Образователен Говорилник - тема 19 (предизборна, ДО, Будители, Хелоуин, Ковид и др.)

  • 19 973
  • 756
  •   1
Отговори
# 750
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Канада винаги е била полицейска държава. Права много отдавна няма, сега пък съвсем. Аз се чудя как Конти успява да е неваксинирани, при все че бизнеса и е в такава област, която изисква ваксинация.

# 751
  • София
  • Мнения: 2 779
Аз се чудя дали мога да се съглася с тестване и в същото време да подам молба за ОРЕС по желание за малкото? Един вид да заявя, че съм за тестове по принцип, но не и в този момент. Нещо като котката на Шрьодингер Joy

# 752
  • софия
  • Мнения: 4 985
ама моля ви се!
диктатура е да не можеш да излезнеш от държавата си по собствено желание. Всички сме я живяли.
Да се оплакваш от правила, но да се възползваш от благата и да седиш някъде където си "лишен" от права е глезотия.

П.С аз съм с впеатление, че тя Е ваксинирана. Говори си по принцип за свобода и не по принцип е против детските ваксини.
Конти, правилно ли съм разбрала? (без грам лошо питам)

# 753
  • Мнения: X
Мен същото ми се струваше още Контеса като разказваше в отчетната преди Ковида Simple Smile
На мен ми се стори и още твърдя, че е втора България след Англия където всичко беше по- стриктно и ригидно. Тук ни хареса веднага, хората са като нас като манталитет ( поне в нашата провинция), ценят се семейството, приятелите, хората са много дружелюбни и отворени, помагат си ( също като в Бг можеш да помолиш съседа за захар или да седне на вррандата ако сте отвън и да си говорите с часове, носят си бира и чипс, децата играят около вас) и въобще съм очарована от всичко това, затова така ме изненадва всичко това.
В сравнение с Англия е страхотно в много отношения, но другото не мога още да го преглътна като нормално.

Да, много българи уседнали с години тук продават всичко и се местят към България, но ние нямане тези намерение поне в идните години. Ние ще устискваме докато можем, ще изчакаме още да видим ефектите от ваксината след година и ще го направим.
От края на месеца дори не можем да напуснем страната без ваксина, а досега можеше и с ПСР тест. Мерките стават все по драконовски, въпреки че 83% от хората над 12 са вече напълно ваксинирани, че и трета доза имат някои.

Титина, не са задължени учителите да се ваксинират. Аз работя за себе си, също и мм, и никой засега не може да ни накара ако не искаме.

Последна редакция: пт, 05 ное 2021, 01:30 от Анонимен

# 754
  • София
  • Мнения: 7 277
Страхът сега е навсякъде, в ковид темите се усеща много, а и тук понякога; може с нож да го режеш, но човешката природа ще надделее.
Напоследък съм се загледала в ковид темата и не мисля, че е точно страх - по-скоро масовото настроение, което струи от там в момента, е възмущение срещу слабото ваксинационно покритие. Тук-таме се появява някой протестър и около него се завихря дискусия. Аз също често пиша, писала съм и че искам да съм доброволец за помощник при тестването на учениците (което може би значи, че не ме е страх). В същото време съм потресена от данните за смъртността и неспособността да преодолеем този проблем. И ме е страх за бъдещето ни като нация (липсва ми точната дума) с този подход на решаване на проблемите.

# 755
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Контеса, а вие защо не искате да се ваксинирате?  Канадската държава не ви ли е убедила в ползата?

# 756
  • София
  • Мнения: 7 277
Пуснах нова тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1383515.new#new

Контеса може да отговори на Гад там Smile

Общи условия

Активация на акаунт