с месеци
Не дава ЛЛ направление за Ямр?Лл дава направление за специалист и специалиста пуска молба до здравна каса и оттам ако одобряват че си за ямр тогава вече имаш право и направление за ямр и това е като време 2,3 седмици може и повече трябва да чакаш.ЛЛ няма никаква право за нищо освен да ти даде направление еди кой си специалист!Ако е платено една зона струва 280-300 лв без котраст

Последна редакция: ср, 23 мар 2022, 17:58 от Cengiz Emin 636883

# 54
  • Мнения: 34
Здравейте момичета! Имам карцином на яйчник и матка и пълна хистеректомия с оментум и 20 лимфни възли . Имам въпрос към тези, които имат сраствания и болки от срастванията след хистеректомия. Какви са болките ви - остри, постоянни, при сгъване на корема или как по-точно ги чувствате? Благодаря!

# 55
  • Мнения: 471
Здравейте момичета! Имам карцином на яйчник и матка и пълна хистеректомия с оментум и 20 лимфни възли . Имам въпрос към тези, които имат сраствания и болки от срастванията след хистеректомия. Какви са болките ви - остри, постоянни, при сгъване на корема или как по-точно ги чувствате? Благодаря!

Има група в фейсбук групата се казва Рак на шийката на матката.Може да си попитате там има много жени,които може да ви отговарят на вашия въпрос

# 56
  • Мнения: 585
Здравейте. Винаги ли искат ЯМР преди хистеректомия (с онко находка в хистологичен резултат от абразио)? Какво точно се гледа или с какво ще помогне то за бъдеща операция. Уточняват диагнозата, виждат се евентуални разсейки?  Дали не е във връзка с това какъв оперативен метод да се избере, лапароскопски или коремен?

Последна редакция: пн, 28 мар 2022, 16:40 от Муми

# 57
  • Мнения: 484
Здравейте, не знам дали въпроса ми е за тази тема, но не открих спецциално тема за лъчетерапия в Пловдив. Моля, ако някой има мнение и впечатление за лъчетерапия в Пловдив и по-точно за клиниката по лъчеление към УМБАЛ Св.Георги. Тъй като за база 2 на КОЦ Пловдив имам впечатление, че там много се чака , доста често се пропускат дни, защото им се разваля апарата и се двоумя сега кое да избера

# 58
  • Мнения: 664
Cengiz Emin 636883 здравей! Аз лично не мога да помогна с информация защото нямам такива болки,  но си мисля,  че не би трябвало да са постоянни а при определени движения примерно. Ако твоите са постоянни би било добре да се консултираш с лекар.

# 59
  • Мнения: 5 080
Лъчетерапията на ,,Васил Априлов", доктор Радев.

Общи условия

Активация на акаунт