Хистеректомията, въпроси, отговори, коментари.Тема 7

  • 36 980
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 856
На мен след отворена операция и допълнителни коремни оперативни намеси, коремния хирург ми каза колан задължително 40 дни, но ако искам да се грижа за бебето си , тогава на месец и 4 кг, да нося колана. Носих го до май месец - общо 4 месеца. След това вече нямах проблеми с малчо, вдигах си го, разнасях си го без притеснения.

# 736
  • Мнения: 71
Здравейте борбени ! Нахлувам във тази тема с много въпроси, а и може би объркана, такива може и да са постовете ми. Извинете за което! Накратко: След профил. преглед ПаП 3А,позитивна за HPV 16,последваща колпоскопия и биопсия- Ca in situ.Извършена конизация ,ако има значение в Майчин дом София. Резултат от хистологията не е това което се очакваше: "Дисплазия 3та степен на метапластичен сквамозен епител- HSIL; Карцином ин ситу с обхващане на жлезни ходове",
 След консулт с доцентката, която по мое мнение е добър професионалист, вариантите са два- ре-конизация или хистеректомия. Насочила съм се към второто, поради ред причини: миомни възелчета, някакъв полип на стената на матката,нкойто така и не остана време да проверя.
Ако някой има възможност да сподели -след хистологията ли ще се определи по-нататъшното лечение?
Ако всичко е наред това ли ще е, в смисъл няма лъче, химио и подобни.
За протокола на 44 години съм  с две ,вече пораснали деца ,нямам намерение да забременявам и раждам.
Благодаря Ви!
П.П - в понеделник съм  и при доцентката да обсъдим варианти

# 737
  • Мнения: 7 159
cveteto79 , и аз бих избрала второто в твоя случай.
Да, след хистологията ще се определи как да се продължи и дали се налага продължаване на лечението. Винаги може да се консултираш поне с още един лекар - исега, и след хистологията. Успех!

# 738
  • Мнения: 71
cveteto79 , и аз бих избрала второто в твоя случай.
Да, след хистологията ще се определи как да се продължи и дали се налага продължаване на лечението. Винаги може да се консултираш поне с още един лекар - исега, и след хистологията. Успех!
Разбира се,но още преди конизацията исках Хистеректомия,тогава проведох консулт с 3ма лекари,които спокойно и разбираемо ми обясниха защо се започва с конизация. Доверявам се напълно на доцентката, но винаги забравям да питам нещо или пък после се сещам и така.
 Успех девойки и да сме здрави!

# 739
  • Мнения: 7 159
cveteto79, за понеделник си напиши всички въпроси, които искаш да я питаш на един лист, така ще си сигурна, че няма да пропуснеш нещо.

# 740
  • Мнения: 664
Мацки, заповядайте в новата тема. 😊
 https://m.bg-mamma.com/?topic=1538896.msg46218611#msg46218611

Общи условия

Активация на акаунт