Много чин-чин и много Интернет в 227-ма НЕМСКА тема

  • 18 690
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 315
Аз овкусявам водата само с резени лимон, лайм или портокал. Добавям маточина и мента на листа. Няма нужда от други буламачи, исобено през лятото като се добави и лед, е превъзходно.

Последна редакция: ср, 02 фев 2022, 15:10 от Вечерница

# 46
  • Мнения: 6 703
aз съм пробвала мента на листа във водата, но не пуска толкова мног овкус като ако я запариш на чай.

# 47
  • Мнения: X
tan_nia, за мен всичко с произволно добавени витамини не е ОК. В такива продукти обикновено използват най-евтиния синтетичен вариант на фолиевата киселина, който може да е проблемен за хора с определени генетични мутации. Конкретно по време на бременност при жени с такива мутации (доста висок бил процентът сред населението) приемът на синтетичната форма можел да доведе реално до липса в организма и съответно до Mittelliniendefekt-и при бебето. Не е само Спина бифида, много са, даже скъсената юздичка е такъв дефект например. Това съвсем лаишки обяснено, не съм задълбавала по темата. Ето тук за фолиевата киселина: https://www.foodfibel.de/blog/folsaeure-folat/?fbclid=IwAR0IuNk7 … vxov4JN_YbRcIaooE.

# 48
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
aз съм пробвала мента на листа във водата, но не пуска толкова мног овкус като ако я запариш на чай.
Стриваш ли леко листата преди това? Пробвай другия път ако не си го правола досега.

Синьо, благодаря. Да ти кажа, малко се чувствам като дете, на което са му казали, че няма дядо Коледа, когато ме открехват по такива теми. Ей така преди вярвах, че доматите на баба на село са био щото не ги пръска...

# 49
  • Мнения: 11 315
Tan_nia, и аз така правя. Имам хаванче, в което стривам листата като за мохито.

# 50
  • Мнения: X
Бибит благодаря за темата!
Не само фолиевата ами и Citronensäure-то и всичко всъщност е боклук в тези waterdrops.Зиги сега напук ще си ги купи усещам.
Пия чиста вода, опитвала съм всякакви води от много магазини, но фаворит си ми е на Лидъл зелената вода. Много ми е вкусна и се опитвам да не мисля, че е в пластмаса. Заради нея пропих вода всъщност.

# 51
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
Веч, баш тъй.

Аз вода купувам Вител и Вио, те са ми най-приятни на вкус. Ще ми се да преминем на стъклени бутилки, но там трябва да обработвам тоя, дето после ще ги мъкне 🙈

Рейна, и аз усещам как нАучния инъерес на зиги се покачва😂

За питиетата аз съм голям противник на натуралните сокове, за тея, които са гледали деца и е имало Quetschis по тяхно време -  настръхвам, когато ги видя. Едно време като си купих първата кола и бях решила да си купувам хранителни неща като от рекламите, защото вече мога да мъкна тежки пазарски чанти. Та известно време пиех предимно натурален сок от портокал. Качих няколко кг благодарение на него и ми светна, че има нещо гнило. Благодарих и си се върнах на водицата.

# 52
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Личи си, че темата е за пиене!
Чак на 4та страница сколасах да се запиша 🤪

Аз вода зимата не мога да пия, само чай.
Лятото пия от чешмата и си правя студен чай.

# 53
  • Мнения: 6 703
не съм стривала . и маточина не съм . вител не понасям. сина ми пие вио, останалите каквото си изберем.
ПРедната седмица имаше някакъв особен хит с някакви концентрати на höhesc https://www.hohesc.de/super-shots , от училището идва . и им купих . ами така си останаха Sad

# 54
  • Мнения: X
Не само фолиевата ами и Citronensäure-то и всичко всъщност е боклук в тези waterdrops.Зиги сега напук ще си ги купи усещам.

Мнье. Аз съм се заредил с овкусените на hella, че бяха 750ml на 39 цента преди 2 седмици. Имам за месеци напред. Аз пия много вода и понякога, когато ми писне, посягам към тези с вкус, за да пия още. Нужна ми е, не мога без вода.

И аз усещах, че не са много качествени, щото никой не пие от познатите ми, а германците умират да се праят на много куул и да показват финансови възможности. За туй реших да ви питам, може някоя от вас да ги знае.

# 55
  • Мнения: 9 152
Добре, че сега не бременея.... като прочетох за фолиевата и ми стана лошо. Слава Богу, детето се роди здраво, въпреки, че чинно си пих таблетките, препоръчани от женската консултация.

# 56
  • Мнения: 5 352
Сигурно има сироп( подсладен със стевия или друга билка ) от арония или бъз. Полезен е. Или сушена арония- сутрин да се дъвчат няколко зърна.
За водата Девин. Мобилна кафемашина за кола, висок клас. Не работи с Девин вода. Не работи и с чешмяна. Но работи с минерална вода Бачково, например. Има индикатор който светва когато водата е ок. На Девин не свети. Слагаш Бачково- свети и машината тръгва. Толкова за качествената минерална вода.
Чудесна поредна тема. Пожелавам скорошно премахване на пропусквателния режим на база сертификати. Нека има ваксини, но за който желае. Нека света задиша по спокойно.

# 57
  • Мнения: X
Въобще, темата много се измести. Не питах КАК ДА ПОДСЛАДЯ ВОДА, а питах някой купувал ли е въпросните таблетки. Аз как се подслажда вода знам, ама ме мързи да я приготвя и чакам, за това и гледам да имам нещо "готово" под ръка, когато вече ми се догади от водата, да сменя литър "нормална" с подсладена. Ягодки, малинки, лимончета и ментички - знам. И в гугъл това първо излиза. Само дето не пия толкова често подсладена вода, че да се затормозявам с направата ѝ. Joy

ПС. Сироп от бял бъз има, много е добър.

Къде е Софт, да вдигне наздравица за слънчевия и топъл следобед?

# 58
  • Мнения: 9 152
На мен ми беше интересно да прочета различен опит и гледни точки за пиенето на вода и утоляващи жаждата водни напитки.
Във форум темата обикновено винаги се измества, особено ако дискусията се разгърне Grinning

При мен днес валя дъжд. Топло и меко за сезона. Simple Smile
Да мине и февруари/март и ще си изваждам роклите. Relieved

# 59
  • Мнения: 1 281
Ама няма ли купон още? еее, срамота Stuck Out Tongue Closed Eyes
Букнах билети за март, майка става на 70, не смятам да казвам на никой, дано се случи изненадата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт