Образователен Говорилник - тема 19 (предизборна, ДО, Будители, Хелоуин, Ковид и др.)

  • 19 969
  • 756
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 015
Но пък днес масово има опашки пред ваксинационните центрове. Лейка, Wink

# 16
  • Мнения: 5 898
Но пък днес масово има опашки пред ваксинационните центрове. Лейка, Wink

То беше ясно, че у нас ще е наобратно на цяла Европа. И само такива рестриктивни мерки, като влизане в мол само със сертификат биха имали ефект за увеличаване на процента ваксинирани. Simple Smile В Европа първо достигнаха определен имунизационен статус и после въведоха зелен сертификат.

Детето е картотекирано като състезател от тениса и силно се надявам да не ги пипат тях. Чакаме още инфо. Май ще я картотекираме отново и като плувкиня, за да ходи поне веднъж да плува.

# 17
  • София
  • Мнения: 745
Отдавна трябваше да въведат зелен паспорт за моловете и щяхме да сме в челните места по брой ваксинирани.

Fancy, май всички спортуващи деца са картотекирани вече, така че очаквам и това да спрат скоро.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 558
Началото на лятото във Виена можеше да се влиза в МОЛ, ресторант, музей, зоо,... само със сертификат.  Пред моловете имаше малки павилиони където правиха бързи тестове. Измислено е, но у нас трябваше да се спасява летен сезон.
Надявам се да не клекнат пред протестиращите и да не отменят изискването за сертификати.

# 19
  • София
  • Мнения: 16 197
Няма да клекнат, трябва да си осигурят избиратели до “урните” на 14.11.

# 20
  • Мнения: 5 898
Във Франция ни завари въвеждането на сертификати още юли.
Имаха гратисен период за децата. В Италия щяхме да увиснем на връщане. Добре, че случайно влязох във форума и видях, че са въвели и при качване за София PCR за неваксинирани(детето).

# 21
  • София
  • Мнения: 5 255
Хоп и аз. Мерси за новата тема.
Няма още никаква заповед официална, а е 16:00 часа. Ние от училището още нямаме никаква указания. Абсурдна ситуация!
4ма мои познати, които се кълняха, че няма да екпериментира никой с тях, днес са отнесли 1ва игла. Само контрол да има и ще се вдигне доста % на ваксинирани.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 680
Най-вероятно ще приемат предложението на Фандъкова - до 4 кл. до петък на училище, за да имат време да се организират родителите, по-големите - от утре със сигурност са ДО.

# 23
  • София
  • Мнения: 17 283
Щерката (5кл) се прибра с всички учебници, казали са им да си ги вземат, защото вероятно ще са ДО от утре, но все пак чакаме заповед.

# 24
  • Мнения: 912
И моят си е приготвил всичко... но аз мисля, че не би било нормално да издадат заповедта вечерта в 8,00 ч. и от утре да са онлайн..... Това е просто изродско! Все си мисля, че утре ще отидат на училище и от петък ще са онлайн.... Баси говедата!

# 25
  • София
  • Мнения: 12 015
Най-вероятно ще приемат предложението на Фандъкова - до 4 кл. до петък на училище, за да имат време да се организират родителите,
Това няма как да стане без да се измени заповедта на здравния министър, която не предвижда различен режим за учениците до 4-ти клас. Нито Фандъкова, нито образователният министър имат правомощия да променят предвижданията в тази заповед. Те нямат компетентност нито да налагат, нито да изменят противоепидемични мерки. Та, ще ми е интересно като как ще стане това, което така упорито се разпространява в публичното пространство днес.

# 26
  • София
  • Мнения: 17 283
Организацията е катастрофална, от сутринта до сега по медиите излязоха три различни версии. В колата сутринта по радиото някой зам министър каза, че от понеделник ще ги пускат. В същия момент по БТВ бат Стойчо е обяснявал, че ще са всички онлайн от утре. После следобяд не знам откъде излезе 1-4 да са от понеделник, останалите от утре.
Ненормалници, пълни идиоти. Нали има разписана и влязла в сила заповед, какво има да му умуват?
Днес съм много ядосана, хора, направо главата ме зацепи от тия роящи се новини. Знам, че трябва да спра да чета и да си чакам имейла от училището, ама ми е като дрога, само цъкам, цъкам и чета какво става. Детокс ми трябва.

Редактирам - А, ето и Санака е писала едновременно с мен, какво има да се тълкува влязла в сила заповед. Маймунска държава.

# 27
  • Мнения: 5 639
А детските градини какво😀

# 28
  • София
  • Мнения: 12 015
МОН чакал да им кажат колко са заболелите в момента на 14-дневна база. Всички знаят, само те неразбрали. Joy Не знаели от кога да се броят тези 14 дни. Flushed

Детските градини си работят - те не са засегнати от заповедта.

# 29
  • София
  • Мнения: 17 283
Еми то от 1 до 14 да не е па толкова лесно да се брои.

Редакция: Излязла е заповедта, всички са на ДО: https://www.mon.bg/bg/news/4429?fbclid=IwAR0duGnbehDSHj09DGNoXpJ … M51n5KxPEKmw7l06c

Общи условия

Активация на акаунт