Много чин-чин и много Интернет в 227-ма НЕМСКА тема

  • 18 718
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 6 799
Да. А аз гледах в репортажи танкове в Париж и акции  ... няма място за сравнение. Какво става в Европа?


Дъщеря ми снощи се върна от Париж. Да ти покажа ли снимки? Танк до танка. 😁

Е, добри обвинения отправяш към официалната преса и към истинността на репортажите им. Казваш да не им вярваме на официално публикуваните новини и видеота? 
Ася не знам, но точно преди да се намерят на земята си ходиха на двата си крака по централен Парижки булевард ...
Виж ако искаш. Не вярвам да са смъкнати от вестника пък и не вярвам другите новинари да нямат .

# 661
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Я малко по-приятна тема да подхвана. Simple Smile

Има някакъв ден покрай Фашинга, в който или в офиса шефовете носят Krapfen, или в кафето на фирмата започват да ги продават и изведнъж всички знаят, че тогава се яде Krapfen. LaughingТова кога се прави? Понеже аз ги харесвам (то има най-различни, де), но като не ходя в офиса и пазарувам някъде веднъж седмично, се опасявам, че ще пропусна момента и ще си минем без донъти. Laughing

Нещо ми се върти Фашингдийнстаг... Ама дали е така... 01.02. ли е тази година Фашингдийнстаг? Изобщо не се ориентирам с този празник.

Също приемам рецепти за такива големи понички, защото съм тествала с 2, но не бях доволна. Simple Smile

# 662
  • Мнения: X
Ох Бела, понякога колкото и да искам да те разбера какво пишеш не мога.
Bleu разкажи малко за лятна почивка във Франция. Къде ходите, какво препоръчваш? Не е ли студено за море?
Krapfen трябва да са  Berliner. Традиционно преди постите, не мисля, че има определен ден, през целия период на фашинга. Може би при вас във вторник защото е последен ден? На 1.02 е да, сега гледам на календара пише Fastnacht. При нас във всеки бекерай продават целогодишно. Даже и в Реве и Алди и Лидъл.
Катерица доколкото знам Япония не признава всички ваксини в Европа. Модерна май да.

# 663
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 746
Е то на 01.02 вече е минало.

# 664
  • Мнения: X
В сряда е Aschermittwoch, последен ден. Тук съм присъствала на изгаряне на една кукла насред улицата на този ден. Като върло празнуваща карнавал едно време в 6 поредни дни направо изпадах в депресия в сряда.

# 665
  • Germany
  • Мнения: 2 012
1 март сигурно,  че 1.02 мина отдавна 😉
И аз не разбрах за танковете в Париж и какво общо имат с Ковид. Може да са решили да го ликвидират генерално…

# 666
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
А, да, 01.03., обърках се аз.
Тук не намирам във всеки бекерай, само покрай Фашинга има по-готини, разни по големи, различни видове и т.н...

# 667
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 746
И аз не разбрах за танковете в Париж и какво общо имат с Ковид. Може да са решили да го ликвидират генерално…

Малко викаш да пострелят, да погазят, току виж го изтребили Simple Smile

# 668
  • Мнения: 6 799
Защо с Ковид? Стана дума за голям ивент в Щатите, май в Лос Анжелис

# 669
  • Мнения: X
chrissy, още миналата седмица като пазарувахме в събота имаше понички на пекарския щанд. Решила съм евентуално да пробвам тази рецепта: https://brotokoll.com/recipe-archiv/carnevalino-der-faschingskrapfen/. Само не знам как ще прежаля толкова масло за пържене, а то май не може с малко. Освен като Dampfnudeln да ги изпържа. Rolling Eyes
Bleu разкажи малко за лятна почивка във Франция. Къде ходите, какво препоръчваш? Не е ли студено за море?
Ходим долу на Лазурния бряг, избираме си някой къмпинг м/у Тулон и Сен Тропе. Гледам да има хубав плаж наблизо. Студено в никакъв случай не е. Там има 100% гаранция за хубаво време. Wink Ходим в края на август – началото на септември обикновено, но сме били и юни месец. Винаги е било топло и слънчево. Ходим и на океана, там вече времето е руска рулетка. Laughing

# 670
  • Мнения: 9 384
Тотално се обърках. Снощи новини не съм гледала. Нерде Париж, нерде Лос Анджелис bella-ciao. Kакви танкове и събития?
Розенмонтаг е 28 февруари, фашингсдийнстаг е 1 март. Мисля, че шествията на Розенмонтаг навсякъде ги отмениха. Ако има събития в зала, не съм се интересувала.

# 671
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 746
Дени, не си само ти Simple Smile

# 672
  • Germany
  • Мнения: 2 012
🤣 Много яко днес, това ще е от планетите на Катеричката
Знам, че говорите за другият вид понички (без дупка и с пълнежа вътре), но ето една малко по-здравословна рецепта https://youtu.be/6WRO_1Nu2bU

# 673
  • Мнения: X
В НРВ утре няма да се ходи на училище и ДГ заради лошото време.

# 674
  • Мнения: 6 486
Несвързани брътвежи отдавна скролвам без да чета, рахат ми е.

Ваканциите са букнати, без юнската. Не очаквам изненади, ще се разпуска навсякъде с неравномерни темпове.

Търся интересна локация за пфингстен, първородния тогава става на 18 и сме решили да го изненадаме с неочаквано пътуване. Исках да наемем къщичка до езерата на които ходим на водни ски, но всичко хубаво е букнато. Жалко, пасваше му идеално, щяхме и приятелите му да докараме за купона за ден-два. Много ме е яд. Ще продължавам да ровя.

Общи условия

Активация на акаунт