До ОКТОМВРИ време не остана, сладко бебенце ще гушка мама! - Тема 15

  • 29 539
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14
Честит рожден ден, Елмазче! Пожелавам ти здраве, да си заобиколена от много любов и прекрасно посрещане на бебчо 🥰🥰🥰

На всички мами, които вече гушкат своите вързопчета, да им са здрави и честити!

Въпреки,че не пиша често чета всичко и се вълнувам с вас. Имах доста натоварено лято и за минута не можах да се спра. И така до преди 2 седмици. Сега съм в 38 г.с. с термин 03.10.

От 7-ми месец имам болки отдолу -срамна кост, таз и т.н. , а сега вече със зор се движа. Преди 9 г. с първата бременност определено не беше така. Преди 2 седмици лекарят ми каза, че съм с 3 см разкритие и трябваше да полежа седмица, за да вляза в 9 месец. От друга страна бебето пак върви едричко като миналата седмица показа 3 700 гр по ехограф. Така й го чувствам - много ми тежи корема и много трудно ставам, а вече направо губя баланс на моменти. Направо съм карикатура 😄 Редом с това си вървят хормоналните настроения, киселини, липса на сън между 2 и 4 сутринта и умора през деня. Та купонът е пълен. Simple Smile Имам от 2-3 дни и постоянни стягания и постоянно се ослушвам дали не се започва. Но засега няма други индикации. 

Малко остана Simple Smile Голяма подкрепа сте ми ❤

# 31
  • Мнения: 98
Отново се записвам да следя.

# 32
  • Мнения: 1 109
С тези коментари за често ходене по нужда малко ме притеснихте. Предната нощ даже това ме събуди! Дано си дочакам датата за секцио. Днес реших най-сетне да събера една малка чанта с багаж Grinning досега си държах само един списък.
Хайде, не остана вече Simple Smile
С първата бременност не исках да раждам, така ми харесваше с коремче и ми беше спокойно и умирах от кеф да лежа с ръка на корема да усещам как ритка. Сега май повече ми се ще да раждам, че ми омръзна да нося тези +13 вече кила.

# 33
  • Мнения: 1 266
Яренце, супер темичка, колко бебета са се появили вече 😊
elmazche, честита да си! Скоро да се появи и най-големия ти подарък 😉
Аз докато напиша домашните с първолачката и не мога да смогна да ви изчета 😂
За всички, които се тревожа за вкъщи, да ви кажа, че и аз съм така. Всичко е на вили и мотовили. Развали ми се сушилнята. Количка не съм купила. Мебелите ги няма, защото майсторът беше болен от Ковид и се забавиха. Имам двама ученици и никой не иска да пише, та ги преследвам. За капак баткото явно влезе в пубертета и яде за трима, та и вечно готвя. Днес пък реших да изпера дивана, защото като се появи бебето, сигурно ще ги слагаме и при нас в хола, та да е чисто и се вкарах в голям филм 😂 Та дишайте спокойно, всичко ще се нареди, нещата си влизат в пътя едно по едно и няма смисъл да се тревожим ☺️

# 34
  • Мнения: 7
Здравейте, прекрасни. Терминът ми не е октомври, а чак декември, но понеже четох, че две от вас ще раждат в Света София и имам въпроси. Колко струва раждането там (естествено и секцио) и какво влиза в цената? Само раждането или е пакет? Може ли да ми разясните и престоя на каква цена е, защото имам определвн бюджет и търся най-добрия вариант за мен и за детето ми.
Благодаря!

# 35
  • омъжена
  • Мнения: 589
Честит Рожден Ден и Честито на всички мамита с пухкави бебочета! Да сте здрави и благословени!

Леле, като ви чета колко контракции, болки, подготвяния имате и как чакате всеки момент, направо настръхвам, че наистина момента наближава. 😃
ММ е с ковид и сме под карантина, отделно спалнята ни в момента е просто празна стая с матрак на земята. Тъкмо щяхме да почваме да боядисваме, но тоя ковид ни провали плановете… мебелите за спалнята ще дойдат на 04.10 ии просто се моля девойката да не реши да излиза по-раничко, че не знам къде ще я прибера след болницата. 😁
Забелязвам тези дни, че коремчето ми е леко сухо и се бели,въпреки че мажа с кокосово масло,  дали е признак за стрии?
Да ти кажа моя започна да става сух още в началото на 8м. И четох че това си било нормално за кожата на бременна,даже и ръцете ми да сухи едни бели люспички понякога. А и аз се мажа само с кокосово масло и два три пъти с бадемово се мажех. И за 3-4дена само бях изпуснала и веднага излязоха. Просто не пропускай аз два пъти сутрин и вечер.,а сега след като изпуснах се мажа само краката, няма спасение от стриите.Появът ли се веднъж край,никой крем или дето пишат премахва не помага

# 36
  • Мнения: 398
На нас ни е много криво  , че този път мъжа ми няма да присъства на раждането , но с този Covid просто няма как иначе на Благо на раждането (секцио) беше плътно до мен и след това първата вечер остана при мен и Благо . Изключително мил спомен (23.01.2020г 08:43ч)

# 37
  • Мнения: 49
Здравейте, прекрасни. Терминът ми не е октомври, а чак декември, но понеже четох, че две от вас ще раждат в Света София и имам въпроси. Колко струва раждането там (естествено и секцио) и какво влиза в цената? Само раждането или е пакет? Може ли да ми разясните и престоя на каква цена е, защото имам определвн бюджет и търся най-добрия вариант за мен и за детето ми.
Благодаря!

Здравей, Илиана! Blush Аз съм решила да раждам в Св.София (бившата Тина Киркова).
До колкото съм запозната с цените - нормално раждане ти е 1200 лв., секцио по мед.причини също 1200 лв., секцио по желание - 1400 лв. Като мисля, че в тези цени на са включени никакви обезболяващи и упойки.
Избор на екип - 900 лв.
Относно престоя - за 1 ден с друга родилка ти е 40 лева, а сама - 70 лева. Такива са цените в сайта им. Не знам до колко е достоверна информацията.
М_Oliviya може да ме поправи, тъй като вече има опит там. Grin А аз вторник ще ходя при АГ да обсъждаме раждането, престоя, всичко. След това вече мога да ти потвърдя и аз. .Blush

# 38
  • Мнения: 226
.... Изключително мил спомен (23.01.2020г)

Това е най - прекрасната снимка за всички времена! Много ме разчувства! HeartAnimal Hatching Chick

# 39
  • Мнения: 7
Здравейте, прекрасни. Терминът ми не е октомври, а чак декември, но понеже четох, че две от вас ще раждат в Света София и имам въпроси. Колко струва раждането там (естествено и секцио) и какво влиза в цената? Само раждането или е пакет? Може ли да ми разясните и престоя на каква цена е, защото имам определвн бюджет и търся най-добрия вариант за мен и за детето ми.
Благодаря!

Здравей, Илиана! Blush Аз съм решила да раждам в Св.София (бившата Тина Киркова).
До колкото съм запозната с цените - нормално раждане ти е 1200 лв., секцио по мед.причини също 1200 лв., секцио по желание - 1400 лв. Като мисля, че в тези цени на са включени никакви обезболяващи и упойки.
Избор на екип - 900 лв.
Относно престоя - за 1 ден с друга родилка ти е 40 лева, а сама - 70 лева. Такива са цените в сайта им. Не знам до колко е достоверна информацията.
М_Oliviya може да ме поправи, тъй като вече има опит там. Grin А аз вторник ще ходя при АГ да обсъждаме раждането, престоя, всичко. След това вече мога да ти потвърдя и аз. .Blush
















Здравей, на регистратурата една от жените ми каза, че ценоразписът в сайта им не е верен и ми каза нещо от сорта на нормално-1750, секцио-1950, но да си говоря допълнително с лекаря, който ме следи. Аз като все още не съм се записала при никой там, за сега следящия ми лекар е на друго място.

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 13:44 от Iliana9393

# 40
  • София
  • Мнения: 4 713
А как са цените в Шейново?

# 41
  • Мнения: 140
Честит рожден ден, Елмазче! Леко и безпроблемно раждане ти пожелавам! Здраво бебче!

Честито и на всички “нови”мами! Да са ви живи и здрави бебоците!

