Много чин-чин и много Интернет в 227-ма НЕМСКА тема

  • 18 713
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Немция
  • Мнения: 6 909
В НРВ утре няма да се ходи на училище и ДГ заради лошото време.
Точно това влизам да напиша.
Децата утре не са на училище и са щастливи, много щастливи. Grinning Предполагам, че и петъкът ще са вкъщи.
Нямаха междусрочна ваканция досега и им идва идеално.
Ще имат малко онлайн часове или писане в домашни условия, но усещането е като за неочаквана ваканция.

Ние сме доникъде с плановете за ваканциите. Ще ходим да видим близките задължително през лятото(а може би и през пролетта), това е сигурно.

# 676
  • Мнения: X
И ние сме без планове. През август би трябвало да си отидем във Варна за три  седмици, но е малко объркано тази година. Ходи ни се в Португалия за седмица да кажем, но не сме буквали нищо.

# 677
  • Мнения: 6 794
Дени чети ги новините като не си ги гледала и ако те интересуват . В нета ги има.
И при нас за втора година ще пропуснем карнавала. Но и на ски мисля  да не идем тази ваканция .  Сега чакам още една приятелка да се прибере и ако и тя каже че няма кой да сготви и да сервира вечерята ... догодина ще ходим. До преди 2г. всеки февруари се ходеше на ски, сега тъпо.
В Париж също няма да идем при тези новини ... и в бунгало не ми се вижда добра идея да се забутаме посред зима ... да видим къде .
В Португалия и на мен ми се ходи. Да видим кога. То като изостане човек с плановете за 2 г . подред и се струпват сума неща.

Последна редакция: чт, 17 фев 2022, 13:17 от bella-ciao

# 678
  • Мнения: X
Новините сигурно са факт, но Париж изглежда като да е прекрасен. Моите хора с кола ходиха и аз се притеснявах малко, защото като тръгваха четох новини за някакви конвои от протестиращи, полиция и т.н. Нищо такова нямало нито около, нито в Париж. Сертификати показвали само в Лувъра. По заведения и магазини никакви мерки.

# 679
  • Мнения: 6 794
И аз бих се тревожила на твое място и ще си го спестя за сега. Като се получат по-позитивни новини ще се запътя и натам. Сега имам няколко идеи, но нещо не мога да се ориентирам съвсем. Много бързо се изменят нещата.

# 680
  • Немция
  • Мнения: 6 909
В Португалия сме били в района на Албуфейра и пак бихме отишли някой ден. Много е живописно.

# 681
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ние си букнахме една седмица Португалия през май, след като от 2г отлагаме. Доколкото четох, там в момента вече са паднали голяма част от мерките и върви към падане на още, така че ще ни е тъкмо.

За България лятната отпуска я букваме по-късно, но сега ще направя едно прибиране през март за рд на баща ми. Simple Smile Малко спонтанно го реших, но когато човек е хоум офис, а отиване и връщане до София струва 20 евро, не го мислих особено. Simple Smile

За тази година съм си харесала и Дъблин, но по-скоро за дълъг уикенд, не повече.

# 682
  • Немция
  • Мнения: 6 909
За Португалия трябва да се вземе под внимание, че морето/океанът не са от особено топлите- за този, който е тръгнал да се топне във водата. Зависи и кога си там също.

# 683
  • Мнения: 1 331
Мъжът ми ми предложи седмица на Гран Канария само за мен в спа хотел до плажа. Ама гледам че там сега е 20 градуса и не е много за плаж, а аз спа процедури не обичам... А и на новата длъжност за 3 дни ми се струпа толкова работа, че през цялото време ще я мисля. Отделно тъпите корона мерки, а аз нямам бустер Thinking.

# 684
  • Берлин
  • Мнения: 4 523
Аз букнах всичко, което искам, до края на октомври. Останаха коледните празници и...здраве да има.
Някой скоро летял с Еър Франс да има? Интересува ме онлайн чекинг задължителен ли е или става на гише?

Последна редакция: ср, 16 фев 2022, 21:07 от PAPURCHE MEHURCHE

# 685
  • Мнения: X
Мъжът ми ми предложи седмица на Гран Канария само за мен в спа хотел до плажа. Ама гледам че там сега е 20 градуса и не е много за плаж, а аз спа процедури не обичам... А и на новата длъжност за 3 дни ми се струпа толкова работа, че през цялото време ще я мисля. Отделно тъпите корона мерки, а аз нямам бустер Thinking.

От 14;00-16:00ч. става и за плаж.
Бустера си е разумен довод 😉😇

# 686
  • Мнения: 9 152
bella-ciao, да всичко върнаха, доста месеци минаха обаче, може би дори една година по- късно.
То тогава имаше и доста други предплатени неща....

В Португалия е супер, но и аз потвърждавам/предупреждавам, че водата в океана е студена. Поне на мен не ми понася. Само на едно място ми хареса океанска вода... но е далече, много далече.
 
И аз се нареждам в редиците на харесващите френската ривиера. Вода- мечта, обслужване - също, не е ветрилник, както по разни острови, тип Ланзароте ( също студена океанска вода) и пр.; то по принцип по островите много духа. Любими места имам на Лазурния бряг, но за това лято ми се иска все пак да отида и до България.

Боли ме, че не съм била, откакто пандемията ни обрули. Понякога усещането е мъчително, чак нетърпимо, та искам да взема първия самолет и да съм там. Поне за ден. Но, признавам си, ако е за по-дълго, също не мога.  Joy
И искам обратно Flushed   Persevere

Изобщо не съм в час с танкове,  Париж,  с Украйна и с актуалните политически неща. Абсолютно съм на друга вълна.

# 687
  • Мнения: 2 275
Абсолютно съм убедена, че докато се е разгиравала драмата в Батаклан, е имало снимки от Париж, които са показвали съвсем други и много приятни неща. Едното не изключва другото....

Грешно формулирах въпроса: по какъв повод са били танковете в Париж?...
Заради така наречения "конвой на свободата". И наистина изкарват от време на време бронирани машини, а не танкове.
https://youtu.be/wkKoAAqKnfo
Само съботите са проблемни. Трябва повишено внимание, защото има манифестации и хич не е ясно кой, за какво и от къде ще започне и най-вече как ще завърши.

Последна редакция: ср, 16 фев 2022, 20:58 от tania6

# 688
  • Мнения: X
Аз бих изкарал спокойно от юни до септември във Варна без да ми омръзне. Уви, едва се урежда с три седмици отпуск през лятото в тази тъпа фирма.

В Португалия не искам да ходя заради  плаж.

# 689
  • Мнения: X
В НРВ утре няма да се ходи на училище и ДГ заради лошото време.

Днес ми отмениха няколко работи срещи за утре по тази причина. На мен ми стана странно, ама немци... кво да говорим.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт