Много чин-чин и много Интернет в 227-ма НЕМСКА тема

  • 18 689
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Никой на нищо не се подиграва, питам за странни неща, забелязани в супермаркетите и отбелязах че са и еко, и био, а не някой боклук натъпкан с химия  - поне такава им е рекламата. Аз ще си купя, ако някой потвърди че е хубаво, ей така, за шоуто, а и да опитам. (и за таблетките за овкусяване на водата, и за тези препарати за почистване под формата на хапове).

# 16
  • Germany
  • Мнения: 7 944
Запис и от мен.
За 1ви път чувам за тези таблетки за овкусяване на водата, но няма и да си купя. Обичаме чиста вода, като понякога си купуваме Девин от българският магазин, защото според децата е сладка Simple Smile
Синьо, аз също напоследък употребявам био/еко с леко подигравателен елемент, защото напоследък стана модерно, а много често не си заслужава високата цена.

# 17
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
Пила съм вода с waterdrop. За мен вкусът е като да си си сипал вода в чаша, в която преди това е имало сок 🤪 Не съм фен, пия водата в чистста й форма, неовкусена и небоядисана. Смисъл има за хора, които трудно пият вода, защото "не им е вкусна", може би зацтях става пи-атрактивно питие така.

# 18
  • Мнения: 6 449
Предпочитаме храната ни да е био.
Таблетки за овкусяване на вода няма да купя, колкото и био да са. Чистата вода е с идеален вкус, особено планинската изворна.

# 19
  • Мнения: X
ZiggyZiggs, по-добре овкусявай с нещо естествено – лимон или други цитруси, ароматни билки, или си прави концентриран студен извлек и после разреждай. Зарежи ги тези таблетки, сигурно са бъкани с боклуци, не се трови.

Аз съм био/еко от много години, още от студентските. От 15+ години купуваме 99,9 % само био храна и то главно директно от локални производители. За мен абсолютно си заслужава. И честно не разбирам подигравките. И приятели са ми се подигравали, но като се обебиха и обърнаха палачинката. Grinning Ще съм много щастлива ако нормата стане био. Никому не е нужно такова свръхпроизводство на храна и какво ли не. За съжаление съм песимист и не забелязвам никаква еко/био тенденция у младите.

# 20
  • Мнения: X
Каква еко/био тенденция у младите очакваш да има, като живеят от аусбилдунг заплатката, която е 1000еврака месечно и с тях плащат и сметки? Аз на 37 мога да си позволя пилешки гърди на 30евро килото - те не. Да живееш еко/био си е лайфстайл, който изисква финанси.

# 21
  • Germany
  • Мнения: 7 944
За мен вкуса е най важен. Испанските био краствици нямат нищо общо с българските такива - на вкус, цената е същата. Доматите от двора ни тук, нямаха нищо общо със същите домати гледани в БГ, където има много повече слънце. Да не говорим, че ако всичко стане еко/био няма да можем да се изхраним, защото тези производства изискават много повече време и ресурс. Затова ще си останат скъпи и не особено масови.

# 22
  • Мнения: X
Добро утро и от мен 🌞.Аз не съм проверявала според китайския хороскоп кое животинче съм, но 100% залагам, че съм глиган/свиня! 😂😆Няма нещо по-едричко нали?!? 😉

Мм е толкова био/еко, че се чудя как да му избия навика с газиранта вода. 90% е побългарен, ама някак си нарочно се запъва ..🥴Няма да коментирам отделено какво добавя вътре🤯

# 23
  • Мнения: X
Добро утро и от мен 🌞.Аз не съм проверявала според китайския хороскоп кое животинче съм, но 100% залагам, че съм глиган/свиня! 😂😆Няма нещо по-едричко нали?!? 😉

Е, как да няма по-едро? Тя свинята я има 100 кила, я не. Направо е пеленаче, бебешок. Joy

# 24
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Скапана от умора съм заспала на дивана снощи и изпуснах купона 🥂 чин-чин да е все при нас 🎉
Приятели искат да им направим бебешка фотосесия този месец. Мм обещал, има техниката и от години му е хоби, ама не обича да снима хора. Аз пък не обичам бебета и малки деца. Май Вечерница е професионалистът по темата. Та се чудя дали не е по-добре да платим и да я направи някой, който с това си вади хляба. Колко струва такова нещо? Аз съм по креатив и стайлинг, ама нямам никакво търпение за бебоци. Идеи да искаш, ама друг да ги реализира 😂
Благодаря за темата. Да ни е уютно, чин-чинно и безснежно, ако може (Зиги, ми хич не понасям сняг, ама айде, един ден може да се жертвам заради теб да ти е готино).

# 25
  • Мнения: X
Визирах малко по-дъртите млади. Такива като мен. Joy Аз пилешки гърди за 30 евро и сега не мога да си позволя. Wink За мен абсолютно не е само до финанси. Мога и с много ограничен бюджет да се изхранвам добре.

Сезонните немски краставици и домати са си много вкусни, също и всички останали местни плодове и зеленчуци. Хич не се оплаквам от липса на вкус.

# 26
  • Мнения: X
Вчера въртях педалите 50мин. 😂😂Обявих от сутринта протест! Чудя се кои ще готви днес?!?👾🤖👾

# 27
  • Мнения: X
Аз като цяло не разбирам кво ви пречи снега, като само аз съм от Кьолн (май). Нека при мен вали, при вас да пече слънце. Тази мантра ни е нужна. Софт ще търпи снега в Кьолн - заслужава си, щото пие, без да ни подкани. Joy

Айде ся, био на бюджет... и като не стига бюджета за пиленце, а ти се хапва? Няма кой да търпи това ограничение, само и само да е био.

Борти, лиферандо за туй съществуват. Напоследък качеството на ресторантите, които приемат да представляват, е много паднало, за сметка на това, след всеки скандал по телефона, ми дават ваучери за по 10,30€. Joy Някакъв даже си позволи да ми звъни (тоест да ми прави тел. тормоз, щото звъня 7-8 пъти в рамките на 10 минути) и да ме моли да махам негативната оценка за ресторанта му, щял да прати шофьора да ми върне парите. Като му казах, че не искам да я махам, защото такава е реалността, той ме напсува и затвори. Мислех да ходя да му чупя витрините, ама след като видях в гугъл мапс ква мизерна дупка е, реших че само ще му направя услуга.

# 28
  • Мнения: X
" ..и да ме моли да махам негативната оценка за ресторанта му.. "😍🤩
Интернет оценките са пръв приятел (по оръжие) на потребителите 😂На границата /летищата да раздават флаери 😂

Аз не обичам от "моите си ми "парички за храница да давам. 🤓😎🤓

# 29
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
Като естествен овкусител за вода много харесвам листа мента, лайм, лимон, ягоди, малини, краставица.
Био се опитвам да купувам, но от шир-потребата по супермаркетите. За специални био магазини нямам време, а и финанси актуално. Да не говорим пък кскъв био натурален бяс ме облива, когато съм сготвила, а лапето каже без да погледне дори, че манджата е "бляк" и иска брецел, мюсли или просто за по-лесно стафиди.
На мен ми се ще времето да е по-подходящо за разходки с бебе. Тук в щутгартско е мн ветровито и дъждовно последните дни и не съм излизала с количката от петък.

Общи условия

Активация на акаунт