Присъствие на таткото по време на ражданетоММ не е от хората, които не са виждали кръв, рани, трупове и т.н., с други думи няма да припадне или да се травмира от едно раждане. За каката каза, че ще дойде, но щял да го направи единствено заради мен, ако това по някакъв начин ще ме накара да се чувствам по-добре. Сподели, че не познава мъж, който да е бил възхитен от присъствието на раждането, но няма как да кажеш на жена си след всичко, което пък тя е преживяла, че ти се е искало да не си бил толкова “отблизо”. За него проблемът бе в това, че не знае какво да прави там. Каза: ти ще се мъчиш, а аз само мога да гледам. Все пак аз настоях да присъства като се канех да раждам нормално. Вдигнах кръвно приеха ме в болница по-рано и ден преди планувано секцио заради прееклампсия ми изтекоха водите през нощта. Подготвиха ме за нормално раждане и ми включиха и окситоцин. Имах време да мисля дали да викам таткото, защото всичко започна в 3:00 през нощта, а знаех, че си е легнал късно. Реших, че ако изпитам нужда в този момент да е до мен, ще му звънна. Наоколо постоянно имаше хора(акушерки, лекари), а контракциите към 9:00 сутринта вече бяха нетърпими и много начесто. Реших да не викам ММ, защото общо взето не знаех на кой свят се намирам и кой е около мен. Прецених, че ако дойде ще се притеснявам да ме гледа как крещя от болка и едва ли ще е добър спомен. По едно време таткото се събудил, разходил кучетата и звъни да ме чуе, а аз една дума не можех да кажа, че идваше контракция. Както и да е разбра се, че раждам и той ме пита: “Да идвам ли?” и аз “Категорично НЕ!”, “А, какво да правя?”, казах ще ти се обадя и затворих. Два часа по късно моето нормално раждане приключи със спешно секцио, защото нямах достатъчно разкритие, а бях напълно изтощена. Като ми сложиха упойката и чух, че бебето изплака се успокоих и от там нататък нищо не помня (между другото през паравана се виждаха доста неща, които не исках да виждам). Казаха, че са ми показали бебето, но аз не помня. Събудиха ме на масата като са приключили за да питат къде е таткото, а аз казах, че трябва да му се обадим, защото не е тук.
В крайна сметка мен ме преместиха в реанимация без спомен за бебето, и всъщност той първи го видя, докосна(със спомен)и ми прати снимки.
В сегашната ситуация не знам кога ще успее да види бебето и това е, което ме гложди. Вариант да присъства въобще не сме обсъждали, нито аз искам, нито той. След преживяното не виждам смисъл. За мен е много по-важно после колко ще помага и каква връзка ще изградят.

# 42
  • Мнения: 381
Момичета, спомням си, че някой беше писал за пелена за повиване без да се повиват крачетата като едно време, но не мога да се сетя каква беше точно.Мисля го като вариант, защото спим или само на гърда или само на ръце. До сега кошара не сме ползвали . Надявам се, това да помогне.

# 43
  • Мнения: 226
Момичета, спомням си, че някой беше писал за пелена за повиване без да се повиват крачетата като едно време, но не мога да се сетя каква беше точно...

В крайна сметка взех такова чувалче. Ръцете са тясно повити по тялото, но когато прецениш, можеш да ги извадиш чрез копченцата отстрани. Харесва ми и че ципът е изцяло отстрани и се отвива като одеало, но още не съм го пробвала Hug

# 44
  • Мнения: 1 109
1АГ си е държавна болница, не знам какви са тези цени за нормално и секцио. С направление раждането си е безплатно нормалното и секцио по медицински причини. Може да са измислили нещо допълнително като упойка например да се плаща. Не съм питала дали сега са променили цените.

В моя случай ще си платя избор на екип - 900 лв. + 40 лв. на вечер за двойна стая.

Другата седмица ще мога да ви дам точно инфо за цените или ако нещо друго ви интересува.

Общи условия

Активация на акаунт