Образователен Говорилник - тема 19 (предизборна, ДО, Будители, Хелоуин, Ковид и др.)

  • 19 975
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 206
Децата са си тръгнали от училище с всичкия багаж. НО чакаме заповед .... и може утре да си го върнат обратно. Това е пълен абсурд. Работното време на тези от МОН свърши, едва ли ще се разчевръстят сега  да пишат заповеди.  Толкоз не можа да поеме някой отговорност и да пуснат заповед- "Потвърждавам ДО от утре или от понеделник" , а направиха на маймуни хиляди учители и родители днес да им  следят страниците и  училищните дневници...

# 31
  • София
  • Мнения: 12 017
Айде, излезе заповедта https://www.mon.bg/bg/61

# 32
  • Мнения: 5 639
Това кога влиза в сила? И трябва ли допълнителна заповед и от кого за конкретните 750/100000 или там колкото е.

# 33
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
За пореден път се убеждавам, че не ставам за юрист. Какво значи:

"Нареждам до отмяна...на учениците от 1 до 12 клас при достигане на 14-дневна заболеваемост над 750 на 100 000..."

Къде е глаголът? Какво нарежда?

# 34
  • София
  • Мнения: 12 017
В 00:00 часа влиза в сила, когато влиза в сила и заповедта на здравния министър, въз основа на която е издадена тази. Не, не трябва допълнителна заповед. Конкретните общини се знаят по данни от РЗИ.

"Нареждам" е глаголът.

# 35
  • София
  • Мнения: 7 277
За пореден път се убеждавам, че не ставам за юрист. Какво значи:

"Нареждам до отмяна...на учениците от 1 до 12 клас при достигане на 14-дневна заболеваемост над 750 на 100 000..."

Къде е глаголът?
Ъ? Joy

# 36
  • Мнения: 5 639
Бас държа обаче, че и Фандъкова ще пусне нещо. Да не е капо.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 780
Бас държа обаче, че и Фандъкова ще пусне нещо. Да не е капо.

Хахахаха JoyJoyJoy

# 38
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Хм, малката сега ми съобщи, че май утре си е присъствено. Може да не е разбрала.

Последна редакция: ср, 20 окт 2021, 21:22 от gadamer

# 39
  • София
  • Мнения: 6 680
Малките ще са присъствено/няма да са присъствено. Тия от МОН си играят на тука има/тука няма. Моето е голямо, но забавно вече стана:
https://www.mon.bg/bg/news/4429

# 40
  • София
  • Мнения: 12 017
Нали дадох линк към заповедта? В нея ясно е написано от 1-ви до 12-ти клас. А и няма как да е иначе, защото заповедта на здравния министър се отнася за абсолютно всички класове - също недвусмислено. МОН са поискали от МЗ да отложат до края на тази седмица за началните класове, но от там не са се съгласили, така че няма какво да се коментира повече.
Гадамер, или тя не е разбрала, или директорът на училището.

Последна редакция: ср, 20 окт 2021, 17:56 от sanaka

# 41
  • Мнения: 912
Заповедта е изрична и няма какво да се прави....за всичко. В 17.00 ч. Идиоти

# 42
  • София
  • Мнения: 7 277
Малките ще са присъствено/няма да са присъствено. Тия от МОН си играят на тука има/тука няма. Моето е голямо, но забавно вече стана:
https://www.mon.bg/bg/news/4429


Това е просто новина - не я взимай насериозно. Все пак хората и портал имат да поддържат Joy

Важното е какво пише в заповедта.

Последна редакция: ср, 20 окт 2021, 18:03 от Аш

# 43
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Въпрос: ако заболеваемостта падне под 750 на 100 000, автоматично ли се връщат присъствено, или трбва нова заповед.
От утре вкъщи ще е лудница.
Големия сега ми звънна, че киснат в някакво магазинче до училище. Ми, като няма молове Grinning Не че не е грехота да са се сврели в магазинчето при това хубаво време.

# 44
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Бабите нахендриха внуците...
Зер от ваксината да не могат да раждат...

Ох много ми идва. Ще си сложа едно вино. Денят ми беше толкова тежък, та само тези глупаци ми липсваха.

Общи условия

Активация на акаунт