Много чин-чин и много Интернет в 227-ма НЕМСКА тема

  • 18 714
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
И в петък щяло да е лошо времето.
Аз обезопасих терасата, но не чувам нищо обезпокояващо още. Ще видим.

# 691
  • Мнения: X
Аз съм с отворена тераса. Приветствам го тва време. Мисля и уиски да разлея.

# 692
  • Мнения: 9 152
Точно гледах прогнозата за времето.
голямо предупреждение, с червено, с картинки, написано с големи букви " Ураган"

На мен вятър хич не ми понася.
Обаче, колежка,  изпитва направо оргазъм от вятър.  Разтваря си якето и разперва ръце в прегръдка на вятъра Grinning Такова не бях виждала. Без значение лято ли е, зима ли е.

# 693
  • Мнения: X
Обаче, колежка,  изпитва направо оргазъм от вятър.  Разтваря си якето и разперва ръце в прегръдка на вятъра Grinning Такова не бях виждала. Без значение лято ли е, зима ли е.

Да ни запознаеш!

# 694
  • Мнения: 1 335
Към Австрия ме тегли, към хубавите връхчета, малко на разходка. Цилертал ми е много любим.
Иначе, отпуските не са много планирани, ама горе долу има яснота!!

# 695
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 446
И ние получихме писмо, че в нашия крайс утре и в петък ще са на дистанцунтерихт. В съседния за сега щяло да има училище, но ако се притесняваш може да оставиш децата вкъщи, а те са по-нависоко и при силен вятър винаги има затворени бундесщрасета.

Лятото ще сме си във Варна цялата ваканция с децата, може само за 3-4дни да отидем на планина някъде, но офертите са със стряскащи цени.

Гледах два хотела във Велинград и два в Павел баня и за 4 нощувки за 4ма (двама възрастни и две деца) ни оферират цени от 1200-1300евро (а единия хотел ни предложиха апартамент за 2100евро) и това ми се струва безумно много. Сега разглеждам Чифлика (до Троян) и там цените са по-умерени, но нямат актуализация за лятото.

Последна редакция: ср, 16 фев 2022, 22:03 от colibri

# 696
  • Мнения: X
В НРВ утре няма да се ходи на училище и ДГ заради лошото време.

Днес ми отмениха няколко работи срещи за утре по тази причина. На мен ми стана странно, ама немци... кво да говорим.
Сигурно децата няма кой да гледа.
Бибит това за петък, че няма да има часове дали ще стане? Аз както не искам да пращам детето на у-ще много добре ще ми пасне.
При мен вече брули.
Опитвам се да се сетя за думата нарочен на немски и не мога. Някой да помогне моля.

# 697
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Absichtlich ли? Нещо да е направено нарочно е mit Absicht / absichtlich.

Или имаш предвид някой да са го нарочили за нещо (примерно да е все виновен)?

# 698
  • Мнения: 6 796
Катерица добре че са ви върнали все пак парите. И на нас ни връщаха във ваучери , корто е по кофти. Ти взе ли от топките чай? аз гледам сега в нета има различни и пише 3x aufgießbar , а аз до сега само веднъж съм ги слагала, но в голяма кана 1,2.
tania6 само за Париж пише. За други места не.

Последна редакция: ср, 16 фев 2022, 22:19 от bella-ciao

# 699
  • Мнения: X
Absichtlich ли? Нещо да е направено нарочно е mit Absicht / absichtlich.

Или имаш предвид някой да са го нарочили за нещо (примерно да е все виновен)?
Да, имам предвид някой да е нарочен.

# 700
  • Мнения: 1 335
Гледах два хотела във Велинград и два в Павел баня и за 4 нощувки за 4ма (двама възрастни и две деца) ни оферират цени от 1200-1300евро (а единия хотел ни предложиха апартамент за 2100евро) и това ми се струва безумно много. Сега разглеждам Чифлика (до Троян) и там цените са по-умерени, но нямат актуализация за лятото.

Доста лоши отзиви се чуха за повечето хотели във Велинград и околността. Примерите бяха от една страна смешни, от друга трагикомични. Да, цените са безумни.
Тази година зимата в Пампорово цените бяха доста завишени, но там си е хубаво по принцип, така че беше окей.

Иначе за лятото все още размишлявам, по южното Черноморие миналата година доста ме загубиха като клиент.

# 701
  • Берлин
  • Мнения: 4 523
Аз трудно намирам къде да почивам в Бг. Едното море е все там, защото съчетавам почивката с нашите и брат ми. Та това ми компенсира всичко останало, което не бих си причинила (лоша инфраструктура, слабо обслужване, ден година храни, безхаберие, мръсно...). В последните години наемаме къща/вила или апартаменти на морето. Изкарваме си страхотно.
Има интересни и изгодни предложения и за морска, и за планинска почивка, срещат се и читави места, ама се иска яко ровене в нета.
...
Пср-ът ми е положителен. Днес дойде писмото на Мм - 10 дни карантина от деня, в който в системата на Гезундхейтсамт е постъпил положителен пср. Важи за всички в домакинството. При липса на симптоми повече от 48 часа и негативен антигенен или пср на 7-я ден може да се прекрати. Аз днес се похвалих на мама, че карам по-леко от грип, ама... вече 2-3 часа умирам от болки в кости, мускули и стави. Боли ме и кожата (еб@си симптома изкарах), все едно съм със слънчево изгаряне. Та съм надула парното и се метнах по парфюм и чаршаф. Добрата новина е, че ми се пуши-ще живея 😂

# 702
  • Немция
  • Мнения: 6 909
Нарочиха го, го тълкувам като обвинен в нещо, та значи нещо от рода на wurde beschuldigt може би.

Папурче, в ковид темите болезненост на кожата е познат симптом и е типичен за ковид. Дано е краткотрайно и да изчезне изцяло като оплакване. Hug
Много неприятно, че така го караш...

Катеричке, вятърът явно има пречистваща функция при твоята колежка - издухва всичко лошо от нея. Sweat Smile

Рейна, предполагам, че и петъкът ще им го дадат свободен. Чакат метеоролозите какво ще кажат. Wink

Последна редакция: ср, 16 фев 2022, 23:55 от Бибит

# 703
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Папурче   да оздравявате бързо! От солидарност с теб ще изпуша една цигара и от солидарност към Зиги ще силна ирландско, ама не бейлис, а  kilbeggan.

# 704
  • Мнения: X
Папурче, да минава бързо.
Аз сериозен тест не съм си правила, но продължава тази странна хрема и ме болят стави и мускули ужасно. Днес почнаха и ръцете да ме болят между лактите и китките, все едно съм вършила тежка работа, а то почти седмица само лежа.

Какви звуци се чуват навън от вятъра, ужас. А още не е дошла бурята.

Общи условия

Активация на акаунт