Много чин-чин и много Интернет в 227-ма НЕМСКА тема

  • 18 691
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Вържи се за балкона, къде ще Одиш по хората в това коронясало време... Smiley

Софт, неприятно, оздравявайте бързо. Тест?

# 736
  • Мнения: X
Ася да ins Visier nehmen става сякаш, но пак не ми звучи да тежи на място. Тоест по като майтапчиско ми звучи. Да те вземат на мушката ми звучи. Може би и друга дума има.
Днес голяма тема бурята, по тв, радио то едни дискусии се водят, че децата не били на у-ще.
Аз мисля да го извиня моето и утре.
Пуул тестовете в основните у-ща отпадат в НРВ от 28.02.

# 737
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
В НРВ утре няма да се ходи на училище и ДГ заради лошото време.

Днес ми отмениха няколко работи срещи за утре по тази причина. На мен ми стана странно, ама немци... кво да говорим.
Сигурно децата няма кой да гледа.
Бибит това за петък, че няма да има часове дали ще стане? Аз както не искам да пращам детето на у-ще много добре ще ми пасне.
При мен вече брули.
Опитвам се да се сетя за думата нарочен на немски и не мога. Някой да помогне моля.

Нарочвам за нещо - anschuldigen?

# 738
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Рейна, много зависи от контекста. На мен “да те вземат на мушка” не ми е майтапчийско 🤷♀

Sofort/immer verdächtigt също може да се употреби, но зависи от ситуацията, контекста и каква реакция искаш да предизвикаш от другата страна.
Понякога по-“дипломатични” изрази, водят по-бързо до желаната цел. Т.е предвиди ответната реакция. Някои немци се тригват лесно 🤪

Аз не съм чула за Хессен кога ще спират тестовете. Някой знае ли? Дени, колибри?

При нас ту грее слънце, ту вали. Днес няма да мога да разходя малката, ще подивее вкъщи 😒

Бързо подобрение на болните.
Загубата на вкус за мен ще е катастрофална последица.
За алкохола не ми пука толкова, ако продължава да хваща 😆, но за яденето 😡...

# 739
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Хайде на НОВАТА ТЕМА!

Друг път ще преразгледам съдържанието на първа страница, кое е излишно...Сега нямам време. Close Grinning

# 740
  • Мнения: 665
Момичета пак съм аз, тази дето се е решила да заминава в Германия.
Днес мъжа ми ме вкара в някакъв филм, за отношението на немците към българите.
Та казуса е следния, някакви негови клиенти, които преди 5,6м. заминали за Германия (и двамата владеят перфектно немски както и са с добри професии) са крайно разочаровани от отношението към тях (не знам с какви очаквания са отишли), за пример дали на съпруга ми че не им разрешили да се сдобият с абонамент към телефонен оператор поради факта че са българи, а пък на техен познат не му дали кредит от банка (след близо 8г. пребиваване и работа в Германия) защото бил българин.
Малко ми звучи абсурдно цялата ситуация впредвид че има страшно много мигранти работещи там. Не запомних точно за коя провинция става въпрос (някъде около границата с Франция), но наистина ли толкова зле третират българите и като цяло мигрантите там.
За справка баща ми е в Швандорф и до сега не ми е казал подобно нещо.

Общи условия

Активация на акаунт