Образователен Говорилник - тема 19 (предизборна, ДО, Будители, Хелоуин, Ковид и др.)

  • 19 968
  • 756
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 12 015
Цялата неразбория днес и превръщането на хората в луди калинки стана, защото са ни неграмотни журналистите и не ползват правни услуги. Цял ден повтарят като папагали какво искала Фандъкова, какво искал образователният министър, какво искал Пешо от третия етаж, без да кажат ясно на хората, че какво искат въпросните лица няма никакво значение и че вида и обхвата на мерките се определят само от здравния министър. Че и един малоумен заместник здравен министър се изказа некомпетентно за капак.  В резултат на това, хората цял ден са в неведение ще има ли, аджеба, ДО от утре или няма да има, къде и за кого ще има, ако има. Аз лично не съм се чудила, защото знам как да чета административни актове /дори и не много ясни такива Joy  /, знам какво е сфера на компетентност и т.н. Затова тази сутрин изпратих малкия на училище не само с раницата, но и с два допълнителни плика, за да може да си събере цялата чаршия, както бях сигурна, че ще стане. Но страшен хаос и липса на координираност цари в изпълнителната власт в момента.

Лейка, аз вече си сипАх.

# 46
  • София
  • Мнения: 7 277
Аз отивам да си сипя и като цяло се бях настроила за ДО от утре. Бабите нахендриха внуците и сега те ще си ги и гледат, като толкоз им е акълът.

# 47
  • Мнения: 912
Санака, права си.... Но историята в БГ познава случаи на министри, които сутринта издават една заповед и ранните следобедни часове да я отменят. Както и я сряда вечерта рязко се публикува  изменение и допълнение на заповед от здравния министър, издадена един ден по-рано - във вторник (юли месец, мислА).... Така че аз лично днес бях много яко се метнала по върбите именно заради тази наклонност на нашата изпълнителна власт....

Последна редакция: ср, 20 окт 2021, 19:35 от Pulitash

# 48
  • София
  • Мнения: 745
Аз едно не разбирам - след като има разписани мерки, защо всички вкупом се държат така, сякаш ни нападат извънземни? Целият елемент на изненада и напрежение беше неуместен при положение, че от сутринта беше ясно, че в София случаите са над 750 и би трябвало да следва онлайн обучение за всички. То не бяха пресконференции, едни и същи въпроси на журналистите по 10 пъти, разнопосочни тълкувания на министри и зам. министри, алтернативни предложения на някакъв митичен софийски щаб и какво ли не още. Дори набиха здравния министър в мелето.

Детето ми се прибра от училище с целия си багаж и с думите "ама казаха, че утре може да се наложи да го занеса обратно"

# 49
  • Мнения: 5 898
А нашите утре ще имат контролно.
Няма да кажа от кога съм си сипала.

Всички в МОН са дебил, по-дебил, най-дебил, мила моя майно льо.

# 50
  • София
  • Мнения: 12 015
Дори набиха здравния министър в мелето.
JoyJoyJoy
Ох, бе! Laughing
Образователния набиха. Въпреки че здравният е за бой. Joy

Санака, права си.... Но историята в БГ познава случаи на министри, които сутринта издават една заповед и ранните следобедни часове да я отменят.
И това е вярно.

# 51
  • Мнения: 5 898
Хахахаха, абе и МОН-ския не е невинен. С кеф бих го цапнала. Иначе не съм за насилието.

И мисля трите дни по първи ноември да ги изкарам на Бяло море. Имам нужда от ваканция.

# 52
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Дори набиха здравния министър в мелето.
JoyJoyJoy
Ох, бе! Laughing
Образователния набиха. Въпреки че здравният е за бой. Joy

Санака, права си.... Но историята в БГ познава случаи на министри, които сутринта издават една заповед и ранните следобедни часове да я отменят.
И това е вярно.

Хахаха, определено здравният е за бой, него да го бяха сгащили някъде. Ама направо като са тръгнали, всички министри трябва да отнесат по някой тупаник.

# 53
  • София
  • Мнения: 12 015
Как беше онзи стар виц?

"- Ало, Топлофикация ли е?
- Не, Електрото.
- Е и на вас да ви е..м майката!"
Joy

Или другият:
Като го видиш, удари му два шамара. Он си знае защо.

# 54
  • София
  • Мнения: 9 558
А нашите утре ще имат контролно.
Няма да кажа от кога съм си сипала.

Всички в МОН са дебил, по-дебил, най-дебил, мила моя майно льо.

Айде и ти сега, по какво ще е това контролно още първия ден на ДО? Sunglasses
А нашите ще имат физическо в Южния парк и "задължително" трябва да закарам щерката, защото иначе ще  и пишат отсъствие  Joy

Разсмяхте ме. Защо са набили министъра?

# 55
  • София
  • Мнения: 12 015
Ами протестираха, бяха се напушили и той беше първият, който излезе от МС, та го отнесе.  Joy

# 56
  • София
  • Мнения: 17 283
И утре, и в петък имат контролни нашите. Ама кот такоа, баба ти цял живот контролни е правила.

# 57
  • София
  • Мнения: 745
Обърках министъра действително.

Последно споделям, че много страници съм рефрешвала през 5 минути, но за първи път - тази със заповедите на МОН Joy Във вайбър групата на нашия клас се коментира, че все пак утре до 4 клас ще са на училище. Ако го постигнат, вярно ще е венецът на днешния ден.

# 58
  • София
  • Мнения: 7 277
Мойте отиват на вилата. Га пък няма да ги водя на физическо в парка Laughing

Освен здравния и онзи с двете Р-та заслужава специално място в ада. Сакън да не се мине да изтърве някой гласоподавател - популистът му с популист (а още не съм си сипала).

# 59
  • София
  • Мнения: 12 015
Данделион, надяваш се Стойчо и Денков да се разработят по нощите и да си променят заповедите? Оптимист! Joy

Общи условия

Активация на акаунт